Kezdőoldal » Ünnepek » Évforduló » Mit szoktatok főzni a férjetek...

Mit szoktatok főzni a férjeteknek, ha ünnepeltek, vagy különlegeset akartok készíteni?

Figyelt kérdés

Első házassági évfordulónk lesz, s én főzni szeretnék. Bármilyen jellegű szokást, kedvencet, ötletet szivesen fogadnék.


Köszönöm:) 26/N



2014. okt. 3. 18:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyi időm van. Ha kevés, akkor rántott sajtot mert imádja. Ha több, akkor csirkemell falatkákat liszt és sajtos tojásba forgatok és azt sütöm ki. Ja és ubisaláta, vagy paradicsomsaláta. köretnek pedig krumplipüré :D
2014. okt. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%
Rendelek :) Majd teszek hozzá azért saját készítésű törtkrumplit, hogy ne gyanakodjon, és még melli házi savanyú. Mindig bejön! Csak a blokkot ne felejtsd el kidobni! :)
2014. okt. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én párom a töltött tésztákat imádja (ravioli, gnocchi), nekem pedig meglehetősen ritkán van kedvem bíbelődni vele. Ezen kívül elég sok időigényes kedvence van, amit max ünnepnapokon készítek. Szereti a mindenféle gyümölcsös sült húsokat, vadakat is. Nálunk egyébként ilyenkor 3 fogásos a vacsora, szóval nem állunk meg főételnél, kell előtte valami saláta/különleges leves/krém, és a végére valami finomság.:)
2014. okt. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
én hortobágyi húsos palacsintát szoktam. utálom csinálni, de ő meg szereti enni. :)
2014. okt. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha megírod, hogy mit nem szeret a férjed, könnyebb segíteni.


De én általában vagy olyat fözök, ami kimondottan a kedvence, vagy valami különlegeset, amit feltételezem, hogy szeretni fog.


Nagy siker mindig a bakonyi csirkecomb, a marha sztroganov módra (leningrádi szomszédomtól kapott recept alapján), a betyárfalatok, rablóhús, zöldborsós tokány, brassói.

2014. okt. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindig mást :) Imádok főzni, úgyhogy írok párat, amit alkalmakra készítettem már (nem feltétlen évfordulóra):


búzasörben sült bőrös karaj rozmaringos tepsis burgonyával, citromos salátával, metélőhagymás-tejfölös mártogatóssal

narancsos kacsacomb fokhagymás (na nem túlzóan:)-vajas krumplipürével, rukkolasalátával

zöldfűszeres kéregben sült hústekercs krémsajttal töltve, paradicsomos salátával

csirkecombok fehérboros-tejszínes öntetben, mellésült negyedelt gombával, almával, hagymával

sült báránykorona (borda) zöldfűszeres-petrezselymes olajjal, grill zöldségekkel...


mindig van persze hozzáillő leves, desszert is.

A férjem is szeret főzni, pl. az én születésnapomra, névnapomra kifejezetten ő szokott készülni mindennel, a tortát is beleértve :) Az évfordulót, karácsonyt általában én veszem át, de sokszor úgy, hogy igazából végig ott van és besegít, szóval annyira nem meglepetés :)

2014. okt. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Olyasmit ami kedvenc, de ritkán készül. Nálunk pl. ilyen a rántott hús vagy a paprikás krumpli.
2014. okt. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Várom a továbbiakat is...:)
2014. okt. 5. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!