Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Csak engem zavar ennyire,...

Csak engem zavar ennyire, hogy a karácsony ünnepét ennyire lezüllesztették egy ilyen pogány, végtelenül pénzéhes, gagyi, vacak műanyag szintre?

Figyelt kérdés
Keresztény vagyok, de nem az a templomba járó, ítélkező fajta, viszont ez a pogány, csakis a pénzről szóló látszatkodás kimondhatatlanul zavar. Zavar, hogy hömpölyög a műanyag mindenfelé, hogy csak a pénzről szól az egész, az emberek egymást tapossák és költekeznek, hogy aztán majd januárban sírjanak, hogy nincs pénzük. Jah, és vihetik vissza az ajándékok felét, mert vagy nem lett jó, vagy szimplán nem tetszik. Zavar, hogy a legtöbb családban is csak ajándékokkal akarják túllicitálni egymást, de önmagában annak, hogy összeülhetnek és együtt lehetnek semmi értéke sincs számukra. Komolyan úgy érzem, hogy én vagyok az UFO, amiért tökéletesen jól érezném magam ajándékok nélkül, fenyőfa nélkül is, pusztán úgy, hogy együtt lehetek azokkal, akiket szeretek. Tényleg mi értelme van ennek az egésznek, hogy kényszerből ülnek össze sok helyen a családok, nem is kedvelik egymást, de akkor és ott jópofiznak egymással műanyag módra? Sajnos nálunk is ez megy részben, mikor meg már végképp semmi téma, nagyanyámék elkezdenek politizálni dec. 24-én! Számomra ez rettentő méltatlan az ünnephez, rendre végig feszengem az egészet. Legalább annyit elértem viszont, hogy műfenyőnk legyen, ugyanis undorít az is, hogy pár napos pózerkedésért fákat gyilkolnak le... Tesóm pedig amiatt volt csalódott, hogy jaj, nem lesz igazi fenyő, neki ez lelombozó... Megint máskor meg az anyánktól kapott ajándékán húzogatta a száját, és látványosan nekem akarta adni anyánk előtt már aznap, dec. 24-én. Régebben imádtam a karácsonyt, de így felnőttként okádhatnékom van attól, amit a fogyasztói társadalom kreált belőle. Tegnap szó szerint rosszul is lettem miatta. Tényleg velem lenne a baj, amiért nem eszem meg ezt a műanyag szemetet, amiért számomra ez az ünnep Jézus születéséről szól elsősorban, továbbá a szeretetről, meghittségről, a csendről, az együtt eltöltött időről, és nem pedig a pénzről, ajándékokról, pózerkedésről, belet kihajtásról? Engem nem érdekel, mit csinál a többség, én akkor se akarom a műanyagot erőltetni.

2017. dec. 21. 14:51
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
74%

Keresztény vagyok és "templomba járó" (mivel keresztény).

Én ezzel foglalkozom és kizárom magam körül a fogyasztói műanyag életérzést. Nekem ez elsősorban vallási ünnep. És ahogy a társadalom a többi vallási ünnepet is vagy lezülleszti vagy el is felejtette, így a karácsonyt is, szóval nekem nem okoz meglepetést. Kizárom a fogyasztói szemléletet, én másképp ünneplek, mint amit sugallnak.

2017. dec. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Igaz, de hiába zárod ki, ha a környezeted nem így látja zömmel. Amúgy keresztény lehet az ember templom nélkül is.
2017. dec. 21. 16:46
 3/26 anonim ***** válasza:
39%

A világban mindig is dúlt az anyagi és a lelki lét közti egyensúly "háborúja". Nem újkeletű a karácsonyt övező "kereskedelmi érdek". Mindig volt mindig is lesz.


Ha mindig mindentől okádnának az emberek amiből mások szeretnének hasznot húzni, akkor egésznap okádhatnánk minden témakört érintve. Legyen az esküvő vagy karácsony.

2017. dec. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim válasza:
66%
Á, te nagyon nem vagy itélkező
2017. dec. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
46%

"Igaz, de hiába zárod ki, ha a környezeted nem így látja zömmel."

Tény, hogy a környezet sokat számít. Ha több a hozzád hasonló gondolkodású, akkor könnyebb. De én úgy vagyok vele, hogy van ez a "kereskedelmi" világ, de ez nem karácsony - számomra. Máshol keresem az ünnepet. Nem járok plázákba, a vásárlást is igyekszem még időben elintézni és kisebb boltokba megyek. Így redukálom a minden sarokról előugró pucér fenekű Mikulások számát. :))


"Amúgy keresztény lehet az ember templom nélkül is."

Igen, valami ahhoz hasonló lehet....

2017. dec. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Látni, hogy mivé lett a karácsony látás, és nem ítélkezés kérdése, kedves utolsó elōtti!
2017. dec. 22. 09:40
 7/26 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Értem, amit írsz, de én most környezet alatt a családot is értettem. Nem bírom a tömeget, így alap kerülöm is igencsak radikális módon, így az órákon át plázázás se játszik nálam.


Amúgy nem vesz el semmit az ember hitéből, hogy jár, vagy nem jár templomba. 16 évig jártam egyházi suliba, és szintén kb. ennyit lehettem templomba járó is, és nem hiszek kevésbé azóta, hogy nem járok!

2017. dec. 22. 09:49
 8/26 anonim válasza:
50%

Nekem is hányingerem van ettől az egésztől. Minden boltban tömegnyomor van, az emberek egymást tapossák szinte. Az imént voltam a tescoban, nevetséges és szánalmas azt látni, hogy most mennyire igyekvőek az emberek. "Remélem örülni fog neki.. akkor a Jocikának már megvan az ajándék már csak ennek meg annak kell megvenni... drágám szerinted ez tetszene neki? Milyen köret legyen a lazachoz? " Ehhez hasonló párbeszédeket csíptem el + néha egy egy szlovák és osztrák duma is becsúszik. Mindenki izgul és reszket azért hogy minden kifele mutogatásra való kacatot megtudjon venni időben. :D aztán karácsonykor meg mennek fel facebookra képek az iphoneokról, tabletekről, drága ékszerekről, parfümökről és a fancy ételekről.

Az a baj, hogy k*rv4 anyagias világot élünk. Undorító, de ugyan akkor vicces nézni hogy mindenhol úgy futkároznak az emberek mint a mérgezett patkányok.

2017. dec. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Igen, pontosan ez az igazság sajnos. :(
2017. dec. 22. 13:28
 10/26 anonim ***** válasza:
60%
Éld meg magadban a karácsony ünnepét. Nem kötelező senkivel összejönni. Ha ez az egész terhes számodra, akkor ne vegyél benne részt. Ennyi az egész.
2017. dec. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!