Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Milyen karácsonyotok volt?

Milyen karácsonyotok volt?

Figyelt kérdés
Miért különleges nap, "ünnep" számotokra a karácsony? Milyen lélekkel készültetek, mi volt számotokra fontos? Hozott-e valamit a Jézuska? Örültetek neki? Szeretet és béke töltött el benneteket?
2012. jan. 5. 18:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

jó volt, hozott sokmindent, örültem neki

egyébként utálom a karácsonyt

2012. jan. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Nem volt a legjobb,volt már jobb is,dolgoztam is,gyorsan is eltelt,szal....
2012. jan. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nagyon jóóó volt és olyan rossz, hogy vége! Olyan jó volt a karácsony előtti készülődés mentünk bevásárolni. sütöttem és nagyon rossz, hogy vége! Kaptam hajvasalót, táskát, fényképezőt, körömlakkot, ékszereket és nagyon örültem neki de azért nem csak az ajándékok voltak a fontosak!
2012. jan. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Most nem annyira sikerült kiemelkedőre. Nem az a jó hangulatú sürgés-forgás, nagycsaládos összejövetel volt.
2012. jan. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
szar volt zorbán miatt...
2012. jan. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Számomra a karácsony mindig ünnep és nem csak azért mert katolikus vagyok. Gondolom a szülői házból hoztam magammal otthon is ezt láttam és tovább adtam a gyerekeimnek is. Minden készülődés már egy felemelő érzés várakozás a beteljesülésre.Nálunk a szenteste a fő ünnep mert akkor van eggyütt a család természetesen van ajándékozás is de a vacsora a főmüsor és a beszélgetés ami akár éjfélig is eltarthat aztán megnézem az éjféli misét is
2012. jan. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
szar
2012. jan. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A karácsony mindenkinek olyan, amilyenné teszi. Nekem, gyerekkoromtól fogva mindig nagyon meghitt, nyugodt, szeretetteljes és a világtól elvonult hangulatúak voltak a karácsonyaim. Ennek szépsége független a rá költött pénz mennyiségétől, a mások költekezésmániája által kiváltódott ellenszenvtől és minden egyébtől. Ezt arra értem, hogy rengetegszer olvastam itt, hogy egyesek pusztán azért képesek utálni a karácsonyt, mert "ma már" csak a pénzről és az erő feletti túlköltekezésről szól. Nincs "mamár", a karácsony az karácsony, butaság lenne a meghittséget és az egész elmélyülős hangulatot beáldozni mások butasága miatt. Persze legalább annyira irritál az is, amikor egyesek meg magát az ajándékozást tartják "démoninak". Ha nem viszik túlzásba, igenis az is megszépíti az ünnepeket. A szeretet ünnepén megajándékozni szerettünket az egy szép dolog, sok öröm az adó és a kapó félnek egyaránt.

Hogy az alkérdésekre konkrétan válaszoljak:

Számomra azért különleges, mert ezt szoktam meg, ünnepélyes, kivételes, kicsit misztikus is. Milyen lélekkel készültem? Tudatosan hangoltam rá magamat, hogy meglegyen a "páthosz", hogy az ünnep elmúltával ne érezzem úgy, hogy elfecséreltem. Jézuska? Persze, volt ajándék, ahogy eddig is mindig, sosem orbitális beruházások, de az "egy szem alma, egy gerezd dió"-nál azért több. Örültem az ajándékaimnak, de ami a legfőbb: sikerült örömet szereznem az általam adott ajándékokkal. Szeretet, béke, nyugalom, ünnepélyesség, elvonultság érzete töltött el.

2012. jan. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszaitokat. Igazából arra voltam kíváncsi, tudja-e, átérzi-e valaki közületek a karácsony lényegi üzenetét: Krisztus születése a megváltó eljövetele. A megváltás pedig minden béke, szeretet, ajándék, boldogság forrása, az örök üdvösség feltétele, a bűnöktől való szabadulás forrása...

Nem azért volt sokaknak rossz a karácsonyuk, mert ezt nem vették észre? Mert karácsonyt nem a húsvét fényében értelmezitek (Jézus megváltó halála és feltámadása, a szeretet legtökéletesebb példája)?

2012. jan. 6. 15:30
 10/14 anonim ***** válasza:
Én tudom, ismerem a karácsony valódi lényegét és mondanivalóját, de nem vagyok gyakorló vallásos, így nyilván nem ennek jegyében telt az ünnep nálunk. Mindazonáltal így is lehet meghitten és szeretetben ünnepelni.
2012. jan. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!