Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Szerintetek mikor kell egy...

Szerintetek mikor kell egy gyermeknek megtudnia, hogy nem létezik Jézuska/Angyalka és Mikulás?

Figyelt kérdés
Írd le válaszba, ha nincs olyan szavazás amit gondolnál! Ha pedig van, kifejtheted válaszban!

2021. dec. 25. 09:24
A kérdező szavazást indított:
Szerintem sohasem kéne ilyet állítani egy gyermeknek: kezdetektől fogva azt kell mondani a gyereknek hogy a szüleitől kapja az ajándékot
Babakorában még jó ezt állítani, de szerintem még egész kicsi korában, 3 éves kora körül el kell mondani az igazat, még mielőtt bárhonnan megtudná
Viszonylag korán, 4-5-6 éves kora körül mondjuk el neki az igazat
Jobb ha hisz ebben egy jó ideig, de az sem jó ha megvárjuk amíg már nagy gyerek lesz. 8-10 éves kora körül kell elmondani neki
Szépen fokozatosan (akár több évig) kell rávezetni a valóságra a gyermeket, 7-12 éves kora körül
Legjobb ha egy nagyszülőtől tudja meg, 10 éves kora körül
Ha 12 éves koráig nem jön rá, csak akkor kell elmondani (pl: úgy, hogy kap egy képeslapot a "Jézuskától", amiben benne van hogy ő nem is létezik)
Hagyni kell, hogy had higyen a csodákban, elvégre gyermek. Ha esetleg 14-16 éves koráig nem jön rá, csak akkor kell elmondani
Jöjjön rá magától/Tudja meg a barátaitól. Csak akkor mondjuk el neki, ha már betöltötte a 18-at, de még mindig nem tudja
Ne mondjuk el neki soha. Maximum ha nem jött rá, akkor majd ha felnőttként elköltözik, rádöbben hogy nem is hoz senki ajándékot...
35 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

A gyerekek nem hülyék. Ha nem csinálsz full színjátékot, ahogy az én anyám aki még azt is vidáman nézte, hogy 1.5 órát állok az ablakban, hogy lássam a Mikulás szánját az égen, akkor lesz egy egészséges elképzelése, hogy a Mikulás, Jézuska egy mese. Nem pedig őrjöngve fog sírni, mert átverve érzi magát, mint ahogy én tettem 7-8 évesen amikor a nagyobbak elmondták az "igazságot".


A 4 éves kisfiam olyan aranyos, amikor mondja, hogy "Nézd, milyen klassz ajéndékokat hozott a Jézuska" majd ma reggel mondta, hogy köszöni, nagyon jó játékokat VETTEM neki :) Annyit csináltunk, hogy amikor reggel felkelt, ott voltak a fa alatt az ajándékai, nem mondtuk, hogy mi raktuk oda, azt sem, hogy a Jézuska. Magától kialakítja a kis világát erről, és szerintem ez a jó.

2021. dec. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%
Hazudni nem kell neki, de a játék, mese, megengedett. Én talán hét voltam, amikor megkérdeztem, hogy ugye Apu igazán az angyalka.
2021. dec. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk Jézuska/angyalka sosem volt, csak a Mikulás meg a húsvéti nyuszi, de nem is emlékszem, mikor "tudtam meg", hogy ezek nincsenek

Az biztos, hogy nem csak úgy elmondták nekem, valahogy rájöttem, de nem okozott lelki törést, szerintem engem is valahogy rávezettek a dologra

2022. jan. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

soha nem kéne, és téged se kellett volna kizökkenteni a mikulás létezéséről, ÉS SENKIT SE.

. [link]

[link]

mert LÉ-TE-ZIK!!!!!

2022. okt. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!