Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Szerintetek is túl sok a...

Szerintetek is túl sok a pirosbetűs ünnep Magyarországon?

Figyelt kérdés
Szerintem Ezeknek nem kéne pirosbetűsnek lennie:Húsvét, Nagypéntek,Pünkösd,Karácsony. De szerintem az jó lenne,ha minden dolgozónak kompenzációként járna 1hét síszünet februárban.
2018. ápr. 27. 21:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
95%

Így is kevés fizetett ünnepünk van, nem értem mi a problémád. Inkább örülj annak hogy ennyi van, egy hét síszünet meg nem mindenkinek nyerő, ha neked annyira kell vegyél ki arra szabit, vagy oldd meg ahogy tudod és ennyi.

Meg akik folyamatosba dolgoznak mert olyan a munkakörük, meg minden nekik pedig teljesen mindegy hogy piros betűs vagy sem, a piros betűs annyival jó hogy ha arra a napra esik a munka akkor általában duplán fizetik.

2018. ápr. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
77%
Mé' nem inkább siklóernyőzéses szünetet júniusban?
2018. ápr. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
96%

A februárnál rondább, gusztustalanabb időjárású hónap kevés van (talán még a november), akkor már több értelme lenne júliusban egy hétnek. (Bár ha ugyanakkor lenne mindenkinek, akkor rácsesznél, mert ötször akkorára menne fel minden szálláshely ára arra az egy hétre.)


Egyébként máshol sokkal több ünnep van, nem csinálják ezt a szombaton ledolgozós baromságot se (itt sincs értelme, mert kevés olyan nap van, amikor olyan kevéssé érezhető a munkamorál, mint egy ilyen szombaton...)

2018. ápr. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
66%

Igen.


Most majd még jön : a hivatalnokok napja/ünnepe, júniusban vagy júliusban, ilyenkor a hivatalok, rendelőintézetek, kórházak ambulanciájai zárva lesznek. Jön még a Pünkösd. Egészségügyben Semmelweis nap, augusztus 20, október 23, október 30-31, november 1-2, december 24-25-26-31, január 1 és tuti valamit kihagytam még.

2018. ápr. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem, nem és nem cserélném el őket 1 hét februári "síszünetre".
2018. ápr. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
37%
Ezek vallási ünnepek, a hagyomány megtartása pedig nagyon fontos. Nem mindenki teheti meg, hogy elutazzon síelni, és nem mindenki akar elutazni síelni. A pirosbetűs ünnepeknek meg rajtad kívül mindenki örül, ha másért nem is, akkor azérr, mert nem kell iskolába/dolgozni menni.
2018. máj. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha zavarnak ezek az ünnepek, dolgozz vendéglátásban, ott akkor is menni kell, ha piros betűs, ha nem.
2022. máj. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
77%
Egészségügyben, rendőrként, tűzoltóként... is dolgozhatsz, ott is megvan a beosztás. Egyébként szerintem jó, hogy vannak ünnepnapok, akár vallási hagyomány, akár nemzeti ünnep, de ott van még az újév, meg a munka ünnepe is. Szerintem ezek egy kis keretet adnak az évnek, meg tényleg ilyenkor ér rá a család találkozni, hiszen máskor nehéz a szabadságokat összehangolni. A Karácsony különben is már a szeretet ünnepe, lehet teljesen vallás nélkül ünnepelni, egy nagypénteket, húsvéthétfőt, és egy pünkösdhétfőt pedig csak kibírsz nem? Nemzeti ünnepek pedig azért kellenek, mert elvileg ez köt minket össze.
2022. máj. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!