Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Van más is akinek március 15....

Van más is akinek március 15. -e nem jelent semmit az ég adta világon azon kívül hogy szabadnap? 29f

Figyelt kérdés
semmit nem mozgat meg bennem, sőt, ha nem lenne szabadnap, el is felejteném, h ünnep.
2018. márc. 15. 15:30
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
*már nem mutat
2018. márc. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
92%

Régebben érdekelt, meg úgy általában a történelem. Gyerekként büszkén hordtam kokárdát, büszke voltam hogy magyar vagyok. Manapság úgy vagyok, hogy jó esetben plusz egy pihenőnap, rossz esetben plusz egy nap amin előre tudok kicsit dolgozni.


Másik problémám, hogy az elmúlt 10-15 évben a nemzeti ünnepeink, megemlékezéseink semmiről nem szóltak, csak az aktuális politikai mocskolódásról.

2018. márc. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
48%
Én megünnepelném, ki is mennék valamilyen térre beszédet hallgatni, de félek a kopaszoktól, ezért nem megyek, pedig jó lenne ott lenni egy ilyen ünnepségen, engem nagyon meghat, de egyàltalán nem vagyok jobboldali, meg ilyenek. Általános iskolában mindig ünnepeltünk, meg énekeltünk, tök jó volt!
2018. márc. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
37%

6-os vagyok, na megjártam az éjjel-nappalit :D

Útközben elgondolkodtam ezen a kérdésen és arra jutottam, hogy egy rohadt nagy pofátlanságnak tartok minden ünnepet, de legfőképpen a hasonlóakat. A naptár minden egyes napjára juthatna egy-egy hősi halál, némelyik híres, némelyikre még csak nem is emlékszik senki, én pedig utálok kivételezni.

Vagy megünneplek mindenkit, vagy senkit :)

2018. márc. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
100%
Nekem a születésnapomat jelenti ez a nap. :)
2018. márc. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Amióta nem járok iskolába már nem igazán. Akkor volt mindig valami szervezett program, ünnep.

De felnőttként nem megyek ilyenekre. Én utálok mindenféle tömegrendezvényt, legyen akármi, tehát nem kifejezetten az állami ünnepekkel van bajom. Egyszerűen csak utálom a tömeget. Ezért nem megyek ilyenekre.

Ha lesz gyerekem, akkor majd biztosan jobban fog érdekelni megint.

Egyébként nincs bajom semmilyen ünneppel sem. Szerintem jó, hogy vannak. Megtörik a hétköznapokat, és biztos pontok minden évben.

2018. márc. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:

Nekem se jelent sok mindent ez az ünnep, DE azért jó elgondolkodni rajta, hogy mi volt (még ha nem is igaz).


Sokan írták, hogy csak szabadnap nekik, meg valaki azt, hogy a társadalom hasznos tagjának neveli a gyerekeit, de szerintem nem a legjobb döntés az ünnepek elfeledése. Mert melyik a jobb, dolgozni a társadalomnak, majd néha örülni egy-egy szabadnapnak, vagy dolgozni ugyanúgy, viszont az ünnepeket átéléssel megtartani? Jobb egy ajándékkal teli karácsony mint egy csak a családról szóló?


Az a gond, hogy az ünnepek alapból jó dolgok lennének, de úgy van beállítva, hogy nyűg legyen. Állj fel a himnusz alatt, tűzz kokárdát, hallgasd meg a politikai hazugságokat a tömegben... Gyerekként sose értettem miért jó ez, viszont így "félfelnőtként" nézve jó legalább elgondolkodnom, hogy mit tettek meg annó a magyarok értünk, és ez nekem erőt ad.


Nem mondta meg senki, hogy csak Petőfiékre emlékezzünk március 15-én, meg hogy csak ekkor szabad. Vagy az is furcsa gondolat szerintem, hogy aki ünnepli, az nacionalista, ezért ne ünnepeljük. Lehet, hogy nem is úgy történt ahogy, de most akkor ha nem vagyunk biztosak benne, akkor ne is érdekeljen minket?


Az a gond, hogy az ünnepek elvesztésével a nemzeti öntudatunkból is veszítünk el, egy semmis embert pedig könnyebb megvezetni, mint egy magáért és a testvéreiért kiálló embert. Az ünnepek azt is megtanítanák nekünk, hogy ne csak magunkra, hanem másokra is gondoljunk.


Annyi mindent lehetne még erről beszélni... Na mindegy, így is sokat írtam :D

2018. márc. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%

Hát üdv a klubban. Majomkodás az egész.

1. Honnan tudod, hogy az volt, ami. Ahány hatalom, annyi féle képen adják elő illetve írják le pl a tankönyvekben

2. Valóban, minek egy vesztes eseményt ünnepelni? De a nagyar az ilyen. A himnuszunk is egy fohászkodás, megalázkodás, szemben más himnuszokkal, amik emelt hangvételben dicsőítik az adott országot

3. Nem, nem értem meg azt a sok narhát, aki megy ki a rendezvényekre, aztán megfázik a g3c1be, és vagyonokért vehet gyógyszert. Bravó, megérte.


Nekem ugyanolyan nap mint a többi. Ja, nem, bocs, szinte lóf@$zt nem keresek ma, mert minden zárva a városban. Kb ennyit ér, nagy rákefélés.

2018. márc. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Hát, én mindig szerettem a történelmet, de ennek ellenére, bennem sem kelt ünnepi hangulatot.
2018. márc. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Alain Delon ***** válasza:

Eléggé komplex a dolog, mert Magyarországon a legjobban megünnepelt ünnep az augusztus 20. Ez a nyár kellős közepe, mikor az ember korán reggeltől késő estig kint lehet a szabadban, hepiség van, "evis-ivás" (mint Ginonál), debreceni virágkarnevál stb. Ugyanakkor az időjárás márciusban még eléggé kétes, tehát az embereknek nem nagyon fűződik hozzá ünnepi hangulata.

A dolog másik oldala pedig az, hogy mi, magyarok nem szeretjük, ha központilag akarják nekünk megmondani, hogy mikor érezzük jól magunkat, mikor ünnepeljünk, főleg ha az ünnep pont a politikai választási kampányidőszakba esik, mert nem szeretjük a politikusainkat sem.

2018. márc. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!