Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ahol nagyon nagy a család,...

Ahol nagyon nagy a család, ott hogy szűkítitek le, hogy ki kapjon ajándékot?

Figyelt kérdés

Nagyon nagy a család, viszont idén sem állunk úgy anyagilag, hogy mindenkit megajándékozzunk. Mi mindig mindenkitől kapunk valamit, ezért kicsit bűntudatom is van. Tavaly is felvetettem már ezt, hogy mindenki csak a két kicsinek,(párom testvéreinek gyerekei) anyáinknak, mamáinknak vegyen, erre mindenki bevàsárolt, nekem meg égett a pofám.

Esetleg még annyit tudok, hogy valami apróságokat, ilyen sablonos dolgokat, tudfürdő ajándékcsomagot veszek.

Vélemények?


2019. okt. 7. 09:52
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk is nagy a család, férjem és az én részemről is, ezért tényleg meg lett beszélve, hogy csak a gyerekeknek veszünk, a felnőttek egymásnak nem.

Ez kb. 10 éve így működik.

Pont azért, hogy a sablonos dolgokat, és a porfogókat elkerüljük.

2019. okt. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Mi is megbeszéltük, hogy csak a gyerekek kapnak ajándékot, de azért a felnőttek is mindig kapnak valami apróságot, olyat amit meg lehet enni vagy inni😁 Mi is sokan vagyunk, nem győznénk, hogy mindenkinek tizen ezrekért vegyünk ajándékokat.

Tavaly én mindenkinek Gyuri bácsi teacsomagot vettem, hozzá mézet. Nagyon örült mindenki, nagy sikere volt. Családonként vettem, tehát például nővérem és sógorom közösen kapták. Kijött 4 ezer forintból, tehát fejenként 2ezer volt.

Szerintem egy finom bor vagy egy különlegesebb csoki ilyen estben sokkal jobb, mint egy tusfürdő.

Vagy te is készíthetsz valamit. Raffaello likőr vagy csoki likőr házilag, szép feldíszített üvegben. Lehet alkoholmentesen is készíteni.

2019. okt. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%

szerintem csak azért, hogy adjunk valamit, felesleges egy 16. tusfurdot ajandekozni. egy ido utan mar szerintem felesleges is felnott embereknek ajandekot venni. maximum közösen valami nagyobbat csaladilag.

ha a csalad a megbeszeles ellenére sem vevo arra, hogy csak a gyerekeknek legyen ajandekozas, szerintem ne te erezd szarul magad.

ha mindenkepp ajándékozni akarsz, szerintem valassz valami kezzel keszitett aprosagot: furdobomba, bonbon, teakeverek, festett bogre, likor, stb stb, a kreativitas szab határt, es ezek tényleg olcson is meguszhatoak

2019. okt. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%
Mint az iskolában, húzás van.
2019. okt. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem a hozzád legközelebb álló családtagoknak, rokonoknak add az értékesebb ajándékokat. Ha van hozzá türelmed és kézügyességed, akár te magad is elkészítheted az ajándékokat, nem muszáj venni.

A többiek kaphatnának édességet, tusfürdőt, egyéb egyszerű ajándékcsomagot. Persze a karácsonyi képeslap mellé.

2019. okt. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
49%
Már ezer éve megbeszéltük, nincs mindenki mindenkinek ajándékoz. Kisgyerekek kapnak. Meg a párommal egymásnak. Meg szüleink. Sajnos már nem élnek mind.
2019. okt. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!