Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Sokan azért nem kedvelik a...

Sokan azért nem kedvelik a karácsonyt, mert vele jár a költekezés, takarítás, konyházás. Miért nem tesztek magatoknak egy szívességet, és adjátok le ezeket a sztenderdeket, hogy végre élvezzétek az életet / a karácsonyt?

Figyelt kérdés
2023. nov. 6. 20:35
 1/8 anonim válasza:
29%
Mecsoda felfedezés...
2023. nov. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%

"Miért nem tesztek magatoknak egy szívességet, és adjátok le ezeket a sztenderdeket, hogy végre élvezzétek az életet / a karácsonyt?"


Azért, mert jelenleg sem rendelkezem ilyen sztenderdekkel, most is élvezem az életet és a karácsony a kedvenc ünnepem, ami rendre örömteli hangulatban telik. Szóval nincs mit "leadnom".

2023. nov. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk idén először nem lesznek "sztenderdek". Megfogadtuk magunknak a férjemmel,hogy ha a lányunk messze külföldön fog élni, akkor csak ketten leszünk, lazulunk, sima hétvége lesz a karácsony. Átlag kaják, semmi megfelelési kényszer, költekezés, egyszerűen kiszállunk. Most eljött ez.
nov. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szeretek ajándékozni, ez a része nem zavar.

A nem megszokott ételek is hozzátartoznak nekem ehhez az ünnephez, de nem esünk túlzásba, nincs 6 féle főétel 4 sütivel minden étkezésre. Úgy szoktuk kitalálni a menüt, hogy csak annyi étel van, mint egy sima hétköznapon, de az mondjuk nem kelkáposzafőzelék, hanem libamáj stb. Mivel nem ront ránk nagy rokonság az ünnep minden napján, így azt (t)esszük, ami jól esik.

Ugyanez a helyzet a takarítással és egyebekkel, nekem karácsony van akkor is, ha nem makulátlanul tiszta az ablaküveg 🙂

(Amúgy 1 éves múlt a kisfiam, az idei karácsonyból még nem fog fel semmit, de alig várom, hogy ő is abban a korban legyen, amikor már olyan varázslatos hangulata van ennek az ünnepnek 🙂)

nov. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
41%

Mert a karácsony nem egy emberről szól, hanem a családról, és jó esetben nem csak a magam kedvére akarok tenni, hanem máséra is.

Az ünnepi hangulat nem magától jön, hanem mi teremtjük meg. Az ajándékokkal, a konyházással, a lakás kidíszítésével.

nov. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szerintem nem volt sokaknak egyértelmű, hogy azokhoz szóltam, akik nem élvezik a karácsonyt. Nem azokhoz, akiknek jó úgy, ahogy van.
nov. 7. 10:27
 7/8 anonim ***** válasza:
69%

Nekem nem a főzés, takarítással van bajom hanem azzal, hogy a szüleimnek az hagyomány, hogy aznap inni kell és már reggel 6 órakor a kávé mellé lecsusszan a feleske. Aztán persze gondolhatod mi lesz ebből estére.


Összevesznek, kaját általában én szoktam megcsinálni mert ha rájuk van bízva akkor aznap nem ennénk mert a fakanalat alig bírják.addigra megfogni. A karácsonyfa a talpba akkor van normálisan befaragva ha majd másnap amikor jönnek a.rokonok akkor ők észreveszik, hogy mindjárt kidől és segítenek.


Szóval én ebből a szempontból utálom nagyon. Borzalom.


17/L

nov. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%

Mert ilyenkor összegyűlik a rokonság akivel évente találkozunk 6órát kb és elkezdik hogy

Miért nem nősültél még meg

Miért csak 1 diplomád van

Miért nem kertes házban laksz panelproliskodás helyett

Stb...

nov. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!