Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Eddig mi keserítette meg...

Eddig mi keserítette meg legjobban a karácsonyotokat? Mi történt? Haláleset, megcsalás, ami karácsonykor derült ki?

Figyelt kérdés

2021. okt. 17. 10:22
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
90%

23 év alatt a következők jutnak eszembe:


- 2015-ben karácsony előtt 1 hónappal meghalt az egyik nagyapám. December elején el is lett temetve, de értelemszerűen így nem volt valami vidám az a karáncsony

- 2016-ban elkaptunk egy egész családon végigmenős, fosós-hányós vírust. A 24.-e még rendben volt, szenteste éjjeltől jött ki fokozatosan mindenkin. Így aztán nem tudtunk a rokonokhoz elmenni, akikhez minden évben, hagyományosan jártunk, csak otthon feküdtünk betegen, ez elég nyomasztó volt...

- 2018-ban szüleim házassága megromlott, az év második felében már rendszresen rossz volt odahaza a hangulat, anya alig-alig volt otthon, helyette inkább a szeretőinél volt (ők mindennél fontosabbak voltak neki), de amikor otthon volt, akkor is alig csinált valamit. 24-én a szeretői félóránként hívogatták 1-1 órányi beszélgetésre, szerintem szenteste ez kimeríti már a zaklatás fogalmát... (következő évben el is váltak szüleim)

- 2020-ban meg ugye nyakunkon volt a covid, eleve sehova se lehetett elmenni se, még ugye karácsonyi vásárok/programok se voltak tartva, ráadásul meg is voltam fázva, lázas voltam, és emellett 2 nagyszülő is meghalt tavaly az év folyamán, így már amúgy se tudtam volna menni olyan színtű ebédelésre/összejövetelre, mint régen. Gyakorlatilag el is felejtettem, hogy tavaly volt karácsony.


A 7-es válaszoló által leírt történet nagyon szomorú... :(((

2021. okt. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Az utóbbi válaszokat elolvasva már nem is tartom a problémámat olyan fontosnak, hogy ideírjam. Főleg a 7-esét... :(
2021. okt. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
91%

Egy haverom édesapja rosszul lett a karácsonyi vacsoraasztalnál szenteste, vagy 25-én, már nem emlékszem pontosan, de Karácsony után néhány nappal meg is halt. Szilveszter környékén az édesanyja is rosszul lett, és úgy január 2-a körül ő is meghalt - szerintam a papa még el sem volt temetve, mikor már a mama is elment, és az egésznek nem volt semmi előzménye. Amikor felírta fb-ra, hogy elege van, még azt hittem, hogy az apja a téma, aztán esett le, hogy nem.


Panellakásban egyik szomszédunk egy 70 körüli nő volt, aki a negyvenes fiával lakott együtt. Mindketten igazi lecsúszott alkeszek voltak, akik ha beszálltak a liftbe, a cefreszagtól én is beálltam, mint a huzat. Szenteste úgy összevesztek, hogy a gyerek elverte az anyját. Én az egészből csak annyit vettem észre, hogy a radiátorok felhozták a visítozás hangját, de állítólag volt kint rendőr és mentő is. December 25-én a nő már aláírásokat kezdett gyűjteni, hogy hatóságilag kilakoltassa a saját fiát a saját lakásából.


Nem Karácsony, de szintén erős egybeesések: egy lány barátom édesapja pontosan a lány születésnapján halt meg hosszas betegség után. Nem annyira ünnepli a szülinapját azóta. Barátaim első házassági évfordulója napján (ami egyúttal az én születésnapom is) vetélt el a felesége. Nem is volt előjele, csak furán érezte magát az asszony, még nevetgéltek a kórházba menet, ott meg szembesültek vele, hogy nincs szívhang. Félidős terhesség volt, meg kellett szülnie.


Persze ezek semmik a #7-es Karácsonyához. Arra nehéz szavakat találni. :(

2021. okt. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Vacsora közben jutott eszébe anyámnak, hogy amúgy a kutyám rákos... Hát f sz a volt mondhatom
2021. okt. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Minden évben orbitális veszekedés. Ha szerencsém van idén a párommal és a legjobb barátnőmmel ünnepelhetek, akkor pedig nyugi lesz
2021. okt. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
38%
taszítanak a kispolgári konvenciók, kivonom magam a kötelező ünnepekből. így nem ér trauma, ha valami nem úgy sikerül, mint "elvárt" lenne.
2021. okt. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Szentestére mindenki berúgott, rajtam kívül és elaludt. Hónapok óta készültem szeretettel az ajándékozásra. Ordítottam velük egy sort, persze feleslegesen, aztán visszautaztam külföldre. Tavaly a Covid miatt egy téren találkozott a család, beszélgettünk kicsit, átadtuk az ajándékokat és elballagtunk nagyon szomorúan.
2021. okt. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
53%
Mostohaanyám 8 éven keresztül.
2021. okt. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
63%
90-es években volt utoljára boldog karácsonyom, gyerekkoromban. Középiskolában már hihetetlen mennyiségű tanulnivaló meg műszaki rajz volt feladva téli szünetre, és a szüleim minden nap hajtogatták, menj tanulni, mert ha így folytatod, meg fogsz bukni. Utáltam az egész telet. A nagyszüleim is mindig karácsony előtt kerültek kórházba, és karácsony előtt haltak is meg mindketten, úgy 8 év követéssel. Nagyanyám még élő testvérei is mindig karácsony előtti időszakban indítottak pert az állítólagosan ki nem fizetett házrészük miatt. Apám is dec24-től augusztusig volt kórházban, mert agyvérzést kapott. A szívműtétje is karácsony előttre esett. Most vajon mi jön?
2021. okt. 26. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Bár nem karácsony előtt, de attól az évtől kezdve, hogy meghalt apukám többet már nem olyan volt a karácsony, mint addig. Abban az évben meg se tartottuk, a következőkben is csak úgyahogy. Azóta van egy csodálatos kisfiam, aki azért vissza hozta a készülődés örömeit számomra, de már soha nem lesz ugyanaz, a fa díszítésénél mindig furcsán érzem magam, apukámmal díszítettük kettesben az utóbbi pár évben mikor még velünk volt.

Őszinte részvétem mindenkinek! :(

2021. okt. 28. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!