Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Már csak 40 nap és itt a...

Már csak 40 nap és itt a húsvét! Hogyan készültök rá?

Figyelt kérdés

Fel szoktátok húsvétra díszíteni valamivel a házat/lakást?

Szoktatok különlegességeket sütni/főzni húsvétkor?

Vannak ajándékozások, mint karácsonykor?

Rokoni látogatások (nyilván nem idén, a koronavírus járvány miatt)?

És úgy összességében várjátok a húsvétot?



2021. febr. 22. 19:58
1 2
 1/18 anonim válasza:
81%
Átmegyünk rokonokhoz vacsorázni és ennyi. Nem vagyunk hívők.
2021. febr. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%
Minden kérdésre nem a válasz!, 😂😂 na jó... Sonkát főzök, de ez a maximum.
2021. febr. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%

Egy tök,

Két tök,

Öntök!

2021. febr. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%
Fölmegyek Édesanyámhoz és Kishugomhoz,meglocsolom őket és ennyi.Régen körbejártam a rokonságot,de már nem teszem.Mindig ugyanaz volt minden egyes húsvétkor,pénzt akarnak adni,de nekem nem kell,mert nekik nagyobb szükségük van rá,az ételt se nagyon szerettem elfogadni,mert arra is nekik nagyobb szükségük van,mivel egyikük se gazdag,a húst pedig pláne nem szeretem,a piát se,mert nem ihatok,mivel alkoholista vagyok,csokitojást vagy csokinyulat se szeretek elfogadni,mivel már alig van fogam,és az a maradék is fájni szokott ha ilyen édességet fogyasztok,szóval értelme nem lenne hozzájuk mennem,mert ha nem kell semmi/nem fogadok el semmit,megsértem őket,így inkább nem is megyek máshoz a testvéremen és anyumon kívül.
2021. febr. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
74%
Sehogy mindre nem a válasz
2021. febr. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%

Majd ha lesz gyerekem akk fogok ennek hangsúlyt adni, addig nem erdekel

Sonka kalacs újhagyma lesz tojast amugy se szeretem

2021. febr. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%

A sonka, tojás, torma kombót nagyon várom, mindig sokat csinálunk, és napokig azt eszem reggelire.


Díszíteni nem nagyon szoktunk, lecseréljük az ebédlőben a terítőt egy tavasziasabbra, meg rakunk az asztal közepére egy vázát barkával, és ennyi.


Ajándékot csak a gyerekek kapnak, ők se nagy értékben.

2021. febr. 23. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
85%

Igen, készülünk. Főleg amióta gyerekeink vannak. A pici még nem, de a nagyobbik nagyon vár minden ünnepet. Pont ma kérdezte, hogy mikor lesz Húsvét.

Tojást festünk, tojásfát készítünk (bent ágakat díszítünk fel, kint pedig az egyik kisfát). Dísztárgyakat is szoktunk kirakni a házban, a bejárati ajtókra kopogtatókat.

Ajándékozás annyi, hogy tojàskeresést tartunk a kertben és az édesség mellett pár apró ajándékot is elrejtünk. Nagyon élvezi a lányunk😊

Szoktam sonkát és tojást főzni, mini szendvicseket csinàlni, répatortát szoktam még sütni meg valami “szàraz” sütit vagy keksz félét.

Szoktunk a rokonokkal és a barátokkal is összejönni.

Ha jó idő van általában kinti program van, sütögetünk vagy bográcsozunk.

2021. febr. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Imádom a virágokat, ilyenkor jöhetnek a tavaszi virágok, gyöngyvirág, tulipán ilyenek. Szeretjük a hagyományokat, szokásos sonka, torma, tojás lesz majd de ennyiben ki is merül.:)
2021. febr. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon szeretem az ünnepeket, ahogyan a húsvétot is. Régen is mindig készültem de mióta gyerekeim vannak azóta pláne.

Fel szoktuk díszíteni a lakást. Van egy nagy kartondoboznyi dekoráció, plusz mindig veszek barkát és azt is kidekoráljuk.

Hát nem tudom mit értesz különlegesség alatt az ételek terén. Festünk tojást, eszünk sonkát és mindig keresek valami jó kis receptet amit elkészítek, plusz ugye sütit.

Ajándékba mi csak édességet szoktunk adni a locsolóknak. Veszek csokitojást, nyuszit, bárányt és minden ilyesmit és a locsolásért cserébe választhatnak egyet. Én nem szoktam rokonokhoz menni, hozzánk szoktak jönni a locsolók. 3 hónapos a kisfiam, hamarosan már ő is menni fog majd az apukájával locsolkodni.

Én nagyon szeretem az ilyen ünnepeket. Olyan jó egy kicsit kiszakadni a mókuskerékből és változatosan megélni ezeket a napokat. Szomorú hogy sokaknak ez ugyanolyan nap mint a többi. De persze mindenki úgy ünnepel ahogy akar.

2021. febr. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!