Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Van, aki nem ünnepli a húsvétot?

Van, aki nem ünnepli a húsvétot?

Figyelt kérdés

Idén a párom végig dolgozik húsvétkor, egyedül csak április 9én lesz otthon húsvétvasárnap. Azt kérte ne főzzek sonkát, csak valami gyorsat vagy süssek hurkát, főtt tojás legyen a menü.

Én meg egyedül leszek otthon húsvetkor, csak szombaton fogok dolgozni.Párom persze pozítivan áll hozzá, azt mondja legalább több pénzt hoz haza.

Szüleim 120km-re laknak nem érdemes felutaznom hozzájuk kétnapra, mert kedden úgyis meló, tehát hétfőn jöhetnék haza.

Májusban pedig a húgom esküvője lesz akkor meg úgyis kell szabi meg nyárra tartogatjuk a szabijainkat.

Másnak hogy fog telni az ünnep? 26 évesek vagyunk amúgy, gyerek nincs. Barátnőimnek vannak gyerekeik így hozzájuk se megyek ünnepkor


2023. márc. 28. 12:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi sosem ünnepeltük, párom egyenesen utálja. Elutazunk, mert szabadok leszünk.
2023. márc. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi sem ünnepeljük a húsvétot (vallási értelemben sem, meg egyébként sem), viszont szoktunk sonkát fözni, mert szeretjük, és "így szokás ilyenkor", de egyébként nem foglalkozunk vele.
2023. márc. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Felnőttként sosem ünnepeltem a húsvétot.

Ha jó az idő, akkor elmegyünk kirándulni. Igaz, hosszú hétvége, de több napos utazásokat ilyenkor nem csinálunk, mert rengetegen vannak mindenhol.

Csak 1 napra valahová, lehetőleg a természetbe.

Már sonkát sem mindig főzünk, legfeljebb, ha éppen akkor kívánjuk.

Ha úgy van kedvem, akkor ilyenkor megcsinálom a tavasz nagytakarítást.

2023. márc. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
nem igazán ünnepeljük, inkább csak sonkát eszünk és tojást, mert az nagyon finom. meg szokás is. jó szokás, tehát tartjuk. ez inkább ilyen gyerekünnep nálunk, hétfőn jön a nyuszi a nagymamához, nála ilyenkor összegyűl az összes kis rokongyerek, arra szoktunk készülni, csinálunk nekik játékokat, aztán csoportosan felkerekedünk sétálni a parkba, ahol az öcsém öt méterrel előttünk kommandózik a bokrok alatt, és szórja el a csokinyuszikat a kölyköknek, hogy meg ne lássák a kicsik, de ne is más gyerek szedje fel XD
2023. márc. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 NTBS ***** válasza:
Igen, egyre többen.
2023. márc. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 qkker1 ***** válasza:
100%
Elég sokan vagyunk.
2023. márc. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
39%

Mivel a húsvéthoz sokkal kevesebb nem vallási dolog kötődik, mint a karácsonyhoz, rengetegen nem tudnak mit kezdeni vele...

Max. sonkát, tojást és csokit z*balnak és annyi.


Szerintem

1. alakítsd ki a saját szokásaid. Ha a párod nem partner ebben, akkor a magad örömére.

2. Ha le akarsz utazni a családodhoz, utazz! 120 km-rol van szó, nem 1200-rol.


Amúgy mi elég sok szokást alakítottunk ki húsvét vasárnaptól fehérvasárnapig (azaz 2 héten at). Én már nagyon várom. Szerintem az ünnepeket meg kell ülni, különben csak a szürke hétköznapok maradnának sorban

2023. márc. 29. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Pihenéssel.


Én sem ünneplem a húsvétot, csak az a jó benne, hogy piros betűs, de egyébként nem szeretem.


És egyre rosszabb minőségűek a sonkák, így idén azt már nem is veszek, úgy döntöttem.


Am. szerintem a kérdező elutazhatna még szombat este a szüleihez (120km nem a világ) és ráérne hétfőn este hazamenni, én ezt tenném a helyében!!

2023. márc. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

36 vagyok, kiskoromban úgy ünnepeltük a húsvétot, hogy korán reggel elhúztunk valahová, hogy esélyt se adjunk a locsolkodóknak.

Így anyukaként szimplán nem foglalkozunk vele

2023. márc. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
86%
Jelen. Nem ünneplem se a húsvétot, se a karácsonyt. Minek? Nem vagyok vallásos. Tök jó, hogy lesz egy hosszú hétvégém, legalább el tudok menni kirándulni, meg lesz időm egy csomó olyan dologra amit szívesen csinálok.
2023. márc. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!