Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Csak szerintem nem túl fenntar...

Csak szerintem nem túl fenntartható és környezettudatos csomagolópapírt venni karácsonykor, ami aztan úgyis a szemétbe kerül?

Figyelt kérdés
A mi családunkban évek óta maximum ajándékzacskót használunk, amit aztán következő évben tovább lehet adni. Nálatok hogy van ez?

2020. dec. 20. 13:10
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Én idén vettem csomagolópapírt, de már bánom. :( Jövőre varrok vászonzsákot az ajándékoknak szerintem.
2020. dec. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%

Én eleve utáltam mindig a csomagolást, rengeteg szemetem lett, amit utána vagy elvittek, vagy nem és teljesen fölösleges.

Rengeteg egyéb ötlet van, ajándékzacskó, vagy házilag készített csomagolás - pl. kartondobozok szines papírokkal (prospektusok vagy egyebek), textiliákkal dekorálni, szemetet gyártani értelmetlen dolog.

2020. dec. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Attól még hogy nálatok így van, ez nem mindenkinél van így... Nem csak vadul, tépve, szaggatva lehet csomagokat kinyitni, sőt szerintem sokkal izgalmasabb, ha szép lassan bontjuk ki az ajándékokat és akkor nem is lesz újrahasznosíthatatlan a csomagolópapír.
2020. dec. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

3. vagyok.

És akkor jövőre, következő ünnepen (természetesen csak ha nem kifejezetten karácsonyi) vagy valamelyik másik rokonnak (akihez később mentek) fel lehet használni.

2020. dec. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%
Részben ajándékzacskokat, részben csomagolopapírt használunk. Az ajándékokat lassan bontjuk (igen, a gyerekek is megtaníthatok rá). Így a csomagolopapírokat több éven keresztül fel tudjuk használni.
2020. dec. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nalunk mondjuk nincsenek gyerekek, es altalaban mindenki elore tudja mit kap, vagy megveszi maganak ami kell neki. Ezt csinaljuk evek ota, ugy senki nem lesz csalodott :)
2020. dec. 20. 19:18
 7/9 anonim ***** válasza:
49%

Egy ötlet amit anyum vezetett be tini éveinkben, és én is így akarom majd ha családunk lesz és nem 1-1 ajándékot adunk a párommal:

nagy cipősdobozt vagy kisebb kartondobozt bevonni csomagolópapírral, rá naaagy szalag amit bogozni kell, így megvan a bontogatás öröme, és a szalagra mehet a névkártya (ami szintén felhasználható újra). Ha kis dolgok vannak, mehet több 1 dobozba. Ha valami nagyot kaptunk, volt hogy egy üzenet volt a dobozban arról, mi az ajándék.

Persze ez akkor működik ha évközben van hol tárolni a dobozokat, de összképre is nagyon szép.

2020. dec. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%
Én natúr, újrahasznosított csomagolópapírt használok és ajándékzacskóból is ilyent. Festők által használt papírcelluxszal. Sima natúr madzaggak, esetleg arany zsinórral átkötve, termésekkel díszítve. Így olyan natúr, természetes hangulata lesz. Ünnep után szelektívbe dobható. A kapott ajándékzacskók újra felhasználók, amíg vállalható állapotúak.
2020. dec. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

én maximálista vagyok, szeretek ajándék csomagolni, mert precíz folyamat.

de nem halnék bele, ha ezentúl nem csomagolnánk be az ajándékokat, találnék más precíziós tevékenységeket.

2021. jan. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!