Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Tudom a karácsony a szeretet...

Tudom a karácsony a szeretet ünnepe, de más is érez ilyenkor egyfajta magányt? Leget társas magány is.

Figyelt kérdés

Pl azért mert meghalt egy vagy több családtagja, szakítottak vele, nem jó ilyenkor a hangulat a szülőkkel, mert folyton veszekednek.


Pont ezen okokból, illetve azért mert a drága nagyszüleim már nem élnek, sokkal jobban szeretem az adventi időszakot, mint magát a Szent Ünnepet.



dec. 28. 12:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekként a karácsony volt az év legrosszabb időszaka. A szüleim amióta emlékszem gyűlölték egymást, az év 360 napján alig maradtak meg egy szobában, engem rendszeresen bántalmaztak, de karácsonykor azért erőltetni kellett azt a hazugságot, hogy mi egy család vagyunk.. Persze órákon belül robbant a balhé. Hányinger volt az egész, előre rettegtem tőle.

Felnőttként sem tartom, nem érdekel, vallásos sem vagyok, nem erőltetek magamea olyan hagyományokat amik nem érnek számomra semmit. Azóta viszont szeretem ezt az időszakot, semmi kényszer, pár nap extra szabi, más nem is kell.

dec. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Senior Séf ***** válasza:
100%
A csemetéim távol vannak, és ilyenkor hatványozottan érzem a hiányukat.
dec. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!