Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Kinek mit vesztek ajándékba?

Kinek mit vesztek ajándékba?

Figyelt kérdés

Én idén mindenkinek egyedi lábtörlőt csináltattam a kisállatainak képével.

Természetesen az apróságokon kívül: csoki mindig van, az kötelező, de csak a jó minőségű és a legnagyobb dobozos. Ezenkívül 2024-es naptár, édességek, és egy halom apróság egyben, amit egész évben gyűjtöttem: reklámtollak, hűtőmágnesek, kisebb röviditalok, amiket én is kaptam, stb.


dec. 16. 23:37
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Na pont ezért, hogy ne kapjak egy halom kacatot, mint reklámtoll vagy hütömágnes, inkább nem ajándékozunk.
dec. 17. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Olvastad az egyedi lábtörlőt? (ami ráadásul nem is olcsó)

A többit csak csomagkitöltőnek hívják minálunk.

Írnom sem kellett volna.


Volt olyan év, hogy szaloncukorral tömtük ki a csomagot. De nem az az ajándék.

dec. 17. 03:39
 3/24 anonim ***** válasza:
94%

Nem az ára tesz valamit nem kacattá.

Nekem a lábtörlő az, akkor is, ha egyedi.

Az meg, hogy minden kapott kacatot továbbadsz ajándék címen, nekem visszaraszító.

dec. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a férjem egy bűtortervező programot kap. Felnőtt lányunk könyveket, társasokat, robotgépet. Anyukám fonalakat, anyós karosszéket.
dec. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Rendben, neked visszataszító, nálunk meg ez a szokás. Így nőttem fel, és érdekes módon nem ágáltam ellene. Nem vetett fel a pénz, úgyhogy amit kaptunk, sosem ettük-ittuk meg, hanem ment tovább. Nekem idén is körbeért már egy ajándékom, pedig lassan középkorú vagyok.

Sajnálom, ha te magát az ajándékot bírálgatod (kacat-nem kacat), és nem látod azt, hogy a gesztus a lényeg.


Mindegy, nálunk így van, nálatok meg másképp, ennyi.

dec. 17. 09:44
 6/24 anonim ***** válasza:
89%
az milyen gesztus, hogy kapsz valami sz.art és továbbadod? Nekem nem kell, kallódjon másnál? Az, hogy körbeér, pont azt mutatja, mennyire haszontalan, amit csinálsz.
dec. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Értékközpontú vagy ("valami sz.ar"), ami szánalmas. Nekem semmi sem szar, amit kapok, mert az embert látom mögötte, aki adta.

Bezártam a veled való vitát, beszélgess mással.

dec. 17. 09:48
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Engem is megerősített a kérdésed abban, hogy nem kell felnőttek közt ajándékozni, mert ami az egyiknek ajándék, ráadásul drága ajándék, az a másiknak kacat. Én pl. nem is szeretek semmilyen lakberendezési tárgyat kapni, lábtörlőt sem.
dec. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Azért van igazság abban, amit előttem írtak. Kacatokat, édességet nálunk sem szokás ajándékozni. A leírásod alapján azt hittem 16-20 éves lehetsz, én annyi idősen adtam ilyesmiket ajándékba.


De a kérdésre válaszolva, mi nem megyünk karácsonykor senkihez, és hozzánk se jön vendég, így nem kell annyi embernek ajándékot venni. Férjem kap egy grill sütőt, könyvet meg néhány praktikus apróságot.

Kislányom kiegészítőket a babaházához, néhány kirakót, pötyit, kisvasutat.

dec. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem vagyok értékközpontú.

NAgyon tudok örülni a hűtőmágnesnek, ha valakinek egy utazás során eszébe jutok, és hoz egyet.

Imádom a tollakat, a legnagyobb gagyi kínainak is, ha valaki meglátja a pénztárnál és eszébe jut, hogy örülnék neki.

Kaptam már ajándékot úgy, hogy az illető elmondta, ő is kapta. Nem gond, neki nem kellett, nekem igen.

Én is adtam így tovább, de mindig figyeltem arra, hogy akinek adom, annál ne a kukában vagy továbbadással végezze.


Mert amit nem értesz, hogy az ajándékozás a figyelemről szól. A beleszórok mindent, ami nem kell, nem érdekel, neki jó, nem jó, annak a figyelemhez semmi, de semmi köze nincsen.

dec. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!