Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » December 24-én este elillan a...

December 24-én este elillan a karácsonyi hangulat?

Figyelt kérdés

Más is van így, hogy inkább Karácsony előtt, akár már novembertől kezdve van igazán karácsonyi hangulata, aztán a 24. szenteste napja a legfelfokozottabb, sütes, főzőcskézes, fa díszítése, ajándékozas, vacsora, tévénézés, aztán...vége?

Még ha 25-én és 26-án van is rokonlátogatás, annak már nincs olyan meghitt hangulata? Inkább már a Szilvesztert, az új évet, esetleg a tavaszt vagy a nyárt várod?

Ha nem igy vagy, mitől és hogyan marad meg a hangulat a karácsony 2 napjára?



dec. 25. 13:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, például én. Pedig megyünk ma is rokonokhoz, holnap meg hozzánk jönnek, de már kicsit olyan semmilyen napok ezek. Mondjuk most semmi karácsonyi hangulatunk nem is volt sajnos, már tegnap se, máskor azért kicsit jobb szokott lenni, jobban kitart még legalább 25.-én.
dec. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak adventkor kezd karácsonyi hangulatom lenni. Akkor is inkább az utolsó héten: akkor még veszek 1-2 apróságot, sütök, fát veszek stb.

Nálunk ma és holnap is megvan a hangulat. Nem teszünk érte semmi különöset: ott a fa, a dekorációk, együtt vagyunk, beszélgetünk, pihenünk, filmeket nézünk stb.

Annyi nálam is megvan, hogy úgy érzem, "na, itt az év vége", de az még egy hét (és én dolgozom is a két ünnep között, még szombaton is:( )

dec. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hangulat megvan még azért éppen. Viszont holnap estefele eltűnik és inkább már a szilvesztert fogom várni. Szilveszter után pedig már a tavaszt fogom várni amikor már egy szál pulóverbe el lehet itthonról indulni reggel is. Én nagyon örülnék neki ha egy hét múlva április 1 kezdődne és nem január 1.
dec. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mennyire igaz amit leírtál.

Tudom 24-e nem karácsony, hanem szenteste, de nekem mindig az volt az igazi karácsonyi nap. Pont amiatt amit leírtál. Sütés főzés, fa díszítés, ajándékozás, ünnepi vacsora. Este beszélgetés, filmezés. Aztán 25, 26 rokonlátogatás, de már tényleg nincs meg az az igazi hangulat. Főleg 26-án.

Én december elejétől általában be vagyok zsongva, díszítek stb.

Ilyenkor már nem is nagyon várok semmit. A szilvesztert nem szeretem, mert nincs kivel töltenem. Olyan üresség van bennem mindig a karácsony után.

N

dec. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pont ezen gondolkodtam a minap. A párom kérdezte tőlem 23án, hogy na várom a Karácsonyt? Mondtam, hogy már annyira nem, kicsit unom.

November végén - december elején én is be voltam pörögve, és különös, most hogy eljött a ,,várva várt nap'', nincs akkora varázsa.

dec. 26. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

Szenteste este, illetve éjszaka van, és karácsony előestéje. Ezzel az estével kezdődik a karácsony és eredetileg nyolc napig tart, amiből kettőt fogadtak el a polgári naptárban munkaszüneti napként. Szenteste délelőtt még advent. Ez idén volt feltűnő különösen, amikor szenteste advent utolsó/negyedik vasárnapja volt, és ekkor kellett meggyújtani az utolsó, negyedik gyertyát az adventi koszorún. Az advent a karácsonyra való készülődés ideje, olyan mint a nagyböjt, ami a húsvétra való készülődés ideje. Ezeknek megvan a maguk (amúgy szerintem is csodálatos) hangulatuk, viszont az igazi ünneplés valóbban az ünnepkor kezdődik. Mi mindig erre törekszünk, és be is vállt.


Sajnos a modern, fogyasztói társadalommal átitatott világunkban szokássá vált mindent előre tartani. A nyár márciusban van, az iskolakezdés már július elején is lehet és ez sajnos az ünnepekre is érvényes: a karácsony már szeptember végén elérkezik egyes helyekre. Ez helytelen. Igazából meg sem éljük az év azon részét, ami éppen van. Teljesen elvesztik az ünnepek a hangulatukat. Nagyszüleink korában advent alatt semmilyen dísz nem volt a házban az adventi koszorút leszámítva. Milyen lenne, ha a születésnapunkat, névnapunkat is negyedévvel korábban tartanánk...


Sajnos korunkban gyakran elveszítik az ünnepek a varázsukat éppen emiatt...

dec. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egészen gyertyaszentelőig kitart a karácsonyi hangulat, éppen amiatt, mert nem éljük ki az egészet már novemberben. Amúgy a régiek nem voltak hülyék: épp addig tartották fenn a díszeket (február 02.), amíg azok hangulata még kitartott, és a következő ünnepek hangulatából meg még nem vett el.
dec. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!