Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Az emberek nagy része miért...

Az emberek nagy része miért csinál nagy ügyet abból, hogy idén "más" lesz a karácsony?

Figyelt kérdés
Én pl. külföldön dolgozom, és hazajöttem, de sok kollégám majd online felhívja a családját, és meg van oldva. Nem kell utazniuk, felesleges pénzt kidobniuk tesztre, és ajándékokat se kell venniük. Kicsit irigylem is őket, de az én szüleim ragaszkodtak hozzá, hogy hazajöjjek, így tesztet is csináltattam. Ti hogy vagytok az egésszel? Gondolom senki nem fog nagy társaságban ünnepelni idén, de van aki teljesen lemond idén az ünnepekről, csak hogy mindenki egészséges maradjon, vagy hogy elkerülje az egész hercehurcát? Van aki semmit nem változtat a korábbi évek szokásain?

2020. dec. 18. 00:02
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
1-es: én nem a család lesza*rásáról beszélek. Mint ahogy írtam, haza is jöttem. Viszont nekem szerencsém is volt, mert rengeteg szabadnapom maradt, ill. a cég ahol dolgozom a két ünnep között mindenkinek megadja a munkanapokat szabadnapnak. Viszont nem mindenki van ebben a kiváltságo helyzetben, és nem teheti meg, hogy kétszer karanténba vonuljon, illetve több tízezer forintot kiadjon tesztekre. Amúgy nekem már nincs is sok családtagom: anyu, apu, bátyám. Plusz unokatesók, de ők meg alapból vírusfóbiások, és félnek idén találkozni. Sokan meg tényleg csak arra használják szerintem az ünneeket, hogy másokkal elhitessék, mennyire összetartó egy család, de évközben le se szarják a másikat.
2020. dec. 18. 15:28
 12/28 anonim ***** válasza:
42%

Mert akik egészségesek azok hadd találkozhassanak már.


Mi is összejövünk de mi teljesen egészségesek vagyunk.

2020. dec. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
50%

"mi teljesen egészségesek vagyunk"

Nem tudhatjátok. Ez egy alattomos betegség. Az is, ahogy kezdődik, meg az is, ahogy folytatódik. Kiszámíthatatlan.

2020. dec. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim válasza:
8%
1 es ritka manipulativ vagy.képzeld nem leszarás ha figyelsz az egészségükre.és van amikor meg kifejezetten jó ha nincs karácsony pl ha utálod őket.köszönöm covid.ja és gusztustalan ez a mindent kiforditás.
2020. dec. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim válasza:
14%
ja de biztos csak parázunk meg hülyitjük egymást.
2020. dec. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim válasza:
14%
sőt tovább megyek a névnapom se ünnepeltem velük és a karácsonyt se fogom mert covidosok.de biztos csak én vagyok a hülye hogy nem akarom elkapni meg parázok feleslegesen ja.
2020. dec. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
27%

Az inflzenzától is lélegeztető gépre kerülhetek egészségesen.


Attól miért nem parázunk?

2020. dec. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
3%
Mert az nem szokta leállítani az egész világot. Mert az nem olyan alattomos, hogy már akkor is fertőz, amikor még nincsenek is tünetek. Meg azért, mert az kiszámíthatóbb, hogy kivel fog nagyon elbánni, nem úgy, mint ez, mivel már jobban ismerjük. Stb.
2020. dec. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
81%
Ikszdé
2020. dec. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
4%

Szerintem csak azok rinyálnak főleg, akik megszokták, hogy minden karácsonykor hatvanezer ember ugrálja őket körbe.

Én színvonalasabb ajándékokat, amiknek tényleg tudok örülni, egyébként is kb. csak a közeli családtagjaimtól kapok, akikkel egy háztartásban élek. A megalázó módon odanyújtogatott táblás Milka csokik tömkelege egyáltalán nem hiányzik úgy, hogy inzulinrezisztens vagyok, és ezt minden “kedves” ajándékozó tudja nagyon jól.

Nem jártunk soha hetvenezer ismerőshöz ajándékokat tarhálni, csak a nagyszüleimnél volt egy kis összejövetel, pár nappal később pedig eljöttek hozzánk a “távolabbi” unokatestvéreink.

Ez most idén kimarad, de ettől függetlenül idén is ugyanolyan színvonalas ajándékokat kapok, mint eddig. A felesleges, ócska vackok ajándékozását mind eleve szükségtelennek tartjuk vírushelyzettől függetlenül, nem ezért nem lesz nyolcvanezer féle bóvli most sem a fa alatt.

Szerintem én is elég szép dolgokat tudtam venni idén a családtagjaimnak, túl nagy változás a mi esetünkben nem lesz.

2020. dec. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!