Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Önző vagyok amiért csalódott...

Önző vagyok amiért csalódott vagyok a barátomtól kapott ajándék miatt?

Figyelt kérdés

En egy olyan ajándékot vettem neki amire nagyon régóta vágyott. 1 hónapot diákmunkáztam, hogy meg tudjam venni neki. Erre tőle kaptam egy kb fele annyi értékű, olyan ajándékot amit bárkinek adhatott volna mert, semmilyen, személytelen. Holott ő bőven megtehette volna, mert jól keres. De igazából nem is az értéke a bajom, hanem, hogy kicsit sem próbált olyan dolgot venni nekem aminek ténlyeg örülnék. Pedig annyi dolgot mondtam neki az elmúlt hetekben. Nem a legújabb iphone-t kértem, hanem pl volt egy pulcsi amiről heteket áradoztam neki (kb 4 ezer ft lett volna) és még ennyire sem vette az erőfeszítést, hogy azt megvegye.

Amit tőlem kapott ajándék annak nagyon örült, az egész családjának elmesélte, hogy mennyire jó.

Most én vagyok önző és bunkó?



2021. dec. 25. 01:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudhatta, hogy te mit fogsz neki adni, ha nem volt előre megbeszélve. Ettől függetlenül leeshetett volna neki, hogy mire vágysz, és igazán megvehette volna akár azt a pulcsit, akár mást, akár több dolgot is, főleg ha van rá pénze. Bár szerintem neked nem kellett volna nagy költségbe verned magad emiatt, nem erről szól a karácsony. Jogod megvan hozzá, hogy csalódott legyél, de visszacsinálni már nem tudod.
2021. dec. 25. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
80%

Hát ezt hívják szar ügynek...sajnállak.

Szerintem beszéld meg vele és mond el neki hogyan is érzel emiatt. Ha nem érti meg akkor van csak baj.

2021. dec. 25. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
10%
Szándékosan csinálta.már a csicskájának tart,vagy elfogadod ezt vagy nem.
2021. dec. 25. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%
Ajandek, az ajandek! Nem szokas megharagudni miatta, nem szokas egyik ajandekot a masikhoz mericskelni. Igen, csunya dolog egy akarmilyen ajandekon megbantodni.
2021. dec. 25. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%
Pasik utálnak és nem is tudnak vásárolni. Úgy vannak vele hogy vesznek valamit azt jól van, le van tudva. Ha szeretnél valamit akkor legközelebb mondd meg neki kerek perec hogy mit akarsz és akkor nincs ez a sértődés.
2021. dec. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%

Te vettél neki erőn felül ajándékot elsősorban. Nem hiszem, hogy ő elvárta volna, hogy egy hónapot dolgozz az ajándéka miatt (ha nekem ekkora értékű ajándékot ad valaki, akiről tudom, hogy nem engedheti meg magának, akkor én inkább rosszul érezném magam miatta.) Ez van, jövőre majd te sem veszed ennyire komolyan a dolgot.

A pulcsival meg lepd meg magad karácsony után, úgyis akciós lesz.

2021. dec. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
64%
A pasik jórésze nem tud ajándékot vásárolni.
2021. dec. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
19%

#7 ne mosdasd az illetőt.

"Nem a legújabb iphone-t kértem, hanem pl volt egy pulcsi amiről heteket áradoztam neki"-ennyire senki nem hülye,itt szándékosságról van szó.már működik az alá/fölé rendeltség náluk,a mondatot pedig már befejeztem a 3-as válaszomban.

2021. dec. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%

Szuvenír nyihaha ne kukucska protkó!

.

Az ajándékozásban a megkülönböztetett figyelem, a másik megbecsülése és a szeretet játszik főszerepet.

Az erőn felüli ajándék nem okoz erőn felüli örömet, pláne akkor, ha "adok/kapok" alapon működik.

.

"Önző vagyok"

Nem, csak üzletasszony.

2021. dec. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm a válaszaitokat. Már túl tettem magamat a dolgon. Tudom, hogy utál vásárolni. Legközelebb tényleg kerek perec megmondom neki, hogy mit szeretnék. Ettől függetlenül ugyanúgy szeretem, ajándék ide vagy oda.

Kellemes ünnepeket mindenkinek!

2021. dec. 25. 09:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!