Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mennyiből tudjàtok fedezni a...

Mennyiből tudjàtok fedezni a karácsonyi ünnepeket?

Figyelt kérdés

Kinél mennyiből jön ki az ünnepi menü, ajándékok, dekorácio, ha ti utaztok, az utazás? Mennyit szántok rá?

Évközben célzottan sporoltok erre, vagy az aktuálisan elérhető megtakaritasbol fedezitek?



2021. nov. 16. 14:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Úgy 100k. Ajándék csak szimbólikus van, egyedül a gyerekeknek van nagyobb, ami kb az összeg fele. A maradék jórésze kaja, pia. A fenyő és dekoráció kijön egy tizesből. Csak november, decemberben spórolok, de semmi drasztikus.
2021. nov. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
Max 30 ha flancolunk
2021. nov. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
37%

Nálunk külön ajándékozás nincs mindenki részéről, én a minőségi italt értékelem amit megiszunk páran, mellette az ételt és pihenést.

Nekünk a legnagyobb ajándék most az hogy együtt ülhetünk le az asztalhoz, ezekben is időkben.

Akinek a kütyük, ruhák fontosak azok nézzenek magukba egy kicsit, és értékeljék át az életet.

2021. nov. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Évtizedes díszek, műfenyő, zene: 0 huf, nosztalgikus hangulatot kelt

Ajándékról régóta leszoktunk, max valami tényleg jelképes, háztartási filléres cucc


Kaja: halászlé, cukormentes bejgli és egy üveg bor az extra költség egy átlag ebédhez képest (több családtag cukorbeteg, így rájuk tekintettel nincs nagy zabálás, csoki-süti, szaloncukor)


Ugyanabban a városban lakunk


Nincs feszkó, chill van 🥰 mandarinszag, nevetés, és csak a szűk család.

2021. nov. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
Nálunk kaeácsonyi ebéd után veszekedés is szokott lenni. Az megfizethetetlen...
2021. nov. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
20 ezernél többet nem szivesen költök.
2021. nov. 17. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
17%

Pénzről, családi összefogásról vagy pedig BELSŐ ÉRTÉKEKRŐL szólna leginkább a kérdés?


Melyik lenne a leginkább fajsúlyosabb tényező?

2021. nov. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Persze, az is érdekel, ha valaki csak kreativitással, ingyenes családi programokkal tud szép ünnepet varázsolni.
2021. nov. 17. 12:11
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Mióta a család fiatalabb tagjainál mindenhol vannak kisgyerekek, és főleg mióta nálunk is, nagyon alap ajándékokat adunk - kivéve a gyerekeknek.

Nagyszülők, nagynénik-bácsik stb. páronként 5-8000 Ft (de van amikor alig használt műszaki cikket adunk tovább, akkor kevesebb), gyerekeknek is 3-5-8000 / gyerek, kortól függ.

Összvissz 40-50 ezer nagyon-nagyon max az ajándék (2 pár nagyszülő, 2 pár nagybácsi ill. nagynéni, 2 unokatesó).

Magunknak van amikor semmi, van amikor 10-15 ezret számolunk/fő.

Kajára szoktunk még költeni: bejáratott étteremből Karácsonyi tál, ez kb. 2-3 napig elég, kb. 20ezer, halászlével együtt.


Süti: bár csinálok én is 1-2 félét, de cukrászdából szoktunk venni ami macerásabb (zserbó, mézes krémes, különlegesebb bejgli), tavaly ha jól emlékszem 10 ezerből megvolt.


Plusz nasi: mondjuk 7000 Ft, Aldi-Lidlben, én imádom a Panettone-t, férjem a német mézes sütit, kevés szaloncukrot, ami megtetszik, de ezeket már adventkor kezdjük megvenni.


Műfenyőnk van, díszek megvannak, ha 1-1 megtetszik egy szezonban, megveszem, de nem igazán számottevő ez az összeg.


Így összeszámolva 100-110ből kihozzuk ajándékokkal, ételekkel, mindennel együtt. Szerencsére lehetne rá többet is költeni, de nagy igényünk nincs rá.

Korábban, bevallom, szinte kényszert éreztem hogy nagyobb, komolyabb ajándékokat vegyünk, de szerencsére a kisgyerekek óta "belustult" az egész család és minimális költés van a felnőttekre, ami nagy megkönnyebbülés anyagilag meg szellemileg is.

2021. nov. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi! Jó lenne ha nálunk is nagyjából hasonlóan alakulna majd a vége, azzal, hogy elő fát veszunk és otthon főzünk (az alapanyagok kicsit többre jönnek ki, mint nálatok a megrendelt karácsonyi menü)

A panettone nekem is nagy kedvenc.

Én most miközben megkezdtem az ajándékok megrendelését őszintén szólva kicsit pánikba estem, a családban mostmár a saját két gyerekunkkel együtt 9 kisgyerek van, ebből egy keresztgyerek is. Nehéz okosan kihozni. De igyekszem.

2021. nov. 18. 19:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!