Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Nyomorban egyedül karácsonyozn...

Nyomorban egyedül karácsonyozni, hogy éljem túl?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz a fizetésem, drága a megélhetés. Senkim sincs. Olyan rossz, hogy még saját magam sem tudom meglepni valamivel, vagy legalább egy rendes vacsorával. Hogy bírjam ki ezt úgy, hogy ne kössem fel magam?

2022. dec. 17. 19:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Nem akarok okoskodni, de:

Miért nem keresel olyan munkát ahol jobban megfizetnek?

Miért nincs senkid?

Miért szükséges magad meglepni, mert karácsony lesz?

Pont ugyan olyan nap mint a többi, csak ilyenkor indokolatlanul több pénzt költünk piára, kajára meg kacatokra, tényleg ettől leszünk boldogabbak? szerintem nem.

De egyébként én is egyedül töltöm, ülök a gép előtt, vedelem majd a sört, bort, rumot, közbe 4. alkalommal végigviszem a cyberpunk 2077-t, lehet megnézek vmi filmet, közben megpróbálom nem halálra unni magam egyedül, ha sikerült Január 2.-n folytatom az unalmas sz@r életem korán keléssel, munkábajárás és a létszükségleti dolgokkal mint a kajálás.

2022. dec. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

"Miért nem keresel olyan munkát ahol jobban megfizetnek?"

Óvónő vagyok, ezzel a végzettséggel sehova nem vesznek fel.


"Miért nincs senkid?"

Nemrég ért véget a párkapcsolatom (talált egy nálam szebb és gazdagabb lányt), még nem tettem túl magam rajta. Szüleimnek meg soha sem kellettem, az okát a mai napig nem tudom, örültek, mikor 18 éves koromban megszabadulhattak tőlem.


"Miért szükséges magad meglepni, mert karácsony lesz?"

Nem feltételen karácsonykor, de soha sincs lehetőségem venni magamnak valamit, ami tényleg tetszene. Egy szép ruha, vagy egy jó könyv... De szerinted mire elég a fizetésem, mikor a lakhatás-étkezés is alig jön ki belőle? És igen, fáj, hogy másoknak megvan minden, nekem meg semmi, amire vágyom.

2022. dec. 17. 19:48
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Szépszakma, de nem muszáj végzettségednek megfelelő munkát végezned.

Én sem vagyok vasutas mégis ott dolgozom. :)


Ezt sajnálattal olvasom, hogy ilyen párod volt... De majd találsz Te is jobbat aki értékelni fog téged és megbecsül, csak jól válogasd meg mielőtt összeállsz valakivel.

Szülők... Azokról én is tudnék mesélni, megvetem azokat a szülőket akik gyereket csinálnak majd alig várják, hogy eltünjön az életükből... De apámon kivül én sem igazán tartom a kapcsolatot a családtagjaimmal.


Értem, hát figyelj egy könyv azért annyira nem drága, csak összetudnál spórolni annyit, hogy 5e ft körüli könyvet megvegyél.

Ismerem az érzést, hogy másnak megvan mindene, neked meg semmi és azért is küzdeni kell, hál isten én túltudtam jutni ezen és sok mindent sikerült elérnem/megvennem már az életben, nem panaszkodom.


De figyelj, ha ennyire magányos vagy meg rossz minden stb.

Írj rám, beszélgessünk, aztán, ha úgy értékelem, hogy tényleg egy rendes ember vagy akinek kijárna végre egy kis boldogság az életben, megajándékozlak egy könyvel.

2022. dec. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Írj nekem is üzenetben, szívesen beszélgetek veled, és ha tudok, segítek is valamilyen módon. :)

Hány éves vagy és merrefelé laksz? Én 24 éves nő vagyok Miskolc környékéről. (Én sem a szakmámban dolgozom, hanem lényegében betanított munkát végzek jobb fizetésért.)

Egy barátommal is szívesen összehoználak, ha passzoltok egymáshoz. :)

2022. dec. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne hidd, hogy csak Te vagy nehéz helyzetben. Keress hozzád hasonló helyzetben levőket, töltsétek együtt a karácsonyt. Társasozzatok, kártyázzatok vagy csak barkochbázzatok, és még van sok játék a neten, amihez úgyszólván semmi vagy minimális eszköz kell. Dumáljatok, süssetek olcsó sütit és érezzétek jól magatokat.
2022. dec. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen helyzetben pont leszarnám, hogy karácsony van. Az lenne a legkisebb bajom.
2022. dec. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ovónéni vagy szép szakma s mi lenne ha mellette bébiszitterkednél is, elég jol keresnek. Ne keseredj el mindenesetre mert új lehetőségek mindig jonnek s még lehet kapcsolatod. Tudom ez nem nyugtat meg de vannak sokkal rosszabb helyzetu emberek, nincs munkájuk lakhatasuk gyerekekkel nyomorba élnek nincs mit enniuk nem még karácsonyuk. Ezen a napon lepd meg magad azzal h pihensz főzöl egy finom teát vagy forró csokit kellemes zenével s gondolj arra h a kovetkezo idoszak jobb lesz de jobb lesz az életem.😇a bébiszitterkedésen meg gondolkodj el. Áldott Ünnepeket így ismeretlenul is!🙏😇🎄🎁
2022. dec. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél egy fürdőt, olvass el egy jó könyvet (akár könyvtárit), menj el sétálni, keress egy jó vígjátékot, hallgass zenét, csináld amit szeretsz :)

Az exed miatt ne keseregj, találsz majd mást helyette, fel a fejjel!


A bébiszitterkedésen tényleg gondolkodj el

2022. dec. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 NTBS ***** válasza:
Ne foglalkozz vele.
2022. dec. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Most találtam meg a kérdést.


Én leírhatom az életem történetét középkorú nőként CSAK NEKED(!) privátban - nem fogod elhinni, hogy a tiedénél is van SOKKAL NEHEZEBB(!) múlt (és jelen, valamint jövőkép,) még sem engedhetem meg magamnak az összeomlást.


Lehet, hogy a szüleid nem igazán szerettek - én sem éreztem, hogy "igazi" család lennénk, szinte sohasem - mégis próbálok valamilyen szinten picit optimista lenni.


Hány éves vagy jelenleg? Ha huszonéves - esetleg harmincas - ne essél kétségbe, hiszen még semmi nincs veszve!

2022. dec. 21. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!