Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Szerintetek sem olyan a...

Szerintetek sem olyan a karácsonyi vásárok hangulata, mint régen?

Figyelt kérdés

Eddig három városban láttam idén karácsonyi vásárt: Budapesten, Bécsben és Prágában. Drezdát is terveztem, de az most már valszeg kimarad idén.


Pesten már évek óta nem olyan a hangulata, mint 10-15 éve. A Vörösmarty-n már kvazi csak kajás standok vannak, alig van árus, sokkal kevesebb bódé van kint, a fashion streeten sincsenek már bódék. Az árak egy átlag magyar fizuból megfizethetetlenek. Mennek az amerikai karácsonyi zenék, de semmi betlehemezés nincs mint mondjuk 20 éve volt. Bécsben valahogy hangulatosabb, nagyobb a választék, az árak hasonlóak, ott az óriási tömeg zavaró. Prágában hangulatos, bár itt sincs sok árus, forraltborosok vannak, hurkakolbászt lehet venni mindenhol, na meg trdelniket, lángost.


Karácsonyi vásár látogatók, nektek mi a véleményetek? Szerintetek is jobb volt minden régebben?



dec. 14. 00:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A budapesti egy vicc már elég régóta. Egy időben (2018-2019 körül) az élő zene miatt mentem ki, de már az se vonz oda, már ha van még egyáltalán. De venni akkor se vettem semmit, inkább elmentem a 300 méterre lévő Burger Kingbe, ahol emberi árakkal találkoztam. A bécsi jó, az ára is emberibb (nyilván az se a magyar pénztárcára van szabva, de legalább nincs túlárazva mint a pesti). Ott a tömeg a legnagyobb probléma. A zágrábi egy nagy nulla. Ezeket tudom mondani az elmúlt évekből.
dec. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem a pestit is. Nem az ott árult kacatok miatt, hanem a hangulata miatt. Kimenni, inni egy forraltbort, sodródni a tömeggel, nézni a fényeket, sültgesztenyét enni.. Ezek jó dolgok 😇
dec. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

Én régen egyáltalán nem voltam ilyen helyen, mert anyukámnak tömegiszonya van, úgyhogy gyerekkori élményem nincs ilyen. Azt tudom, h kb 10 éve az első barátommal végigsétáltuk a Pestit és nekem egyáltalán nem volt nagy élmény, fények ilyenkor mindenhol vannak, de itt drága minden, rohadt sokan vannak és én nagyon fáztam is.

Tavaly a férjemmel is kimentünk és pontosan ugyanolyan volt, mint 10 éve, hideg, tömeg, drágaság.


Úgyhogy idén egyáltalán nem vonz. A hangulat se.

dec. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a saját városomban szoktam általában menni (megyeszékhely) vagy ha éppen utazom valamerre, akkor ott is megnézem.

Szerintem ugyanolyan szinte minden évben. Van, amikor jobban sikerül a dekoráció és hangulatosabb, van, amikor kevésbé.

A standok viszont kb. ugyanazok. Kézművesek, étel, ital. Napközben több a kézműves, este több az étel-ital.

Én szeretem, de nem vagyok különösebben rákattanva. Egyszer elmegyek, megnézem, iszom forralt bort. Meg már kicsit hagyománnyá is vált nálunk a családban.

dec. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
83%

Nem tudom a felsoroltakat összevetni, nem voltam ezeken egyszer sem. A mi városunkban mindig ugyan azok a pofák vannak évről évre. Még a bódé helye is, a kacatok, stb. Előnye, hogy mindig megtalálom a kedvenc illóolajosom. A műsor változik csak.


Nekem a szilveszteri utcabál a fájdalmam. Akkor voltam gyerek, amikor ezek meg a diszkók a legjobban mentek. Elképesztő hangulat, kicsit mindenki ittas, dudák, confetti, álarcok, stb. Mire felnőttem és mehettem volna én is, addigra ezeknek vége lett. Pár ember lézeng, megy egy kört a sétáló utcán, aztán hazamennek. Visszaszámlálás nincs. Házibulik is elkoptak, diszkóba nem megyek, mert már rég nem biztonságos.

dec. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
85%

Ugyanazt érzékelem Brassóban, mint a kérdező, azzal a különbséggel, hogy nálunk, a balkáni virtus miatt régen is hasonló volt.

Csak most, mivel több lett a pénz, a nagyvárosok mégjobban rágyúrtak, koncerteznek, mulatoznak, hömpölyögnek a sikátorszerű helyeken, aztán az önkormányzat ezzel sok babért arat kampányolás során

De nagyon komoly. Az egész egy őrjöngésről szóló fesztivál lett

Szerintem a nyomasztó városi lét okozta ezt

dec. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!