Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Ezzel szégyent hoznék a családra?

Ezzel szégyent hoznék a családra?

Figyelt kérdés

Ma beszélgettünk a családdal a tavasztól nyárig tartó programokról... Teljesen be leszünk hálózva programokkal ami jövő hét hétvégével elkezdődik (születésnap, névnap, esküvő, ballagás, húsvét, stb...)

Ugyebár a Húsvéti időszak is elkezdődött most Hamvazószerdával aztán anyám megkérdezte, hogy kihez fogok menni locsolkodni? Ugyebár eddig mindig apámmal jártam de már megőrülök attól, hogy mindenhova betanyázik órákra aztán este jövünk haza minden alkalommal úgyhogy elhatároztam, hogy igazi magyar népszokás módjára biciklire pattanok és azzal megyek locsolkodni. Hozzátettem, hogy így legalább minden háznál le tudok csapni egy felest, mert vezetnem sem kell (ha faterral megyek akkor úgyis ő inna) ... Hát erre anyám nagyon pipa lett, hogy tiszta szégyen vagyok, hogy ivászatért megyek locsolkodni. Meg majd lejáratom ezzel a családunkat. Mindenki azt fogja pletykálni, hogy ez a család kész alkoholista..


Én nem értem, hogy miért kell ennyire feszülten felfogni ezt az egészet. Én azt gondolom, hogy ha már ez a szép magyar hagyomány fennmaradt akkor ünnepeljük meg magyarosan. Elmegyek biciklivel elegánsan felöltözve, szódavízzel leöntöm az embereket majd végezetül egymás egészségére lecsapunk egy felest... Szerintem ez így szép és jó.. Ettől nem vagyok alkoholista, alkalmakkor szoktam inni csak.


Ti hogy látjátok? Valóban szégyent hozok ezzel a családra? 18f



2020. febr. 23. 13:31
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem nem gáz, mifelénk régen is ez volt a szokás, meg most is.

A fiúk, férfiak körbejárják a rokonságot, kölnivel vagy szódával (vagy vödör vízzel :)) meglocsolják az asszonyokat, jányokat, a locsolásért cserébe a fiatal fiúk kapnak hímes tojást, csokitojást, egy kis zsebpénzt, a felnőtt férfiak meg egy szelet jó sonkát, főtt tojást tormával, és természetesen egy pohár jó házi pálinkát.

Plusz ahol kínálnak vele, ott illik is elfogadni, szóval igazából nem te tehetsz róla, ha sikerül kicsit betintázni Húsvétkor. ;)

Anyukád meg csak mérgelődjön, ha nincs jobb dolga.

2020. febr. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Fodor István Ferenc ***** válasza:
54%
Menjél csak, én is megyek 70 évesen. Azok a hülyék, akik ezt valami lábszagú, mucsaji dolognak tartják.
2020. márc. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!