Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Miért van a karácsonyi készülő...

Miért van a karácsonyi készülődés, sütés-főzés, takarítás negatív dolognak beállítva?

Figyelt kérdés

Én gyerekként úgy nőttem fel, hogy nálunk van a családi karácsonyi vacsora Szenteste, most felnőttként már nálunk, a mi otthonunkban van.


Ennek nyilván szerves része a készülődés, szeretjük már december elején feldíszíteni a házat, és szeretünk 23-24-én is készülődni az ünnepre (pláne, mióta gyerekeink is vannak). Jó, olyan hatalmas nagytakarítást Ben csinálunk, minek, tisztaság van amúgy is, de kicsit rendbe tesszük a házat, és az nap is sok sütünk-fözünk, közben karácsonyi zene megy, a gyerekekkel játszunk, ilyenek :)


Nem szoktunk ezen idegbetegeskedni a férjemmel, de sokszor olvasom, hogy más igen, és nem értem, miért? Annyira fura, mikor valaki azt írja, végre csak pizzát rendelnek a gyerekekkel és kész, nekem ez olyan fura, hogy valakiben miért hagy ilyen negatív érzést, hogy esetleg kacsát sütött korábban karácsonyra, nem pizzát rendelt?


Azt nyilván értrm, hogy egy gyerek utálja, ha az idegbeteg szülei mindenen összevesznek ilyenkor, meg vele is veszekednek, de aki felnőtt, az miért viselkedik így, hogy aztán utálja az egészet?



nov. 11. 14:36
 1/9 IgaziÚriember válasza:
90%

"Nem szoktunk ezen idegbetegeskedni a férjemmel, de sokszor olvasom, hogy más igen, és nem értem, miért?"


Miért nem az adott illetőt kérdezed meg aki idegeskedik rajta? Másfelől ez olyan kérdés, hogy írhatnád azt is, hogy nyáron te vidáman sütkérezel a napon, más depresszióval szenvedő meg behúzódva sír a szobájában ... mégis miért? Vélhetően nem mindenkinek volt boldog karácsonya gyermekkorában, sem felhőtlen a családi viszonya, ebből kifolyólag stresszesebbnek éli meg ezt az ünnepi időszakot

nov. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Tudod, van, aki rendesen megszervezi az egészet, és közben jut ideje ünnepelni, a gyerekkel, párjával, családdal együtt lenni, lazánjól érezni magát, meg vannak olyanok - és ök a többség, ahol az egész arról, hogy az anya milyen "hös", mert már napok óta takarít, süt, föz, hullafáradt, ideges, stresszes, ordibál mindenkivel, mert "muszáj" mindent neki csinálni, 5-6 embernek egy lakodalomnyi kaját készít, utána meg azon óbégat, hogy mennyi megmaradt, mi legyen vele, stb. - a család meg szenved a hülyesége miatt.


Nálunk tök laza az egész, a takarítás eleve nem nagy szám, mert eleve rend van, csak az aktuális normál program van ilyenkor is, a sütés-fözés is megszervezett, egyetlen nap sem hajtom magam halálra, nem fözök ipari mennyiségeket, nem fözök sok félét, és az egész teljesen nyugodtan megy, minden stressz meg kapkodás nélkül. Amikor meg a család jön, akkorra van idöm velük beszélgetni, ünnepelni, nem pedig a könyhában kapkodok meg stresszelek.

nov. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Én pl hajlamos vagyok túl sokat vállalni és rosszul mérem fel az időt. Ezt a nálunk rendezett szülinapokon derült ki. 50 fajta ételt akarok, mindenből házit, mindenkinek jó legyen. Már elkezdtem tervezni a karácsonyi menüt és le is állítottam magam, hogy nem kell 20 fajta hús stb…
nov. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert sokan igazából azért csinálják, hogy " Na akkor lássák a vendégek / rokonok hogy nálunk micsoda felhajtás van.
nov. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%

Nekem pl. gyerekkorban boldog karácsonyaim voltak. Akkor ugye meg sem fordult a fejemben, hogy ezért a szüleim tettek nagyon sokat, hogy így legyen. Mi nem rokonizáltunk karácsonykor, csak mi négyesben (anyu, apu, tesóm, én) voltunk addig a 3 napig (nagyszülőkkel, unokatesókkal már előző héten megtörtént az ajándékozás).

Karácsonykor tényleg minden szép volt, feldíszített lakás, finom kaják, még egy indulatos szó sem, klassz volt.

Felnőtt fejjel szembesültem vele, (mikor már saját családom lett), hogy ezt már mindet nekem/nekünk a férjemmel kell megteremteni. És őszintén, így már nagyon strapás volt. Más azon az oldalon állni, hogy gyerek (kamasz, otthon lakó fiatal felnőtt) vagyok, amikor csak kapni kell, és más az, amikor nekünk kell odateremteni a dolgokat, szervezni, vásárolni, intézni, nem sorolom. Őszintén mondva, mi is szépen összehoztuk mindig, de nekem a varázsa soha nem jött vissza (az a gyerekkori). Akkor sem, amikor saját gyerekem lett, akit imádok, férjem is rendes, szóval nem ezen múlik, a karácsony akkor is egy nyűg volt már.

Mi megfogadtuk, hogy ha a lányunk külföldön lesz karácsonykor, akkor onnantól nem tartunk karácsonyt, az a 3 nap is olyan lesz, mint a többi. Mint egy hosszú hétvége. Most lesz először így, távoli országban él a férjével, mi ketten pedig elengedjük ezt az ünnepkört, csak lazulunk.

Még annyit fűznék hozzá, hogy nem mindegy a munkahely sem. Én pl. szabadúszó vagyok, de nekem a dec.20. még kemény határidő a munkámban. Nem éppen a ráhangolódást segíti ez sem (nyilván mások munkája sem).

nov. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt én is szeretném tudni, mert anyám is állandóan panaszkodik már karácsony előtt, hogy milyen stresszes ez az ünnep és legyen már vége. Minden egyes évben. És tudod mi a poén? Hogy mi nem is ünnepeljük a karácsonyt!! Nincsen ajándékozás. Nem jönnek vendégek. Nincs ünnepi menü. Nincs házdíszítés. Nincs nagytakarítás. Semmi nincs. Gyakorlatilag ugyanúgy telik a karácsony, mint bármelyik másik nap az évben, és anyám mégis minden egyes karácsonykor síkideg. Minden egyes évben megkérdezem, hogy mégis min idegeskedik, de ő maga sem tudja megmagyarázni...
nov. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

Nekem nem negatív, szóval én se értem.

Ellenben a karácsony előtti napokban nagyon stresszel, hogy tele vannak az áruházak hömpölygő embertömeggel. Rémálom.

nov. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Sokan dolgoznak 23án 24 én ,így nekik nyilván kapkodás. Nálunk messze is vannak a rokonok, szóval ha magunknak is akarok sutit vagy vinni akkor szintén lehet kapkodni mert abban a par napban 2 fele kell utazni. Mondjuk nem szoktam kiakasztani magam rajta, de nem olyan nyugis mint akik egy varosba laknk es csak atugranak egymashoz.

Egyebkent en sme ertem a nagy felfordulast, szerintem inkabba kornyezetnek akarnak megfelelni. Nalunk anyu is szokott sultestalat rendelni hogy ne kelljen annyit fozni. Akinek nem tetszik nem eszik.

Sokak eleve mártír típusok, vagy valóban here a férjük, egyedul azért nehéz mindent megvenni, altalaban elvaras még a férj csakadjanak az ajandekarol is a felesegnek gondoakodni..hát így persze h agyf.sz az egesz..

A sutemeny meg kaja aradatot nem ertem, persze süssenek de en sem ertem anyos minek sut annyi bejglit, amikor anyameknal is azt esszuk, naluk is..vinni foleg nem akarok haza. Az meg eszebe sem jut h esteleg en is kiprobalnam, de nyilvan nem fogok en is azt sutni..es akkor még ott a többi..

nov. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Jó nektek, én a nettó idegbajban nőttem fel kb, semmiről nem szólt már 20-ai hét, mint a nincs idő, rohanás, ezer dolog, mert ofc mind a 25 rokont kell hívni 25-ére (WHY????)

Anyám nem tudott időt beosztani, így még nagytakarítani kellett, függönyt mosni, sütni legalább 5 félét...


És minden átkozott nap ment a kiabálás, a vita, hogy nem leszünk kész, úristen, jézus, rhadjon meg az ünnep, és a társai.

24-e ugyanez pepitában, mintha pontban délben kellene ebédelni és pontban fél hétkor vacsorázni, meg a fát állítjuk, de jaj, még egyszer porszívozzunk fel....


Sok nő teljesen megőrül ilyenkor. Nevetséges.


Én kitakarítok 23-án, felmosok (akkor már áll a fa is), kiveszem a húst a fagyóból, bepácolom, 24-én készítek max. EGY süteményt és ennyi.

NEM hívok rokont, kettesben ünnepelünk, csendben NYUGALOMBAN.

nov. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!