Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Nem okozott gyermekkori...

Nem okozott gyermekkori törést a húsvét?

Figyelt kérdés

Nekem 2 fiútesóm van, kiskoromban nálunk a húsvét úgy nézett ki, hogy én otthon álltam, vártam a locsolókat, végighallgattam az unalmas verseket, amikből nem értettem semmit, továbbadtam a finomabbnál finomabb csokitojásokat és a zsebeket tömtem az akkor még papír200asokkal, eközben a tesóim kindertojásokkal, csokinyuszikkal, rengeteg pénzzel tértek haza. Így nekem csak annyi maradt meg az egészből, hogy ott állok, büdös fejjel, mint egy f@sz és se csoki, se pénz. Nagyon rossz visszaemlékezni erre az ünnepre és mind a mai napig utàlom. Szerencsére jó pár éve ez a hagyomány már kihalt, de biztos kísérteni fog, amíg élek.

Amúgy Kellemes Ünnepeket!


2022. ápr. 17. 08:59
1 2
 11/16 anonim válasza:
31%
Hogy mi? Neked kellett gyerekként pénzt osztogatnod? Azosztigen, a családot is te tartottad el 3 évesen?
2022. ápr. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Ha nekem mondják a verset, nyílván én adom oda a tojást\pénzt érte.
2022. ápr. 17. 11:37
 13/16 anonim ***** válasza:
84%
Nem, mert már gyerekként is megtanították, miről szól az ünnep, ami NEM a tojás meg a nyuszi meg a zabálás, és főleg nem a pénz:(
2022. ápr. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Törést nem okozott, de a húsvét hétfőt nem szeretem azóta sem. A húsvét vasárnap jól telt mindig, kaptunk csokikat, ajándékot, jókat ettünk csak a család volt. Utáltam, hogy másnap tűkön kell ülni a locsoloknak, de az se volt jó, mikor készültünk sütivel, szép megteritett asztal és nem jött senki. Utána már mi is rá szoktunk a húsvéti kirándulásra és szűk családon kívül nem is locsolkodnaj a fiúk sem.
2022. ápr. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Törést nekem sem okozott, de igen, nagyon utáltam ezt anno.
2022. ápr. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Én a mai locsolkodást nem szeretem fiúként.


Az a baj, hogy sokan "kihasználják". Nagyon szép hagyomány lehetne, ha a fiúk többsége nem ócska kölnivel locsolkodna, meg nem várná el minél nagyobb címletű a pénzt, mint alapvetőt és nem ocsmány, trágár locsolóverseket mondanának, a lányok pedig örömmel fogadnák a locsolást.


Szép hagyomány volt és van ahol még ma is az, de a legtöbb helyen már átment egy khm...

2022. ápr. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!