Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Aki nem otthon tölti a karácso...

Aki nem otthon tölti a karácsonyt a szerettei körében, az hol tölti?

Figyelt kérdés
Egyre gyakoribb, hogy hotelbe vonulnak családok. Nekem kicsit ez is fura, de ez ok. De aki ilyenkor megy mondjuk egy olyan orszagba, ahol a keresztenyseg nem is vallas, na az mar tenyleg fura. Ilyenkor nem hianyzik az otthon? Vagy ti pont el akarjatok kerulni az otthoni karacsonyt? Van aki nem is unnepli?

dec. 27. 12:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mire gondolsz az alatt, hogy "ahol a kereszténység nem is vallás"? Viszonylag kevés ember utazik Afganisztánba nyaralni, pontosabban telelni. Egyiptomra, Törökországra, Izraelre, meg Thaiföldre gondolsz (azért ezeket említettem, mert ezek a leggyakoribb célok)? Ezekben az országokban igenis létezik kereszténység. Előbbi három országban ráadásul nem is kis múlttal. Egyiptom először keresztény volt, majd utána lett az ország kb. háromnegyede muszlim, de továbbra is igen jelentős keresztény kisebbség él ott. Törökországban egy kicsit bonyolultabb a helyzet, most nem akarok történelemkönyvet írni, de szerintem bőven elég, ha annyit mondok, hogy kb. ezen térségben volt a Bizánci Birodalom központi területe és a konstantinápolyi patriarchátus a mai napig itt van (amúgy Egyiptomban meg az alexandriai van). Izraelt szerintem nem is kell feszegetni... Thaiföldön szintén van kereszténység, bár kisebb létszámmal.


Persze, hogy vannak, akik nem ünneplik. Rengeteg oka lehet annak, hogy valaki nem ünnepli. A nem keresztény vallásúak többsége például nem ünnepli, vagy csak jelképesek, a kultúrájához tartozó mértékben ünnepli. Vannak olyanok is, akik szerint csak fogyasztói ünnep az egész. Sokak számára csak egy családi összejövetel, ünnepély, amit épp hogy úgy ünnepelnek meg, hogy együtt elmennek valahova. Olyanok is vannak, akik abszolút ünneplik, minden hagyományt és szokást megtartanak, de kísérleteznek, és úgy érzik, hogy ez hozzáad valamit az ünnepléshez. Vagy épp, hogy nem szeretnének annyit vacakolni a sütéssel, főzéssel, készülődéssel.


Amúgy egyetértek veled abban, hogy az ünnep szerintem is akkor az igazi, ha a családdal együtt, otthon vagy a rokonoknál töltjük. Utaznék én bármikor bárhova, csak húsvétkor, karácsonykor, pünkösdkor, újévkor stb. szeretnék itthon lenni.


Viszont mi is terveztük, hogy idén esetleg két ünnep között vagy újév és vízkereszt között elutazunk pár napra valahova (Cipruson, Egyiptomon stb. gondolkodtunk). Szeretek utazni, úgyhogy nem értem, miért ne. Azzal sincs bajom, ha valaki ünnepek alatt utazik, azt is meg lehet érteni.

dec. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Barátommal kettesben... tök király. Akkor kelek, amikor szeretnék, sétálunk, főzök egyféle ételt, filmezünk, olvasok, ha kedvünk van és szép az idő túrázhatunk, nem kell a rokonokkal üldögélni és nagyokat hallgatni. :)
dec. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!