Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Jó ha azt mondjuk, hogy a...

Jó ha azt mondjuk, hogy a Jézuska hozza az ajándékot?

Figyelt kérdés

Olvasgattam itt pár kérdést erről és rengetegen azt mondják, hogy nagyon rossz érzés megtudni, hogy nincs és hatalmas csalódás, de kell az a kis misztikum a gyerekkorba. Nekem ez egy kicsit visszás. Hitessük el

(hazudjunk) a gyerekekkel, hogy létezik egy lény ami ajándékokat osztogat karácsonykor, aztán meg puffanjon egy nagyot amikor rájön, hogy mindvégig átverted?

Nekem még nincs gyerekem (biztos lesz olyan válaszoló aki emiatt fog belém kötni, hogy úgy okoskodok erről, hogy nincs is még gyerekem), de ha lenne én biztos elmondanám neki, hogy az egyik országban a hagyományok szerint Ő hozzá, máshol emez, stb. és hogy mi ennek a hagyománynak az ápolása céljából ajándékozzuk egymást. Vagy valami hasonló.


Szerintem jobb lenne ha az egész karácsony dolog nem csak az ajándékról szólna. Persze lehet mondani, hogy ez a várakozásról szól, mert várja a Jézuskát a gyerek, de a Jézuskát csak az ajándék miatt várja. Konkrétan készen kapja a gyerek a karácsonyt. Miért nem lehet együtt átélni ezt? Együtt hangolódni az ünnepre. Anya, Apa és a gyerekek együtt díszítik fel a házat és a karácsonyfát, majd a szülők ajándékokat adnak a gyerekeiknek. És nem egy nem létező személyt várnak és szeretnek, majd köszönik meg neki az ajándékokat.

Én gyerekkoromban mindig az ajándékok miatt vártam a karácsonyt. Nem érdekelt a többi. De ha úgy nőttem volna fel, hogy részt vettem az egész ünnep megteremtésében, biztos jobban értékeltem volna azt és talán így nagyobb csoda lett volna. Nem az ajándékokról és a vallásról szólt volna a dolog, hanem a családról és a szeretetről (fuh de nyálas duma...).

Ha azt mondjuk, hogy egy Piros ruhás Marx vagy egy halott messiás hozza az ajándékot, akkor ahogy nő a gyerek, egyre inkább nő a feszkó, hogy mi lesz ha megtudja, hogy nem? Vagy mi lesz ha el kell mondani? Ez miért jó? Te feszült leszel, a gyerek meg csalódik egy nagyot. Talán még benned is.

Meg alapból nagyon össze tudja zavarni a gyereket ez a dolog.

Én se értettem soha, hogy hogy van az, hogy sose járunk templomba, sose imádkozunk, de a fickó a bibliából ajándékot hoz nekem a SAJÁT születésnapján? Ahogyan azt se értettem, hogy miért van külön Jézuskája mamáéknak és nagynéniéknek?

Emlékszem egyszer, még alsóban, januárban az egyik órán mindenki elmondta, hogy mit kapott a Jézuskától. És az egyik osztálytársam, aki szegény családból származott, egy erőltetett mosollyal azt mondta, hogy ő semmit se kapott tőle. Majd kiderült az is, hogy karácsony reggelre a nővére felakasztotta magát. Mi is furán néztünk, hogy hogy van az, hogy mi kaptunk a Jézuskától szép ajándékokat, ő meg semmit se, de mi játszódhatott le az ő fejében? Bele se merek gondolni..

Szóval ez a helyzet. Várom a válaszokat!



2021. dec. 6. 10:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem Szájer?
2021. dec. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%
Az még rosszabb, ha nincs a gyereknek ilyen misztikus a gyerekkorában.
2021. dec. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Mikó Eszter válasza:
19%

A fő gond a hazugságokkal, hogy elterelik a figyelmet az igazságról. Jézus Krisztus maga az ajándék számunkra Istentől, mert lehetővé teszi, hogy ne csak néhány évig éljünk, céllal jött a földre és hatalmas királyként uralkodik Isten mellett, tehát tiszteletlenség lenne Jézuskának nevezni.


Az igazság sokkal fantasztikusabb, gyermekeknek, felnőtteknek egyaránt, mint bármilyen kitaláció. Az alábbi bibliaidézetek is ezt erősítik meg:

„Mert Isten annyira szerette a világot, hogy az egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz benne, ne pusztuljon el, hanem örök élete legyen.” (János evangélium 3:16.)

„Isten ki nem érdemelt kedvességének köszönhetően ajándék, hogy igazságosnak nyilvánítja őket az alapján, hogy Krisztus Jézus kifizette a váltságot, hogy szabaddá váljanak.” (Pál levele a Rómában élő keresztényeknek 3:24.)


Ezért is tanította Jézus a "Mi Atyánk"-ként ismert imát, mert tudta, hogy az Ő áldozata által Isten akarata meg fog valósulni a földön is.


És ha a karácsony eredete után nézünk, kiderül, hogy a napimádathoz kapcsolódik és semmi köze Jézushoz - pláne, hogy nem is decemberben született.

2021. dec. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem, ha a gyerek már elég érett, amikor megtudja, nincs semmi puffanás. Ez a felnőtté válás része. Akkor lehet traumatikus, ha még pici, mikor lebuknak a szülők. Számomra csodás élmény volt a gyermekkori Jézuska várás, és majd a gyermekeimnek is szeretném továbbadni.
2021. dec. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Igen!
2021. dec. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!