Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Hogy töltitek a karácsonyi...

Hogy töltitek a karácsonyi időszakot?

Figyelt kérdés

2020. szept. 24. 11:35
1 2
 11/19 anonim válasza:
86%
Munka. A bűnözőknek nincs megállás
2020. szept. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
94%
11 vagyok úgy értem én kapom el a bűnözőket :D
2020. szept. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Minden évben eltervezem hogy szépen kidekorálom a lakást, de sosem jön össze.

Családomtól távol (120 km) élünk ketten párommal + a kutyánk.

Ajándékokat már előre meg szoktam venni, nem az utolsó napokon kapkodok.

A fát megvesszük néhány nappal korábban, de csak 23-án délután szoktam feldíszíteni. Otthon anyáméknál is mindig így csináltuk, szóval ezt a "hagyományt" megtartottam.

24-én sütünk-főzünk párommal. Illetve férfi létére ő főz, én meg sütit csinálok. Ezt a napot kettesben töltjük.

Van hogy 25-én átugrunk az ő családjához, de van mikor csak később (28-a környéke) megyünk oda.

Az én családomhoz mindig 26-án megyünk, mert akkor gyűlik össze a család ebédre ( kb 12 fő).

2020. szept. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
9%
Még szeptember van,mit tudhatnánk erről?
2020. szept. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Advent előtt nem kezdek neki semminek, csak a koszorúnak vesszük meg a hiányzó alapanyagokat (bár a korábbi évekből egy csomó minden van). Mi készítjük az adventi koszorút, és szintén saját készítésű adventi naptárunk, amit általában csokiba mártott dióval szoktunk feltölteni. Egyéb kisebb dekorokat is ilyenkor rakjuk fel.

Az ajándékokat általában advent első 3 hetében igyekszünk megvenni.

Kb. karácsony előtt egy héttel vesszük meg az élelmiszereket.

A fát általában 22-én vesszük.

23-án sütök. Fix a mákos és diós beigli, a mézeskalács és egy gesztenyés süti, és mindig van egy, ami változik, idén zserbót csinálok.

24-én délben kezdünk készülődni: akkor állítjuk be a fát, díszítjük, főzzük a vacsorát, ami mindig rántott hal krumplipürével. 4-re készen is szoktunk lenni mindennel.

24-én a szűk család van együtt, 25-26-án rokonokhoz megyünk.

Az egyéb dekorokat vízkeresztkor szedjük le, a fa kb. január közepéig marad; attól is függ, hogy bírja, meg attól is, hogy mikor viszik el abban az évben a fákat.

2020. szept. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Anyu a szaloncukrot már jóó előre megveszi (persze mindig elfogy...:D)

Fenyőnk műfenyő, szóval azzal nincs gond.

Ajándékot mindenki maga intézi, de azt hetekkel előtte, ugyanígy a ház díszítés is (csak az erkélyen egy világító sor).

2020. szept. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Én már most tudom egyedül leszek.Ajándék,beigli,karácsonyfa,kizárt hogy lesz miböl.Ez van, már megszoktam.
2020. szept. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
31%

Nálunk sajnos a tavalyi karácsony nagyon rosszul sült el, kislányommal kórházba töltöttük az ünnep java részét egy szerencsétlen otthoni baleset miatt. 23-án este kerültünk be, 25 reggel jöhettünk ki. Azon a napon a hagyomány szerint mindig vendégeket várunk, de így most ez is elmaradt sajnálatos módon, 26-án pedig pihenni szoktunk és együtt töltjük az időt a családdal.


Idei remélem jobbra fog sikeredni. Egyébként nálunk az a procedúra, hogy adventi időszakba feldíszítjük a házat. Mi egy kis kertvárosi amerikai stílusú utcában lakunk, így itt nagy hagyománya van a versengésnek is, hogy vajon kinek a háza lesz csiricsárébb :D Volt egy év mikor rendőrök jöttek ki intézkedni mert annyira fényes volt az utca, hogy közveszélyt jelentett. (Nálunk egyébként a Halloween-nek is nagy szele van itt, szóval még arra is készülni kell :D)

Aztán itt kicsit vissza lassul az élet, majd körülbelül december 18-20 környékén térünk vissza a karácsony gondolatára. Ekkor megsütjük a mézeskalácsot. 21-22 körül beszerezzük a fát. 23-án megsütjük a második süteményt (ami vagy bejgli vagy diós kosárka vagy zserbó). Aztán lepihenünk másnapra, majd 24-én felkelünk, megreggelizünk, feldíszítjük a fát, utána eszünk valami lightosat, délután pedig oda rakjuk a halászlevet, a kacsát illetve a rántott halszeletet sülni, főni. Este megvacsorázunk, átadjuk az ajándékokat, kicsit becseccsintünk, megnézzük a reszkessetek betörőket majd alszunk. A többit az elején leírtam :D

2020. szept. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
59%
Tavaly a 92 éves apukám kérésére Sárváron voltunk egy szép szállodában, mert szerette volna kipróbálni, hogy milyen átélni a karácsonyi ünnepeket egy szállodában. Mondhatom, hogy nagyon jó volt, mivel nem kellett a nagy karácsonyi bevásárlási rohamban részt vennünk, majd 3 napig sütni, főzni, mosogatni stb..,, én mint nő nagyon élveztem. Ráadásul igy tényleg együtt volt a család, egész nap beszélgettünk, fürödtünk, pihentünk, olvastunk, minden nyugodt, meghitt és harmonikus volt. Nem a konyhában töltöttem a karácsonyi ünnepek felét, hanem a családdal együtt. Apukám most júliusban meghalt és éppen Ő miatta, idén is elmegyünk ugyanabba a szállodába, ahol tavaly még vele voltunk, mivel nem tudnám elképzelni, hogy otthon az étkezőasztalnál a helye - ahol ünnepek alkalmából mindig szokott ülni a családdal - karácsony este üresen állna. Talán a szállodában elkerülhetjük azt, hogy olyan nagyon szomorúak lennénk a hiánya miatt.
2020. szept. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!