Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Van itt olyan család, vagy...

Van itt olyan család, vagy ismertek olyat, akik nem a hagyomány szerint ünneplik a karácsonyt?

Figyelt kérdés

Itt arra gondolok, hogy nem Jézuska hozza a fát, meg az ajándékokat, és nem 24-én van a diszítés, hanem jóval előbb, amikor megjön a kedv hozzá. Amcsiban úgy csinálják, hogy hálaadás után már megy is fel a full karácsonyi diszítés.

Ha van itt ilyen, hogy csináljátok, mit mondtok a gyereknek? Csak tudnia kéne, mi a hagyomány, meg ha a nagyszülők mondják, hogy mit kapott a Jézuskától, csak nézni fog, hogy az ki?


2021. dec. 2. 18:50
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Megbeszèljük előre a nagyszülőkkel, hogy ki hoza nalunk az ajàndèkokat. Mi mikulàskor dìszìtünk, mert ìgy hangolòdunk az ünnepekre. Nincs vallàsi töltete a karàcsonynak a legtöbb csalàdban, tehàt ùgy alakìtja, ahogy szeretnè.
2021. dec. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk soha nem Jézuska hozta a fát, gyerekként is többször mentem apukammal fát venni 24-én együtt díszítettük fel.

Én a fiammal már Mikuláskor feldíszítem majd a fát, az ajándékokat sem Jézuska hozza, nem szeretem az ilyen meséket.

2021. dec. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Nagyszüleim pl abszolút sehogy nem ünnepelték
2021. dec. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk annyiban más,hogy szintén nem a Jézuska hozza a fát,hanem már ott van a kertben és mi vágjuk ki.Anyám másnak is szokott adni fát,aki szeretne,nekik viszont azt mondja,hogy nem kell érte semmit adni,ez a Jézuska ajándéka.
2021. dec. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
20%

Nincs fa, díszből az egész házban van kb 5 db, nem főzünk hanem csinálunk pizzát, mesét nézünk és közben a Heppy Börzsztdély Dzsízösz tortát esszük.

Boldog karácsonyt :D

2021. dec. 3. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
17%

Nálunk a szüleim válása után apám új házasságából amíg meg nem született a közös gyerek nem volt jézuska, együtt díszítettünk stb. Onnantól meg valamiért elkezdték.

Emlékszem, egyszer úgy adtam oda az ajándékot az öcsémnek, hogy ez tőlem van majd rendesen nekem támadtak, hogy nem tőled van, hanem a jézuskától. Na akkor megmondtam, hogy az én pénzem, én jártam le érte le a lábam, én csomagoltam, baromira tőlem van és nem egy halott férfitól :D onnantól nem erőltették tovább a jézuska témát.

2021. dec. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Metionin ***** válasza:
20%

Nálunk nincs fa meg tipikus karácsonyi kaja. Jézuska meg ilyen hülyeségek már gyerekkoromban sem voltak anyáméknál pedig anyám a fához meg a töltött káposztához ragaszkodik.

Gyerekem nincs de amúgy egy ovisnak is el lehet már magyarázni, hogy ez egy családi ünnep és minden család a maga hagyományai szerint ünnepli. Nekem is elmagyarázták anno, sőt a lelkemre kötötték, hogy el ne szóljam magam a többiek előtt hogy az ajándékot valójában a szülők veszik, mert rosszul esne azoknak akik a mikulásban, jézuskában meg ezekben hisznek.

2021. dec. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!