Kezdőoldal » Ünnepek » Farsang » Halloween vs. Farsang: melyikr...

Halloween vs. Farsang: melyikre öltözöl be szívesebben / gyakrabban?

Figyelt kérdés
2012. okt. 6. 15:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
15%
Magyarországon nincs olyan ünnep.hogy helloween...halloween meg pláne!
2012. okt. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ki írt itt helloween-t? -.-"
2012. okt. 6. 17:15
 3/18 anonim ***** válasza:
37%

Farsang még úgy oké. Mert azt inkább vallási ünnepnek mondanám. /bár nem teljesen az/


A halloweent viszont a gyerekeimnek is ellenezném. Tudod miért? Mert az angolszász ünnep. Főként amerikaiakan való dolog. És mivel én nem vagyok az hanem magyar vagyok nem láttom értelmét a halloweeni beöltözésnek.

Ha akarsz egy nagyon őszínte dolgot hallani nem is engedném, hogy oviba ill. suliba ezt tartsák. Inkább a magyar ünnepeket tartsák. Pl.: ott van június 4 sok gyerek azt se tudja, hogy ott mire kéne emlékezni. Én akkor azért tartanék egy megemlékezést. Sőt, a társait se felejteném ki amik nem lettek piros betűsek de fontos tudni. A negyedét nem tudják a középsulisok se. /Mikor of. olvasott fel évszámokat és kérdezgetett minket csodálkoztam, hogy az osztály társaim nem tudják/


Röviden tömören ennyi.

18/l

2012. okt. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Én már nem vagyok beöltözős korban, régen meg még csak a farsangot ismertük.


Ha lennének gyerekeim, akkor ők egészet nyugodtan beöltözhetnének mindkét ünnepnapon. Miért baj az, ha az emberek kicsit szórakoznak, és kiengedik a gőzt?

Tököt faragni most is fogunk, és díszíteni is. :)

2012. okt. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
87%
1.válaszoló: hát ezt bebasztad, nem csak olvasni nem tudsz de hülye is vagy.
2012. okt. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
0%

Bíztam benne, hogy van még ember, aki ugyanúgy vélekedik erről a kérdésről mint én (ezen a "fórumon"). Mivel a 3. válaszoló szépen leírta azt, amit én is írtam volna, így csak simán annyit írok: Köszönöm szépen 3. Válaszoló!


Viszont egy kis kiegészítés: június 4-e, már kötelező megemlékezés iskolákban. Legalább is mifelénk ezt betartják (1 perc néma csönd, de már ez is valami).


Kérdezőnek: Kerüld a Halloween-t, meg az amcsi, és egyéb szokásokat! Létesítsd előnyben a Magyar szokásokat! Ismerőseidet is nyugodtan buzdítsd a Magyar szokások gyakorlásához!

Hogy a kérdés kerek perec meglegyen válaszolva: Farsang!

Sajnos kihalófélben vannak jó Magyar szokásaink, pl.: busójárás.


Nem, nem egy konzervatív öregember vagyok: 20/F

2012. okt. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó! A magyar helyesírást viszont nem részesíted előnyben, igaz?


Álszent és nevetséges dolog ez az állandó így magyar meg úgy magyar, miközben még írni sem tudnak az emberek rendesen...

2012. okt. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%
Egyértelműen Halloween!! :D
2012. okt. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
US. függetlenség napja vagy '56-os forradalom. Melyikre vagy büszkébb?
2012. okt. 11. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Kedves 9., többek között pl. azért, mert a "magyar"-t nem írjuk nem M-el!
2012. okt. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!