Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Miért van már most az arcunkba...

Miért van már most az arcunkba tolva a sok karácsonyi dolog? Nem bánom igazából, de sok kicsit, nem?

Figyelt kérdés
2020. okt. 2. 06:28
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Én még nem láttam.
2020. okt. 2. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
Ha azt nézed, hogy itt már májusban azt kérdezgetik, várjuk-e már a karácsonyt, akkor ne csodálkozz ezen. Augusztusban volt hasonló kérdés, meg hogy az ajándékokat mikor vesszük meg. Írtam, hogy én december közepén, és nulláig le lettem pontozva. Többen írták, hogy ők már több dolgot is megvettek. Bolond világ ez.
2020. okt. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%

Nem láttam még sehol sem.

Nekem az sok, hogy nagyon korán feldíszítik az üzleteket.

Az kevésbé zavar, ha lehet már kapni karácsonyi cuccokat. Én az ajándékokat is október-novemberben megveszem. Nem szeretek decemberre hagyni mindent.

Múlt héten azon akadt ki valaki, hogy mécseseket, gyertyákat lehet kapni Mindenszentekre. De mikor kéne megvenni? Nem az előtte lévő hetekben?

2020. okt. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Manapság teljesen normális, hogy októberben már kint vannak ezek a cuccok. Bár én még nem láttam egyet se, de igaz, mostanában munkába járáson kívül nem nagyon megyek sehova, mindenesetre engem se zavarnak.
2020. okt. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én imádom a karácsonyt, és ha már hónapokkal előtte látni karácsonyi díszeket. Szerintem megadja a karácsonyi hangulatot, az meg nem baj (legalábbis azoknak akik szeretik a karácsonyt) hogy már októberben megvan a hangulat. :)
2020. okt. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Azért, sok pénzt termel.

A kereskedők örömmel használják ki az év talán legjelentősebb ünnepét, és évről évre egyre korábban kezdik el a készülődést.

De nem csak Magyarországon kezdik el ilyen korán a készülődést, tavaly július elején az Egyesült Királyságban már láttam olyan hirdetéseket (még egyszer: július elején!), ahol karácsonyra hirdettek meg szállásfoglalási akciókat.

2020. okt. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mert ebből van a pénz. Ha karácsony előtt két héttel kezdenék el árulni a karácsonyi cuccokat, akkor negyedannyit adnának el belőle, mint így, hogy már hónapokkal előtte lehet kapni mindent.
2020. okt. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de nekem nem igazán illik a Szent Miklós bácsi, a karácsonyfa, meg a B.U.É.K.-os képeslap, a még nyárias, napsütéses időhöz, az utónyárhoz, meg a szüretekhez és a mindenszentekhez. Én is imádom a karácsonyi hangulatot, de nekem pont abban van a varázsa, hogy december 22-én vagy 23-án együtt a családdal felállítjuk a karácsonyfát, majd a fa körül töltöm a napot, 24-én reggel felkapcsoljuk rajta az égősorokat, meg kitesszük a házra is őket. Utána ajándékozunk, majd az elkövetkező napokat a karácsonyfa körül élem. Ott nyitjuk fel 31j-én és 1-jén a pezsgőket. És általában március végéig, április elejéig fent marad. A városokban is a díszeket inkább sokáig hagyják kint, mint hogy korán kirakják. Általában

március 25-31 és április 5-10 között bontjuk el valamikor a fát. Én inkább utókarácsonyos vagyok, mint előkarácsonyos. Ízlések és pofonok...

2020. okt. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8 Mennyivel is szebb lenne így.

A komor hangulatú január, februárt megszínezné egy kicsit.


De nálunk sajnos az egész településen az van, hogy kirakják már sokszor november közepén aztán január 2-án már csak szomorúság van, hogy szenvedhetünk végig megint 3 hónapot mire végre újra élvezni lehetne a jó időt.

2020. okt. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát ja... Január, meg február nekem sem a kedvenc hónapom... Szerencsére nálunk inkább télen ünneplik a karácsonyt, az újévet, meg a mikulást, mint ősszel, amikor manapság, már csak mérsékelt idő van...
2020. okt. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!