Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Van, aki nem ünnepli a húsvétot?

Van, aki nem ünnepli a húsvétot?

Figyelt kérdés

Idén a párom végig dolgozik húsvétkor, egyedül csak április 9én lesz otthon húsvétvasárnap. Azt kérte ne főzzek sonkát, csak valami gyorsat vagy süssek hurkát, főtt tojás legyen a menü.

Én meg egyedül leszek otthon húsvetkor, csak szombaton fogok dolgozni.Párom persze pozítivan áll hozzá, azt mondja legalább több pénzt hoz haza.

Szüleim 120km-re laknak nem érdemes felutaznom hozzájuk kétnapra, mert kedden úgyis meló, tehát hétfőn jöhetnék haza.

Májusban pedig a húgom esküvője lesz akkor meg úgyis kell szabi meg nyárra tartogatjuk a szabijainkat.

Másnak hogy fog telni az ünnep? 26 évesek vagyunk amúgy, gyerek nincs. Barátnőimnek vannak gyerekeik így hozzájuk se megyek ünnepkor


2023. márc. 28. 12:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Senki az ismeretségi körömből. Mindenki megy valamerre, a népszerű kirándulóhelyeken meg se lehet mozdulni.
2023. márc. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Metionin ***** válasza:
100%
Persze, mi sosem ünnepeltük. Semmilyen vallásos ünnepet nem tartunk, ha lehet dolgozni, akkor dolgozunk, ha meg nem, akkor kihasználjuk a szabadnapot és pihenünk. Tipikus kajákat sem csinálunk, azt főzzük, amit megkívánunk.
2023. márc. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a húsvét “gyerekünnep” meg ha mindenki ráér, akkor összegyűlünk, de nem azért, mert húsvét van, hanem mert akkor szabad mindenki. Bár én már 3. éve nem vagyok az, idén is dolgozni fogok, párom is. Sonkát csinálunk, mert szeretjük, de ennyi.
2023. márc. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
100%
Nem ünneplem
2023. ápr. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
Kíváncsi lennék, hogy a válaszolók többsége itt akkor mit ünnepel egyáltalán, vagy nem ismeri ezt a szót? A halloweent meg megtartjátok?
2023. ápr. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Metionin ***** válasza:
100%
15. Mi pl. a születésnapunkat és az évfordulónkat.
2023. ápr. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
50%
A szociban jo volt. 6 an voltunk . Most csak4 en abbol 2 abroad . Mert qz ido megy , azaz nem all meg . A. Shweitzer irta hogy tud. Hipotezis hogy jezus egy parafenomen volt aki feltunesi viszketegsegben szenvedett azaz celeb volt .
2023. ápr. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
50%
A kereskedok szeretik . A dolgozo nep is . Mert ruhellnek dolgozni . Az egyhaz naplopoi is kaszalnak . Nincs orvos ,uzletek zarva . Tv ben hippokrita propaganda . Kiskoromban a cine revueket kukkoltam a locsolas alatt .
2023. ápr. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Sokan.

Akik nem keresztények, sőt, még csak nem is zsidók, és a családjuk sem az, azok általában nem szokták. Ha megnézed, igazából világi/kulturális tartalma nincs is neki nagyon... A karácsonyhoz rengetegszer hozzátűzik, hogy "a szeretet ünnepe", de a húsvéthoz semmit. A locsolkodás meg kimegy a divatból.


A karácsony univerzálisabb és elterjedtebb, pedig eredetileg a húsvét sokkal nagyobb ünnep volt.

2023. ápr. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!