Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » 60-70 évesek! Milyen ajándékna...

60-70 évesek! Milyen ajándéknak örülnétek szívből?

Figyelt kérdés
Idén rendhagyó módon időben szeretném elintézni a karácsonyi ajándékokat. A szüleimnek mindig nagyon nehéz választani. Évek óta fürdőbelépőt vagy színházjegyet kapnak, nincs semmi ötletem. Kicsit próbáljunk meg elszakadni a "csak legyen együtt a család" kívánságon. Ti minek örülnétek?
2019. szept. 11. 09:18
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Mivel az idősebb embereknek "már mindene megvan", nehéz hasznos ajándékot adni. De egy szép egyedi emléktárgynak biztosan örülne. Pl. egy szépen összeállított fotókönyv a családról vagy az unokákról. Ez maradandó szép ajándék, és biztos sikere van!
2019. szept. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Nagyszüleim nagyon szeretnek olvasni, így általában minden karácsonykor könyvet kapnak, valamint az elmúlt évek megörökített fontosabb eseményeinek fényképeiből készítünk nekik egy kisebb albumot.

Természetesen ők mindig azt mondják, hogy nem kell ajándék, nekik elég az, ha együtt a család, de egyszerűen nehéz nem észrevenni, hogy imádnak olvasni.

Azt javaslom, figyeld meg, hogy mi a hobbijuk, mit szeretnek csinálni, esetleg kérdezz rá, hogy mire vágynak igazán, és ezekkel kapcsolatban vegyél nekik ajándékot.

2019. szept. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
60-70 évesnek is kellhet sok minden, amire ő nem akar költeni, vagy nem telik rá, én megkérdezném, hogy mit szeretnének, mondjanak pár dolgot és akkor abból tudsz valamit választani amit megveszel.
2019. szept. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

Egy 20 éves tüzes jánynak, annak örülnék.


72/F

2019. szept. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
35%
Wellnesshétvége egy gyógyfürdő mellé épült, jobb kategóriájú szállodába, ha a keretedbe belefér. Vagy esetleg egy vacsora egy olyan színvonalú étteremben, amire a saját pénzüket nem szívesen adnák ki.
2019. szept. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
25%
Szomorú, hogy nem ismered a szüleidet,....
2019. szept. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Kamagra az öregnek.
2019. szept. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Minden ajándéknak örülök, amit jó szívvel adnak.

Megszoktam már, hogy magam veszem meg azokat a dolgokat, amik kellenek, most például konyhai masinákat vettem, aprító darabolót, egy pofás kis vízforralót, meg egy kenyérpirítót, az öreg ócskaságokat időnként lecserélik, bizony, a tárgyak is nyugdíjba mehetnek idővel, de rákattantam a komputeres zenélésre is, valaha foglalkoztam vele, de nem volt jó mikrofonom, így gyenge minőségben tudtam csak tüsténkedni.

Szintetizátorom, gitárjaim vannak, egy elektromos stratocaster, hat és tizenkét húros akusztikus hangszerek, de kellett egy interfész, mikrofon, állvány, kábelek és spórolósan szereztem be, vagyis nincs stúdiómonitorom, egy Sony rádiót használok arra a célra, nincs popfilterem, meg egyéb apróságok, illetve ingyenes a szoftverem, de mindenféle szokott kelleni hozzá, pedig százezret már ráköltöttem, de számomra ez kiváló passzió. Húrok, kották, tisztító eszközök, vagy egy vállheveder jól jönne, de van ezen kívül is sok minden, mert van telkem, szőlőm, gyümölcsösöm, gépek, eszközök, borászati cuccok mindig jól jönnek, vagy különféle anyagok, vegyszerek, mert minden nagyon drága, a nyugdíj meg kevés, így nemegyszer azért bio a termény, mert nem futja permetszerre.

Pedig gyakran kap a család mindenféle finomságot, de a költségeket mind én állom, plusz a fáradtságot, eszükbe sem jut besegíteni, én meg nem kérem.

Aztán a bor is kapós, meg a lehullott gyümölcsből főzött pálinka, pedig a cefre lefőzetése sem két fillér, én meg nem is iszom belőle, mióta cukros lettem, szóval még az ilyen Fideszféle figyelmesség is nagyszerű ötlet lehet, mint a rezsiutalvány, mert ha egy tízest másra tud az ember költeni, az még ha apróságnak tűnik is, de igazi segítség lehet, mert költségek azok vannak, de a bevétel már lecsökken ebben a korban.

Az öreg ruhák is megkopnak, bár szeretem őket, de mégiscsak cserélni kell azt is, hiszen minden tönkremegy egyszer, na meg aztán a lakást is ki kellene már festeni, magam fogom megcsinálni muszájból, de ahhoz is kell anyag, meg szerszám, mert a harminc éves korongecset sem tartja már a formáját, meg a bútorok közül is lehetne szelektálni, vagy az erkélyre egy kis berendezést realizálni, esetleg egy nagyobb akvárium.

A hűtőmet a nyáron cseréltem, de a mosógép is megérett már rá, jó lenne egy mosogatógép, na persze ezek drága dolgok, ám mi is úgy intéztük annak idején, hogy a bátyámmal ketten vettünk a mutternak színes TV-t, ha elég nagy a család, szét lehetne osztani a terheket, hogy valami értelmes dolog is kijöjjön az ünnepi banális apróságok helyett a hagyományból, a szokásokból, bár megértem én, hiszen tudom régről, hogy mennyire megterhelő az, hogy mindenkit megajándékozzon az ember, ezért az ember nem is várja, vagy várhatja el, hogy komolyabb dolgot vegyenek neki.

2019. szept. 13. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm kedves utolsó. :)

A helyzet az, hogy ismerem a szüleimet, de nem egyszerű a helyzet. Valóban mindenük megvan. Tehetősebbek, nem spórolt pénzből veszik megamire szükség van, hanem "zsebből". Nem felvágás, csak hogy megértsétek. A belépőket sem azért kapják mert nem tehetik meg, csak személytelennek érzem. Mi nem vagyunk annyira tehetősek, tudom hogy nem is várnák el, csak jó lenne melengetni a szívüket és hátha nem jut eszembe valami nagyon egyszerű ötlet. Nem lakunk közel, Havonta látjuk egymást, fotókkal "tele a padlás". Fotós naptár, minden évben alkalmi fotó a gyerekekről

2019. szept. 28. 10:11
 10/10 A kérdező kommentje:
...hopp, elküldte. Fotós tárgyak. Szerintem elég belőlük. Tudom hogy szívesen mennének majd hajóútra, de ha jól vettem ki a szavaikból, arra is megvan már a pénz. Apukám még dolgozik, ezért a hobbijához kapott dolgokat (horgászás) sem tudta még használni, nem ér rá. Most kapott csónakot, de nem tudom mikor fogja egyáltalán kipróbálni. Van még idő a nyugdíjig. Szóval ezért a dilemma...
2019. szept. 28. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!