Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mit tegyek ha én extrovertált...

Mit tegyek ha én extrovertált vagyok?

Figyelt kérdés

Párom szeret társaságban lenni, neki népes is a családja, viszont nekem maximum 1-2 óra amit bírok. A saját családommal sem szoktam reggeltől estig együtt lenni ilyenkor, nemhogy még mindenféle távoli rokonokkal.

Egyszerűen nem viselem jól, nem tudok mosolyogni, megfàjdul a fejem. A gyerekzsivaj pedig egyenesen kikészít, de ezt nem lehet szépen közölni. Nem véletlenül nincs saját gyermekem. Nincs velük úgy bajom, de nem bírom a sikongatást, ugrálást. Nem is lenne akkora baj, ha a párom megértené, de ilyenkor mindig veszekedés a vége, hogy miért nem tudok jó pofát vágni egész este. Tényleg velem van a baj, hogy én pár óra után inkább elvonulok?



dec. 26. 15:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát extrovertált biztosan nem vagy...
dec. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Te pont hogy nem vagy extrovertált.

Egyébként evvel sincs semmi baj. A párod bunkó, hogy nem fogad el rendesen.

dec. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, szerintemnemistanul elírtad, introvertált vagy, nem pedig extrovertált. Te introvertált vagy, azért "merülsz le" társaságban. Ezzel nincs is semmi baj, mindenki különböző, viszont valahogy kompromisszumot kellene kötnetek.


Például te 2 órát bírsz ki, ő 6-8 órát szeretné, ha ott lennétek. Kompromisszum a 3-4 óra, utána te hazamész, elvonulsz, ő maradjon nyugodtan.

Ha te 3 havonta mennél vendégségbe, ő pedig hetente, kompromisszum a 2 havonta.


Úgy mindketten engedtek kicsit.


(Tudom, nem könnyű, én is nagyon introvertált vagyok, vendégséget után napokig nincs energiám, kikészülök, ki kell pihennem, otthon, egyedül.)

dec. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
*szerintem elírtad
dec. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen bocsánat, elírtam zavaromban😅

Én nagyjából 30 percet vagyok el, ő 5-6 órát, olyan 2-3 órát ki szoktam húzni de neki ez is kevés. Azt hiszi addig oké nekem, de addigra már réges régen túl vagyok a komfortzónámon...

Nem tudom hogyan tudnám neki megmondani, vagyis inkább megértetni vele, hogy én nem ilyen vagyok.

Meg fordított esetben én nem kérem ilyenre soha.

Vannak olyan rokonai és barátai akikkel semmi gondom, beszélgetek velük, de nem érti meg, hogy van amikor kellemetlenül érzem magam, és konkrétan sírni tudnék ha nem szabadulok ki onnan, mert túl sok az ember.

dec. 26. 16:42
 6/8 anonim válasza:
57%
Nem inkább introvertált?
dec. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Ezt nagyon meg kellene beszélnetek egymással, mindketten engedjetek a másiknak. Legyen rövidebb idő ez a számodra kellemetlen rokonkozás, azt meg valahogy bírd ki. Ha ezt nem beszélitek meg, nem engedtek a másiknak, ez örök vita lesz, egyszer csak szét fogtok menni. Te is tartsd tiszteletben, hogy ő ebben nőtt fel, valamennyire összetartó rokonokkal, ragaszkodik a régi karácsonyi hangulathoz. Ő is tartsa tiszteletben, hogy te nem így nőttél fel, ne várja el, hogy egész nap vágj jópofit, mert neked idegenek a rokonai. Jövőre úgy szervezzétek le, hogy rövidebb időt töltötök a rokonsággal, szenteste pedig, kettesben.
dec. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor egyértelműen nem extrovertált vagy, ahogy előttem is írták.


Egyébként én sokkal inkább vagyok introvertált, de a családdal mindig szerettem együtt lenni. Az introvertált nem egyedül akar lenni, hanem bőven elegendőnek érzi a családját, meg a barátait. Egy introvertált ember például nem érzi jól magát általában egy hatalmas házibuliban, ahol kb. mindenki idegen, ellenben szeret mondjuk a családjával tölteni az újévet.

dec. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!