Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ki mennyiből oldja meg a...

Ki mennyiből oldja meg a családi karácsonyt?

Figyelt kérdés
Nekünk sincs igazán sok, bár csak ketten vagyunk, ezért vagyok kíváncsi ki mennyiből gazdálkodik :)
2012. dec. 16. 19:00
 1/10 anonim ***** válasza:
5300 Ft 3 főre (szüleim és barátnőm)
2012. dec. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
5 embernek 97.000 Ft a keret.
2012. dec. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__egyeb-kerdesek_..


Ezt a kérdést én írtam ki. A válaszadók között egy hölgy nagyon talpraesett, leírta, hogyan, milyen módon oldja meg szinte fillérekből.

Ide rakom, nézd meg, és talán még másoknak is segít, nagyon okos.


Személy szerint ami a fagyómban van húsféle, azok már hónapok óta várják a karácsonyt-szilvesztert. Akciósak voltak amikor megvettem apránként. Jelenleg már nemigazán kell költenem kajára, max. krumpli, tejföl hasonlók.

Ajándékra (tesóm+sógornő) fejenként kb. 2000 Ft-ot költünk egymásra, évekkel ezelőtt megegyeztünk, inkább csak jelképes dolgok. Kávé, tea, cukor, 1-2 szem narancs, szaloncukor oda-vissza, és nagyon-nagyon meglepődünk és örülünk a kapott ajándéknak! :)))

2012. dec. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

4 ember és olyan

5-700e ft.

Mindenkinek most váltak aktuálissá a műszaki cikkek pótlása\cseréje, úgy hogy ez van.

2012. dec. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Eltűnt a válaszom :(

A lényeg, hogy nekem kb. 40 ezer lesz a költségem, ebből 30 az ajándékok (párom 10, család 15, barátok 5), még 5 ezret fogok elvonatozni, és szükségem lesz egy csinosabb ruhára, amit felvehetek, mert szerencsére fogytam :) Azt is 5 ezer körül számolom, de ez a maximum.

Kajára nem költök, rokontól rokonhoz megyünk, így felesleges főzni.

A pénzt október óta tettem félre, így egyben nem megterhelő. Mindig hasonló összeget költök karácsonyra.


Egyébként a szüleim se szokták túlzásba vinni a sütés-főzést, szenteste van halászlé és bejgli, és nagyjából ennyi. Édességnek van szaloncukor és gyümölcs :)

De volt olyan karácsony, amikor úgy jött ki a lépés, hogy pizzát ettünk. Szokatlan, de szerintem azzal sincs baj. Nem a kaja a lényeg :)

2012. dec. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
ez az 1500ftos tényleg tetszik :) Sajnos nekünk sincs több 10ezer forintnál, egész hónapra, ketten vagyunk anyummal.
2012. dec. 16. 19:22
 7/10 A kérdező kommentje:
utolsó, ebben sincs semmi :) Igazából M.on mostanság mindenki meghúzza magát karácsonykor szerintem
2012. dec. 16. 19:24
 8/10 anonim ***** válasza:

500-700 EZER forint? Mi kerül annyiba, vagy ha még annyiba is kerül (Mert ha mondjuk kell 3 telefon az 300k 1 tv 100k egy sz.gép 150k azt még megértem) honnan van valakinek ennyi pénze?

Nálunk a szüleim 20 ezret szánnak az én ajándékomra, nagyapám 10-et, nagymamám 5-öt és én is szoktam beleadni 10-20-at. Majdnem rosszul lettem ettől az összegtől mármint az 500-700 ezertől.

15/f

2012. dec. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves 8-as hozzászóló!

Nem kell ledöbbenned, van ilyen is. Ez egyébként fejenként cca 150 ezer Ft. Egy jobb minőségű tv, egy hűtőszekrény, hasonló belekerülnek ennyibe.

Bízzunk benne, hogy pár év múlva majd egyre többen fogjuk ezt megengedni magunknak! :))))

2012. dec. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8as!


Én vagyok a 4es válaszadó, nagyon egyszerű a képlet sokat dolgozom egy ma is jól fizető szakmában...


Am. pedig csak, hogy ha már így érdekel:


laptop -> ~250k

tv -> 170k

telefon -> ~150k

tüzhely -> ~130k


nem túl bonyolult ma ennyi pénzt elkölteni sajnos.

2012. dec. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!