Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Miért van egyre kevesebb...

Miért van egyre kevesebb embernek karácsonyi hangulata? Vagy csak én gondolom így?

Figyelt kérdés

Én azt veszem észre a környezetemben és magamon is, hogy egyre kevésbé van karácsonyi hangulatom, persze nálunk is össze gyűlik a család és meg van a szokásos program de mégse érzem azt a várakozást meg azt az különleges érzést mint régen.

Ez csak azért van mert felnőttem és 20-as évei elején mindenki így lesz ezzel, vagy ti is így éreztek kortól függetlenül? Mi lehet ennek az oka?



2021. dec. 28. 21:44
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
En ezt egyaltalan nem tapasztalom. A környezetemben már advent elejetől fogva keszülődünk és jó hangulat van.
2021. dec. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Ahogy nő fel az ember, egyre inkább csak egy nyűg az egész. Ez nem a szeretetről szól, hanem a görcsös megfelelésről az ész nélküli költekezésről. Nekem már szeptemberben görcsbe rándul a gyomrom hogy mindjárt megint itt a karácsony.
2021. dec. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Idén én extrán ezt tapasztalom, nagyon sokaktól ezt hallom. Szintén húszas éveim elején vagyok. Nekem mondjuk amúgy sem egy kedves dolog a karácsony, meg vizsgaidőszak is ilyenkor van, de régen azért egy fokkal jobb volt.
2021. dec. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nekem azért mert felnőttem, kicsit szar a világlátásom jelenleg, és nincs fehér karácsony, meg nincs igazán bőség.:D
2021. dec. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mióta elmentek a nagyszüleim, azóta egyre kevésbé van karácsonyi hangulatom ilyen időtájt.
2021. dec. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A szülői házban éltem a huszas éveim közepéig, addig szerettem a karácsonyt, és volt hangulatom is. Együtt főztünk, sütöttünk, jó kis csapatként működtünk együtt négyen (anyu, apu, testvérem, én).

Nekem azóta nincs karácsonyi hangulatom, mióta már nem élek otthon, férjnél vagyok. Igaz, anyu kb. azzal kezdte, hogy onnantól le vagyok pattintva, soha nem hívott meg hozzájuk egy fél órára sem karácsony egyik napján sem. Tehát mindent itt magunk teremtünk meg magunknak, és szép lassan befásultam.

Semmi öröm nincs benne, mert - jól írta itt valaki - tényleg a kényszeres megfelelésről szól az egész. Amíg kicsi volt a gyerekünk, addig is csak azon stresszeltem, hogy őneki teremtsük meg nagyon szépre és hangulatosra. Hozzáteszem, nekem nem könnyítette meg a férjem két nagy gyereke sem az előző házasságából, szóval mindig feszkóval telt.

Közben eltelt 20 év, újra ketten vagyunk a férjemmel, a közös lányunk eljön a férjével, az a két nap jó az egészben (persze nekem az is nagyon sok munka, ha azt szeretném, hogy többféle kaja, süti legyen, minden finom és mindenből legyen elég). Férj gyerekeivel én nem járok össze, ő megy hozzájuk egyik karácsonyi napon, elvileg már ettől sincs feszkó, de valahogy azoknak a szülői házban töltött karácsonyoknak a hangulata sosem tér vissza.

2021. dec. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

A karácsony vallási ünnep.

Aki ünnepli az ugye templomba is elmegy minden vasárnap imádkozni?


Ennyit erről.

Álszent aki ünnepli és nem vallásos.

Húsvét dettó...

2022. jan. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7


Már nemcsak vallási ünnep.

2022. jan. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

#8

Hát akkor milyen?

Nem jézus születését ünneplik ilyenkor?

Kitaláltak már valami mást is rá? :D

2022. jan. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

30 felett már kezdem kínosnak érezni. Fog-e tetszeni az ajándék, vagy nem fog, ha nem fog, akkor intézzem a csomagvisszaküldést, de ne legyen túl olcsó se, mert azt szóvá teszik, ha túl drága, akkor azt is. Nem jó a színe, nem jó a mérete, nem ilyet akartam, nem tudom mire használni, minekvettedmegmondtamhogyneköltsél. Idén senkinek nem veszek semmit, max valami prémium édességet.


Facebookon is megy a pöcsméregetés, hogy kinek van nagyobb fája, drágább ajándéka stb. Annyira fárasztó ez az egész. Talán SZÉP kártyából elhívom a családot vacsorázni, de szerintem azt sem. A karácsonyi vacsoránál jobb nincs, főleg, ha otthon van a családdal, egy étteremben meg még a pincér is megpróbál mindenkit lehúzni.

2022. jan. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!