Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Nem okozott gyermekkori...

Nem okozott gyermekkori törést a húsvét?

Figyelt kérdés

Nekem 2 fiútesóm van, kiskoromban nálunk a húsvét úgy nézett ki, hogy én otthon álltam, vártam a locsolókat, végighallgattam az unalmas verseket, amikből nem értettem semmit, továbbadtam a finomabbnál finomabb csokitojásokat és a zsebeket tömtem az akkor még papír200asokkal, eközben a tesóim kindertojásokkal, csokinyuszikkal, rengeteg pénzzel tértek haza. Így nekem csak annyi maradt meg az egészből, hogy ott állok, büdös fejjel, mint egy f@sz és se csoki, se pénz. Nagyon rossz visszaemlékezni erre az ünnepre és mind a mai napig utàlom. Szerencsére jó pár éve ez a hagyomány már kihalt, de biztos kísérteni fog, amíg élek.

Amúgy Kellemes Ünnepeket!


2022. ápr. 17. 08:59
1 2
 1/16 anonim válasza:
37%

Ha csak a csoki a gond veszek neked csokit.


Egyébként a mi előttünk lévő generációban, ha jól tudom akkor másnap a lányok mentek a fiúkhoz é visszakapták az "ajándékot".


De ez a szokás már akkor sem élt amikor én gyerek voltam. 20-30 között vagyok. Édesanyám korában még megvolt ez a szokás. Ő lassan 60.

2022. ápr. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
47%
Gondolom a mai napig nem vagy egy közösségi ember, ha már gyerekként is ilyen tragédiának éltél meg egy ilyen eseményt.
2022. ápr. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

#1-nálunk ilyen hagyományok sosem voltak, nem is hallottam még róla...

#2-nem, nem vagyok. Szerintem egy gyereknek nem az lesz a fontos, hogy verseket hallgasson és büdös cuccokkal locsolgassák a fejét, hanem a csoki, kis zsebpénz, legalábbbis egy normálisabb gyereknek. :)

2022. ápr. 17. 09:13
 4/16 anonim válasza:
86%

Ez tényleg érdekes felvetés, fiúként és felnőtt férfiként sem jutott még eszembe ebből a nézőpontból tekinteni erre a dologra. Tulajdonképpen nem a húsvét ünnepével van problémád, hanem az ehhez kapcsolódó „hagyománnyal”, illetve ennek az említett szokássá fajulásával. Az utóbbira tekintve teljesen megértem a csalódottságodat. Nem véletlen, hogy idővel ellaposodott ez a szokás.


A családom egyébként pont emiatt a húsvétot inkább egy szép kirándulással szokta ünnepelni a tavaszi természetben, így maradva távol az esetleges „locsolkodóktól”.

2022. ápr. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Az hagyján; kisvárosiként engem egyes rokonok vödör vizekkel locsoltak kölni helyett, aztán egyik évben tüdőgyulladásom lett tőle..

De akkor legalább kaptam kárpótlás zsebpénzt😅

2022. ápr. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%
Én is utáltam a húsvétot, a locsolkodást. Hányingeres fejfájásom volt a sok büdös kölnitől. Sajnos a munkahelyen is szokás volt, sokszor a ruhánkra is öntöttek azokból a förmedvényekből. Alig vártam, hogy hazaérjek, megszabaduljak a büdös göncöktől és hajat mossak. Rágondolni is undorító.
2022. ápr. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
75%

Hát hozzánk szerencsére nem jártak sokan, kb 3-4 családtag, megy egy akkori osztálytárs. Szóval max 5 ember.


De nem tudtuk, hogy mikor jönnek, és egész nap azon görcsöltem, hogy nehogy akkor jöjjenek, mikor elfoglalok valamivel...


Én azt utáltam, hogy állandóan tűkön kellett ülni, várni azt a pár embert. Aztán ballagás után kb senki nem jött, aki nem családtag - 1-2 embert leszámítva.


Nekem ezzel a fiúknak több mindenük van, nem volt bajom, mert nincs is tapasztalatom ezzel kapcsolatban.

Gyerekként elhiszem, hogy nagyon sz*r érzés, de mi ugyanúgy kaptunk húgommal húsvéti cuccokat.

2022. ápr. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
31%
A szüleidnek illett volna megtanítaniuk, miről szól a húsvét.
2022. ápr. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%

Húsvét hétfőn, nővéremmel "sosem voltunk otthon", legalábbis a locsolókkal ez lett elhitetve. Emlékszem, mindig kommandóztunk, hogy meg ne lássanak. Pozitív emlékképeim vannak erről.

Ha neked ekkora trauma, hogy felnőttként mai napig sem dolgoztad fel és mai napig rossz érzéssel tölt el a húsvét, célszerű lenne ezzel pszichológushoz fordulnod.

2022. ápr. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
77%
Igen, igazságtalan volt. Tesóm ment mindig apámmal mindenhova, ettek, ittak, több 10 ezer forinttal tért haza, amiből bármit vehetett, én eközben semmit nem kaptam és még locsolók sem jöttek, mert nem voltam népszerű a suliban. Megértem, én is rossz szájízzel gondolok vissza, de azért lelki törést nem okozott.
2022. ápr. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!