Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Te nem érzed nyűgnek a karácso...

Te nem érzed nyűgnek a karácsonyt?

Figyelt kérdés

Mióta saját háztartást vezetek, nyűgnek érzem a karácsonyt. Több problémám is van vele: Nem szeretek vásárolni, a családomban senki sem mondja meg, mit szeretne, vagy azt mondja h valami apróságot vegyek. Csak az a probléma, hogy útálok vásárolni, és törni a fejem azon, hogy ki minek örülne. Pluszban feleslegesnek érzem azt a nagyfokú készülődést, többfogásos menüket, rengeteg féle süteményt, amit ilyenkor csinál az ember.


Nagyon jó szakács vagyok, jól is sütök, de a családom rosszul fogadta a hírt, hogy én idéntől minimalista karácsony szeretnék. Ez azt jelenti, hogy nem annyira hétköznapi ebédet főzök, lesz 1 féle édes, 1 féle sós sütemény, oszt jónapot. Valamint jövőre ajándékozást sem szeretnék. Nem adok senkinek semmit, de nekem se adjanak semmit. Inkább legyünk együtt, beszélgessünk, együnk-igyunk.


30/F


2019. dec. 12. 16:22
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Totálisan nyűgnek és görcsnek érzem. Főleg, hogy az idióta fogyasztói társadalom már szeptemberben elkezdi nyomni a karácsonyi hisztériát. Sajnos az emberek zöme vevő erre. Konkrétan azt veszem észre, hogy 3-4 hete, 30-40 perccel később érek haza a munkahelyemről (sofőr is vagyok) mert a sok idióta folyamatosan karácsonyi bevásárlást tart. A munkavállalókkal is jól kib...tak, mert elvettek két szombatot, egymás után. Ez egy baromság, hogy utána kipihened, nem!


Maximálisan egyetértek az ajándék nélküli karácsonnyal, én is bevezettem.


Egyesek képtelenek elengedni, ezt a kötelező ajándékozást, ha meg nem adsz, megsértődnek. Sajnos a legtöbb embernek ez az ünnep a mértéktelen zabálásról, piálásról meg a féktelen pénzköltésről szól...

2019. dec. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Én szeretem a karácsonyi készülődést. Szeretek sütni-főzni és kimondottan megnyugtat a mézeskalács dekorálás. Szeretem a lakást és a fát díszíteni, szeretem az ünnepi hangulatot is. :)


Igazából az ajándékozást én is fárasztónak és feleslegesnek érzem, így nem is fektetek rá, akkora hangsúlyt. Ha a családomban valaki szóvá tenné tuti nem esne jól, mivel egy karácsonyi menüt osszedobni se gyerekjáték. Arra is kell készülni rendesen, szóval megértem, hogy te miért nem szereted. Talán próbáld meg, hogy a többiek is vegyék ki a részüket valamilyen módon, ha már ők ragaszkodnak a nagy ünnepi felforduláshoz.

2019. dec. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket a szombati munkanapokat gyűlölöm. 6 nap munka - 1 nap szünet - megint 6 nap munka.


No meg hogy a csapból is karácsonyi dalok folynak már október óta...

2019. dec. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Én szeretem.
2019. dec. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

A férjem az egyetlen akinek szeretek vásárolni, mert neki értelemszerűen mindig ki tudok találni valamit aminek nagyon örül. Illetve szeretem hogy ilyenkor már jönnek a szabadságolások -nekünk- lehet pihenni, nem kell koránkelni.

A nagy őrületes családlátogatásokat viszont nem várom, rohanni abban a pár napban mint a mérgezett egerek.

2019. dec. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2019. dec. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nem
2019. dec. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Dehogynem.

December 27 a kedvenc napom, akkor van a lehető legtávolabb a következő karácsony.

2019. dec. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!