Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Miért zavar egyeseket, ha...

Miért zavar egyeseket, ha valaki nem 24-én, hanem hamarabb díszíti fel a karácsonyfát?

Figyelt kérdés

Minden évben látom a neten, hogy sokan úgy fel tudnak háborodni ezen, mintha nem is tudom, mi történt volna.


Tolják ezt a 24-én KELL feldíszíteni szöveget, mintha törvényben lenne előírva. Meg, hogy elveszi a karácsony varázsát, de kiét....?


Az enyémet nem, mert mi jobban szeretjük pár nappal hamarabb feldíszíteni és nézni, karácsony után nem annyira már, nekünk így is varázslatos és meghitt a karácsony, az ilyen bosszankodók karácsonyi hangulatát pedig csak nem veszi el, ha más hamarabb díszít?


Szóval nem értem, mivel ez a felháborodás, meg dobálózás, hogy mikor KELL(!) feldíszíteni a fát? Miért zavar ez valakit, ha az ő karácsonyára úgysincs hatással?



dec. 15. 19:15
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
30%
Bizony, a hagyomány szerint 24én kell feldíszíteni. Sokszor technikai akadályai vannak, ezert sokan előbb díszítik fel.
dec. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
81%
Mert szűklátókörűek. Én pl. dolgozom 24 - én, meg még egypáran. Majd fel lesz díszítve korábban.
dec. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
28%

Mert mindennek megvan a maga ideje. Locsolkodni se januárban jársz, kokárdát sem veszed fel március 15-e előtt vagy után, csak ha retard turbómagyar vagy... stb.


Persze nem ártasz vele senkinek, de te is hülyén néznél, ha valaki délben jó estéttel köszönne.

dec. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim válasza:
100%
Mert az emberek szeretnek beleszólni más életébe, akkor is, ha semmi közük hozzá. :)
dec. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

"Mert mindennek megvan a maga ideje."


És ki dönti el, mikor van a karácsonyfaállítás ideje?

dec. 15. 21:29
 6/28 anonim ***** válasza:
79%
Karácsonyfát szenteste szokás állítani - ez évszázados tény, ahogy sziveszterezni is dec 31-én szoktak, nem elötte hetekkel.
dec. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
61%

Téged miért zavar az ha mást zavarja ha valaki nem dec 24-én díszít fát?


Ha neked jobban esik előbb feldíszíteni akkor díszítsd fel előbb, de ezzel a "másokkal foglalkozó" mentalitásoddal te sem vagy különb azoktól akik az időpont miatt hőzöngnek.

dec. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
53%
Nincs jobb dolguk mint más dolgával foglalkozni.
dec. 16. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Senkit nem zavar, csak más a véleményük, más a szokásuk. Tényleg 24-én szokás díszíteni, de van, aki nem 24-én díszíti.

A véleményüket írják le, amiben nemtetszésüket is kifejezik. De magukra vonatkozóan. Hogy nekik nem tetszene, ha már december közepén állna a fa. Lehet, hogy máshogy fogalmaznak, fogalmam sincs, miket olvastál te, de szerintem valójában azt akarják kifejezni, hogy tőlük ez idegen és ők nem csinálnák így.

dec. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
A bosszankodásuk, morgásuk szerintem ezerszer inkább veszi el a hangulatot, de ők tudják...
dec. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!