Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mit vegyek a családomnak?...

Mit vegyek a családomnak? Vagy inkább készítsek?

Figyelt kérdés
2 dolgot szeretnék venni, és max. 5000 ft-ból, és valami hasznosat, de nem mindenkinek külön. És azért 2 dolgot, mert szüleim elváltak, egyik az anyukám, akivel lakom, másik apukám, őt a nagymamámmal együtt szeretném ajándékozni.
2011. dec. 14. 15:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem anyudnak simán süthetsz sütit, amit szeret, és veszel mellé valami szakácskönyvet, sminket, krémet, ékszert (esetleg készíts magad hozzá egy szép dobozt:)). Vagy vegyél egy cserepes virágot, és a cserepet díszítsd ki saját magad.

Apudnak és nagyidnak ugyanúgy süthetsz valamit, pl. szerintem ha megpróbálsz egy szép mézeskalács-házat készíteni (anyud is segíthet), azt sokkal jobban értékelik majd, mintha valami személytelen vacakot vennél. :) De ha szereted a kézimunkát, próbáld ki, hogy horgolsz pl. pohár- vagy edényalátéteket.

Egyébként a nővérem minden évben készít szappant házilag. Nem olyan nehéz, mint amennyire hangzik, és szerintem nagyon kedves ajándék.

De csinálhatsz kézzel képeslapot is, mondjuk színes tollal megírod, az elejére pedig hímzel vagy kollázst ragasztasz, valami karácsonyi mintával.

Én egyszer a nagymamámnak három kis gyufásdobozt összeragasztottam, jancsiszeget tettem a közepébe mindháromnak, beborítottam karácsonyi csomagolópapírral, és ráírtam, hogy "REGGEL, DÉLBEN, ESTE". A gyógyszereinek készítettem, de még régen. Szerintem ez is aranyos. :)

Ha nem szeretnél sokat költeni, készíts saját kezűleg egy füzetet, ragassz rá képeket, díszítsd ki, mondjuk ha szakácskönyvnek szánod, amibe a tulajdonosa majd beleírhatja a receptjeit, akkor ragassz/rajzolj rá fakanalat, süteményt, ételféleségeket.

Ha sok időd van, készíthetsz személyre szabott naptárt is, saját kezűleg rajzolt képekkel vagy fotókkal.

De, ha mindenképp venni akarsz, jó ötlet lehet még a fűszertartó, gyertya.

Ha Pesti vagy, ajánlom az ÁRKÁD-ban a Butlers-t. Jópofa dolgok vannak ott. Igaz, nem a legolcsóbb, de ha ügyes vagy, nagyon jó cuccokat foghatsz ki.

Remélem segítettem. Boldog karácsonyt! :)

2011. dec. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!