Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ti hogy ünnepeltek?

Ti hogy ünnepeltek?

Figyelt kérdés
Mennyire szeretitek a karácsonyt? Ti hogyan szoktatok ünnepelni? Anyós,após, unokák mindenki ide jöjjön alapon összeül a család szenteste vagy szűk körben a párotokkal és a gyerekkel. Majd másnap indultok látogatni a szülőket és anyósékat. Kíváncsi vagyok.
2012. dec. 9. 21:42
1 2
 1/18 anonim válasza:
55%

Szia

Nálunk Én vagyok egyedül úgy hogy nem érdekel a karácsony, se a fa állítása, mivel nem hiszek ezekben és úgy gondolom hogy ünnepelnem sem kéne


Sajnos nagymamám meghalt a nyáron, tehát ezért nem is lesz nagyszabású se a karácsony se a szilveszter, talán majd idővel...

Egy nagymamám van még, és hugom keresztszülei, hozzájuk elmegyünk a nagyival együtt, és ott eszünk, utána vége is

Az én keresztszüleimmel rossz a viszonyunk, ergo nem is látogatjuk egymást sose, ilyenkor sem

20/F

2012. dec. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetlen ünnep ami megérint, és amihez mély emlékeim kapcsolódnak.



Mi nem hagyományos módon csináljuk, lévén gyerekek vannak. Mi 23-án állítjuk a fát, két héttel korábban nagytakarítás ablak pucolás stb. Gyakorlatilag 23-ra minden készen van.

23-a reggel kezdi a férfiember befaragni a fát-ami majdnem 1 nap.:DD De mivel nem kell kapkodni, így nincs a szokásos vita:DD

24-e reggeltől délutánig lazulás a gyerekekkel, délelőtt szoktuk az ajándékokat átadni, és késő délután megyünk az anyukámhoz.Este 8-9-re itthon vagyunk. Másnap nagyszülő látogatás, vagy ismét anyukám, mert a nagybátyámék elhozzák hozzá a nagymamámat (nekünk nincs kocsink, és már nem tud nagyon közlekedni).

26-án sehová nem megyünk:DD Max. hozzánk jönnek.

2012. dec. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk gyűl össze a család szenteste vacsira. Csak nekünk van még gyerekünk, egyikünk testvérének sem, így jön a két szülőpár, és a két testvér. Hogy később hogyan lesz nem tudom. Első és második nap mi megyünk hozzájuk, általában anyósékhoz először, majd 26-án anyukámékhoz. Itt összegyűl a család.

Én szeretem hogy ilyen a karácsonyunk, bár gondolom azért van így mert egyébként minden rendben van a családdal mindkét részről. Karácsony után 1-2 még rokon, barát látogatások vannak, utána vagyunk kicsit együtt négyesben, mivel két ünnep között egyikünk sem dolgozik.

2012. dec. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nálunk a családban a felnőtteknek már nincs ajándékozás, csak a gyerekeknek. Nekünk felnőtteknek a karácsonyi kora vacsora az ajándék, amiről le nem mondanánk. Mindenki azt kéri:DD
2012. dec. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy szívesen írjátok le, nállatok milyenek az ünnepek. Egy konkrét dologra lennék kíváncsi: Ha van már valakinek családja, feleség esetleg gyerekek is akkor szerintetek kötelező anyunál és apunál lenni szenteste vagy külön a csládoddal és másnap mentek a szülőkhöz, anyóshoz. Mit gondoltok.És ha ebből valaki nem akar engedni? Tehát csak az anya jelenlétében tudja elképzelni a szentestét?
2012. dec. 9. 21:58
 6/18 anonim ***** válasza:
Ha nektek úgy jó, hogy csak ti legyetek szenteste akkor csináljátok úgy. Emiatt nem hiszem hogy a szülők besértődhetnének egyébként, elvégre külön életetek van
2012. dec. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Itthon kettesben készülődünk, 24.én is itthon ketten, aztán 5 körül majd elmegyünk anyumékhoz vacsizni meg ajándékozni, jönnek tesómék is, talán anyósom is, ha ráér, ha nem vele később vagy másnap találkozunk. Tvaly hopzzá este 10 fele mentünk át, mert addig dolgozott, idén még nem tudni, hogy lesz.

Másnap megint ünnepi ebéd a szüleimnél, aztán itthon lazulás, jaj, de várom már...Ez lesz az első Karácosnyunk, mint férj és feleség:)

24/N

2012. dec. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
ja, csak ha a párom mondjuk nem így gondolja?
2012. dec. 9. 22:02
 9/18 anonim ***** válasza:

Amíg otthon éltünk Magyarországon akkor így ünnepeltünk.

24-én otthon maradtunk, és senkit nem fogadtunk. Az a kis család napja. Az előre megbeszélt napon 25 agy 26 -án az éppen soros testvérhez megyünk ünnepi ebédre. Minden év karácsonyán a soros készül az ebéddel, és a többiek oda mennek. Ha én voltam a soros akkor hozzám jöttek. Akkor én álltam a kaját, piát, én voltam a vendégváró. Következő évben a nővérem volt a soros akkor oda mentünk. Utána a húgom.. majd újra én..

27-én mindig elmentünk anyósomhoz. Ha a 2 sógor ott volt akkor találkoztunk, ha nem voltak ott akkor nem. Velük nem nagyon tartjuk a kapcsolatot.28-án apámat látogattuk meg.

Ajándékozást is megoldottuk. Mivel felnőtt emberek vagyunk így régen nem költünk felesleges dolgokra. Férfiak kapnak egy üveg italt, a nők egy doboz bon bont. Kisgyereknek viszont mindig veszünk ajándékot. Igazából olyan sok gyerek nincsen. Húgom lánya aki kicsi a 6 évével így őt meglepjük. Általában az anyjától kérdeztük meg minek örülne. Volt hogy összedobtuk a pénzt, és egy nagyobb dolgot kapott. De mindig kapott valamit. A nővérem lánya már felnőtt nő, így ő neki már nincs meglepetés. Bon bon ahogy a többi nőnek.

Amióta külföldön élünk, mi kiestünk a szokásos családlátogatásból. Itt magunk vagyunk. Nincs rokonlátogatás. Ezt nyárra hagyjuk. De a húgom lányának minden évben elküldjük a karácsonyi csomagot..

2012. dec. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Semmi nem kötelező..
2012. dec. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!