Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Nyugodt karácsony tényleg...

Nyugodt karácsony tényleg lehetséges-e, és hogyan?

Figyelt kérdés

Én eddig csak azt láttam otthon is és ismerőseimnél is, hogy rohanás, rokonok, sütés-főzés, nyüzsgés az egész.

Nem mondom, hogy borzalmas így, de azért egy kis részem mindig várja már, hogy legyünk túl rajta, és végre legyen nyugalom, lehessen pihenni.

Online olyan sokan írnak arról, hogy a karácsony milyen nyugalmas, meghitt, csendes ünnep... Ez lehetséges? Hogyan lehet azzá tenni?


2019. nov. 12. 13:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Amikor mindenki karácsonyi lázban ég, én még gondolni sem szoktam rá.. előbb még a gyerekeim szülinapja is van decemberben.

Amíg kicsik voltak, ott volt még a télapó is, szóval elég zsúfolt az a hónap. Azóta ezek az ünnepek már beárnyékolódtak a szüleim halálával, szóval nagyon felemás ez a hónap az ünnepekkel.

2019. nov. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Én ezzel a problémával kicsiben minden hétvégén szembesülök, mivel Budapesten dolgozom, de hétvégére hazajárok az ország másik végébe. A péntek délután és este teljes egészében elmegy az utazással, a vasárnap egy jelentős része meg az összepakolással és a visszaúttal. Maradna nagyjából a szombat, de valami program akkor is van mindig odahaza: például ismerősök, rokonok látogatása; temető, garázs rendbetétele; nyáron kertészkedés a kertben; de ha kivételesen semmi más nincs, főzni akkor is kell, és minimum el kell menni bevásárolni mindig, ez utóbbi is eltart órákig simán. Szóval mire lenne egy kis nyugi, és pihenni lehetne, addigra lehet is jönni vissza Budapestre.
2019. nov. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

#12

Ismerős, egyetemista koromban ugyanez volt.

2019. nov. 13. 10:53
 14/18 anonim válasza:
Nekem most lett nyugodt a karácsony. Eddig dolgoztam, fodrászként a december extra káosz, 24-én is dolgoztam sokáig. Volt 2 és fél nap ünnep és güriztem tovább. Most gyerekkel vagyok itthon, végre van idő sütögetni, mindenki ajándékát beszerezni, díszíteni. 24-én az én családommal vagyunk, estig beszélgetünk, társasozunk és persze zabálunk, apám a halászlé felelős, a főétel az én feladatom, mindig valami extrábbat próbálok ki. 25-én megyünk a nagyimhoz, nála ül össze az egész család, kb 33 fő.. Na az kicsit már fárasztóbb, de mi csak ilyenkor találkozunk.. Meg nem is maradunk sokat, kb 2 órát, utána megyünk párom családjával étterembe, majd anyóshoz ajándékozni. 26-án pedig a barátaink jönnek hozzánk, de szerencsére főzni nem kell, csak sütizünk és iszogatunk.
2019. nov. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Elmesélem, nálam hogyan néz ki: szenteste itthon, 25-én ebédre a férjem családja jön, 14 emberre főzök, 26-án ebédre az én családom jön, akkor 12-en vagyunk. Emellett csatlakoztam egy csoporthoz, ahol olyan idős embereknek főzök, akik hét közben kapnak ebédet, a hétvége nem megldott, tizedik éve csinálom.

És soha nincs dili, hiszti, kapkodás. Már most este egy tea meg film mellett tervezem a menüt, a napi bevásárláskor mindig beugrik valami a kosárba hozzá. Dec. 15 után szó szt csak tejterméket veszek (sütöm a kenyeret), így a dilis embereket kerülöm, ez is kell a nyugihoz, hogy más ne húzzon fel 😂

Én konzervatív vagyok, nálam a konyha a nő dolga (pedig csak 43 vagyok), úgyhogy a férjem csak max krumplit hámoz és nincs láb alatt. A lányom 22, ő sütni imád, úgyhogy abban segít.

Ráadásul könyvelő vagyok, áfa, feltöltés, 20-ig nincs pihi.

2019. nov. 16. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
51%

Hát sajnálom ha valakinek a karácsonyi nyüzsgés már stresszel jár.

Nyilván nem lehet összehasonlítani egy semmittevős hétvégével, mert nyilván ilyenkor az ember, díszit, takarít, főz valamit. Mi egy sima családi összejövetelen is ennyit iparkodunk a konyhában (ami havonta van), ez nem karácsony specifikus dolog. Ebből is inkább azt lehet leszűrni, hogy átlag család nem csinál magának több fogásos ínyenc vagy különleges menüt a hétköznapokban. Ez elég sajnálatos.

Az ajándéklázat is lehet személyre szabni. Ha te utálsz 24-én a száz kilóméteres sorban idegeskedve sorba állni, akkor könyörgöm ne 24-én állj idegeskedve sorba egy amúgy is lehet kacatért. Aki nem utálkozva gondol rá, az már időben szívesen foglalkozik vele, és adott esetben már novemberben ki tudsz találni egyedi készítésű dolgot, vagy akár kigondolni a legjobb de egy darab vagy jelképes ajándékot.

Aki nem szereti a karácsonyt, az persze hogy halogatja a vele való foglalatoskodást, és ha ugyanakkor nem akar lemondani sem róla, abból lesz a kapkodós utolsó pillanatban gondol a karácsonyra idegbajos bolond.


Ezt én sem értem. Valóban... :D

2019. nov. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi ezt úgy szoktuk, hogy nem rokonizálunk karácsonykor. Persze ez is sok embernek fura lehet. Nálunk már a szülői házban is úgy volt, hogy karácsony előtt meglátogattuk (pár nappal-egy héttel előtte) a nagyszülőket, szüleim azon testvéreinek családját, akikkel tartottuk a kapcsolatot. Elvittük az ajándékokat, ők is ideadták, amit szántak (de akkor nem bontogattuk természetesen). Aztán a karácsony, az a három nap a mienk volt. Szép nagy karácsonyfákra emlékszem az otthoni időkből, finomakat főztünk-sütöttünk Anyuval. Tesóm meg Apuval a fát faragta be a tartóba, és ők díszítették. Szép volt, jó volt, hangulatos volt, de négyesben voltunk ezen a három napon, csak a kis család. Olvastunk, társasoztunk, megnéztünk egy-egy filmet, ejtőztünk.

Én aztán ezt hoztam tovább, amikor férjhez mentem. Nálunk sincs vendégjárás. Szüleimmel előtte lerendezem, testvérem külföldön él, anyósék már nem élnek.

Szóval jól írta valaki, mindent egyszerre nem lehet. A nyuginak meg ez az ára, hogy nincs rokonlátogatás, nem feltétlenül szokott persze tetszeni, ha valaki ezt így vezeti be, de mi így érezzük jól magunkat.

2019. nov. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Lalakutyi válasza:
Nem
2019. nov. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!