Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Titeket nem zavar, amikor...

Titeket nem zavar, amikor látjátok hogy kötelességből kaptok valami ajándékot karácsonykor?

Figyelt kérdés

Például én jobban örülök, ha nem kapok semmit, mert akkor nem lőhetnek pofátlanul mellé. Félreértés ne essék, nem az a baj, hogy kapok valamit. nem is az, hogy milyen értékben. Ezek mind nem érdekelnek. Inkább az, hogy annyira hanyagul vágnak hozzám valami felesleges dolgot, hogy még az árcédulát sem szedik le, pedig baromi feltűnő rajta. Például kaptam egy koszos (!!) pizsamát.


inkább adok és mivel körültekintően veszek valami csekélységet látom, hogy örülnek. Mert illik hozzájuk. És ha utána nem én következnék, nem kéne kibontanom semmit, az jobb lenne, mert annyira csalódott leszek az ott maradt árcédula láttán. Értitek, hogy nem az anyagiakkal van bajom, értitek, hogy mivel?


2013. dec. 24. 17:03
 1/5 anonim ***** válasza:

jajj Te szegény. magasabb az érzelmi intelligenciád a többiekénél, ezért zavart ez Téged. sokan csak gyorsan le akarják tudni a vásárlást, ajándékozást, és nem azt nézik, h tényleg örömet szerezzenek a másiknak.

Az ő hibájuk nem a Tiéd. próbáld meg lepörgetni magadról.


azért remélem jól telik az ünnep! kellemes karácsonyt!

2013. dec. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igyekszem. De még ha valami semleges dolgot kapnék. Egy bögrét. Vagy ahogy megbeszéltük: semmit. Akkor oké, de ez olyan bántó.
2013. dec. 24. 17:30
 3/5 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek! Én is utálom, amikor látszik az ajándékon, hogy nem is gondoltak rád egy percig sem, amikor vették! Akkor inkább ne vegyen semmit, de ez így olyan álszent dolog!


Idén például a legjobb barátomtól kaptam egy doboz kókuszos édességet. Ezzel alapvetően nem is lenne gond, csakhogy akitől kaptam, tudja nagyon jól, hogy GYÜLÖLÖM A KÓKUSZT, semmit aminek kókuszos íze van nem vagyok hajlandó megenni! Ráadásul egy olyan papírzacskóban adta át, amin látszik, hogy használt (az alján sárgul a papír, el van szakadva, az egész össze van gyűrve, belül pedig valami piros trutyival össze volt kenve, ami már bele is száradt.. gusztustalanul nézett ki az egész). Hát nem volt őszinte a mosolyom, amikor megköszöntem! A másik barátomtól nem kaptam semmit csak egy karácsonyi üdvözlő e-mailt, de még annak is jobban örültem!

2013. dec. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Milyen ismerős érzés....

Nekem nagyanyám meg nagynéném ilyen.Tavaly meg idén már nem is jöttek, nem igazán tartjuk már a kapcsolatot.

De az előtt egyik évben a férjemmel közösen egy 80x160 as lepedőt kaptunk.Gondolom te még ismeretlenül úgy hogy sose jártál nálunk is sejted hogy ketten cseppet nagyobb ágyban alszunk. :)

A másik ilyen "kersek valamit a gardrob mélyén jó lesz az" típusú ajándék egy XXL-es melegítő volt, amiben csak az a gáz hogy terhesen is a végén 57kg voltam, akkor amikor kaptam a karácsonyi menü elpusztítása után voltam 50kg. :)


Bár engem ennél milliószor jobban bántott 4 éve az hogy dec elején felhívott nagyanyám és mondta hogy csak a fiam kap ajándékot mert nincs pénze, mondtam hogy semmi baj, engem nem érdekel az se ha neki se vesz, nem az ajándékért várjuk.De én meg imádok adni, és ha csak valami pár száz forintos de személyes dolgot tudok adni, akkor is adok.

Akkor is így tettem, könyvet vettem neki 300Ft-ért.

Adtam oda neki becsomagolva, erre felháborodva közölte hogy dehát ő mondta hogy nem ajándékozunk.Olyan dühös és csalódott lettem hogy először is mondtam neki hogy csak azt mondta hogy ő nem vesz nekünk, meg megkérdeztem hogy most akkor dobjam-e ki.Erre zokszó nélkül közölte hogy igen.Végül ki se bontotta csak úgy berakta a táskájába. Azóta se tudom hogy azért megnézte-e vagy tényleg kidobta....

2013. dec. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Teljesen megértelek titeket! Most már kezd lecsengeni a karácsony, így én is lassacskán megnyugszom... Köszönöm, hogy elmeséltétek ezeket, azért örülök (bocsánat, de tényleg így van) hogy vannak sorstársaim.
2013. dec. 28. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!