Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mivel készültök karácso...

Hogyan mivel készültök karácsonyra, hol ünnepeltek, és mit vesztek fel?

Figyelt kérdés
2011. dec. 15. 21:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Úgyis anonim :) Mamáméknak műsort szoktunk adni a tesómmal (ez elég égő az én koromban :) ), természetesen ajándékot is adunk :)

22 éves múltam, lassan 23 leszek, hogy mit veszek fel azt nem tudom, ami legfelül van :D A hajam lapockáig érő szőkés, szerintem becsavarom, hogy jó nagy hullámok legyenek benne, de elég dús, szóval ezen még elgondolkozom. Délelőtt mindig nagymamáméknál vagyunk, estefelé indulunk haza tesómmal, akkora odajönnek anyuék is isznak egy kis üdítőt, ajándékozás, beszélgetés, utána hazajövök, elmegyünk a másik mamámhoz, ott is csak megnézzük a fát, mert ők eljönnek hozzánk ünnepelni:) Otthon aztán kibontjuk az ajándékokat, csillagszórózunk, eszünk és alszunk :)

Az ünnep 2. napján jönnek a rokonok, unokatestvérek és barátok. Anyukám konyhatündér, általában mi vagyunk a vendéglátók :)

Majdnem elfelejtettem. 24-e reggelén kihozzuk dédimamámat is, aki egészen estig itt van,utána hazavisszük és hozzuk másnap is.

Nekem ez a legszebb ünnep :) Együtt van mindenki, csodálatos :)

2011. dec. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

A kaját kifelejtettem.

Mindig anya süt és főz, illetve papám, ő készíti a halászlét.

Anya húslevest főz, töltött káposztát csinál, kétféle salátát és pulykát süt, töltöttet :)

Rengeteg féle sütit süt. Linzer, két vagy három féle torta, 5 féle piskótatekercs, krémesek, kókusz kocka, képviselőfánk, zserbó,törökmézes lepény, hatlapos. És még sorolhatnám, de mind nem jut eszembe :)

2011. dec. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
előtte alszok. Majd öltönybe leszek és dolgozok...
2011. dec. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

Idén még semmivel se készülök.

Jövőre a nagy már elég ügyes lesz, meg érteni is fogja mi történik.

Idén itthon se leszünk, szóval semmivel se.

Mit veszek fel két gyermekkel a legkisebb nincs egy éves ami tiszta, száraz, nem lukas:)


Ez a karácsony kimaradhatna idén nem sok hangulatom van hozzá.

2011. dec. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Párommal lakok együtt. 24.-n Szenteste ketten vagyunk az albérletben, mindig főzünk, sütünk valami olyat, ami nem szokványos kaja, amit nem eszel midennap. Idén steak lesz :) Reggel takarítunk, hogy szép legyen a lakás, délután feldíszitjuk fát, addig berakják vacsorát sütni, főzni. Este gyertyát gyújtunk, forralt bort iszunk, majd kibontjuk ajándékokat. Mindig csinálunk válogatást karácsonyi rajzfilmekből, filmekből azt nézzük. További két napon rokonokat látogatjuk meg.
2011. dec. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%
24-én itthon vagyunk anyával és apával meg mamámmal, napközben anyáék főznek, én elvagyok valamivel, később készülődök. Általában fodrászhoz megyek előtte való este, szóval a hajam rendbe szokott lenni (anyummal ez közös hagyomány, a karácsony és szilveszter előtti fodrászkodás), sminkelek, felveszek egy csinos ruhát, magassarkút és kész. Aztán este vacsora, utána ajándékozás. Addigra barátoméknál is végeznek ezekkel, értemjön, átadjuk egymásnak is az ajándékokat, majd elmegyünk a bárjukba, ahol a barátokkal ilyenkor zártkörű bulit tartunk. Ezután barátomnál alszok, 25-ét együtt töltjük az ágyban filmezéssel, mert aznap egyikünk családjához sem jönnek a távolabbi rokonok, úgyhogy tudunk pihenni, majd 26-án hazamegyek és akkor jönnek tesómék. Ebéd, ajándékozás, beszélgetés. Nálunk így telik. Ha nem lenne barátom, akkor az a rész valószínűleg azzal telne, hogy itthon péunnyadnék, vagy a barátnőkkel buliznánk. De ez már a 3. karácsonyom a barátommal, és eddig mindig így zajlott, szerintem most sem fog változni. :) 17/L
2011. dec. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
17/L vagyok. Kimaradt a fa díszítés. Amíg tesóm itthon lakott addig együtt díszítettük, mostmár anyáék szokták mert tesóm elköltözött a barátnőjével, és nekem egyedül nincs kedvem, anyáékkal meg nem szeretem díszíteni mert mindig csak veszekszünk, hogy hogy is legyen. Inkább rájuk hagyom.
2011. dec. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem is tudom mi lesz a menü, még nem gondoltuk ki a férjemmel. Először karácsonyozunk szülők nélkül, most már mi is azok vagyunk. Megint elfogott egy hasonló hangulat mint gyerekkoromban, megint izgalmas a karácsony, mert ez az első a kisfiunknak.


Korábban mindig otthoni ruhában estünk a csomagoknak, előtte filmnézés és anyunak a keze alá dolgoztunk. Ajándékozás után sima utcai ruhában átvonultunk mamához.


Idén nem tudom, hogy lesz, a szenteste csak a miénk, aztán majd meglátjuk a másik két napot. Az a baj, hogy nem egy városban lakunk a rokonokkal.

2011. dec. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

24-én délelőtt sütés főzés anyuval, délután fa díszítés. (idén sajna ajándék nem nagyon lesz, csak valami szimbolikus). Estefele apuval és anyuval fa díszítés, utána a páromékhoz megyek, majd együtt hozzánk. 15-én jönnek haza a tesómék, a továbbiakat nem tudom. Együtt leszek a párommal és a szüleimmel, nekem ez a legfontosabb.

21-L

2011. dec. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Délelőtt a család férfi tagjai befaragják a fát a tartóba, aztán feldíszítjük. Dél körül berakjuk a beiglit a sütőbe, aztán megterítünk, előkészítünk mindent a vendégségre. Aztán fürdés, hajmosás, szép ruhák elővétele. 3 körül jönnek a vendégek, család, rokonok, 10-15 fő. 2 órán keresztül eszünk, iszunk (halászlé, fácánleves, töltött paprika, pulyka, és vega menü, és természetesen a híres-neves családi beiglink, amit nagymamám nagymamájának a receptje alapján sütünk.

6 körül ajándékozás, aztán a rokonok hazamennek, este a szűk család is megajándékozza egymást.

Aztán a romok eltakarítása. Várom már. :)

2011. dec. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!