Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Tényleg erre halad a világ?

Tényleg erre halad a világ?

Figyelt kérdés
Megmondom őszintén, már évekkel ezelőtt is úgy voltam vele, hogy engem nem érdekel, hogy van-e állítva karácsonyfa vagy sem az említett ünnepkor. Véleményen szerint nem ettől függ, hogy karácsony van-e vagy sem, sőt én sokszor már unom, hogy egy csomó bajjal jár a fa felállítása, díszítése. Szaloncukrot meg már nem is rakok rá, inkább a fa alá teszem egy dobozba, úgyis leennénk róla. Idáig úgy voltam vele, hogy biztosan különc vagyok, de egyre több ismerősöm mondja, hogy ők is fontolóra veszik, hogy idén állítsanak-e fát. Ezen meglepődtem, mert azt hittem, hogy más embereknek annyira szent ez az ünnep, hogy a fát valahogy csak beszerzik. És te állítasz idén fát? Ha nem, miért nem?

2012. dec. 12. 14:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
mi igen, rakunk rá néhány díszt, alá szoktuk dobálni a szaloncukrot meg az asztalra egy tálba tenni és annyi...
2012. dec. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez már ilyen muszáj dologgá degradálódott.

Egy reklámfogás.

2012. dec. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg úgy volt, hogy nem állítunk! Egyrészt azért mert egy fizetésből élünk albérletben, és nem akartunk fára meg díszekre költeni... Semmink nincs, ez az első karácsonyunk együtt, úgyhogy még azt se tudtuk volna megcsinálni, hogy előkapjuk a régi díszeket. Viszont a szüleim voltak olyan rendesek, hogy vettek nekünk egy műfenyőt illetve az összes díszt, égőt stb megvették.


Mondtam nekik, hogy nem kell, nem fontos a karácsonyfa, de Anyu ragaszkodott hozzá. Ugyanis ők amikor apuval az első karácsonyukat töltötték nem vettek fát mert nem volt miből és úgy gondolták, hogy felesleges. Anyu akkor velem volt várandós éppen, és karácsonyfára tényleg nem volt szükség mert március helyett december 25.-én megszülettem... Akkor megfogadta, hogy innentől kezdve mindig lesz fa és nincs olyan, hogy felesleges. :)

2012. dec. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

tavaly vettünk egy szép, igényes műfenyőt, így miattunk többet nem kell kivágni egy fát se

azzal nincs gond, és a hangulat is megvan

nekem sem a fa jelenti a karácsonyt, de jó nézni esténként


és szilveszterkor lebontom, hogy ne unjuk meg

2012. dec. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A mi családunk mindig is állított fát, de aztán ahogy felnőttünk mi gyerekek, annyira nem vált fontossá és már évek óta (anyagi okok miatt is) egy műfenyőt díszítünk fel. Tudom, nem olyan, mint az igazi, fenyő illat sincs, pedig az igazán meg tudta adni a hangulatot... A díszek is a jó régiek vannak meg, esetleg néha egy-egy újabb darabot beszerzünk. Nálunk hagyománnyá vált a karácsonyfa díszítés, ezért maradtunk ennél a műfenyős megoldásnál, hogy azért mégis...
2012. dec. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Amióta párommal vagyok mindig van fánk. Nem is azt szeretjük, hogy egy fa áll a nappaliban, hanem a rituálét. Mi gyalog szoktunk elmenni fát venni a környéken. Közbe iszunk egy forraltbort sétálunk...

Díszeket se szoktunk tömegével vásárólni. Minden januárban szoktunk venni max 4 db igényeset a leértékeléskor. Együtt feldíszítjük, az ajándékot 1-1 db becsomagolva alátesszük és találgatunk hogy valyon idén mi lehet benne.

Én nem tudnám elképzelni ezek nélkül a karácsonyt.

2012. dec. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én családom kb. 10 éves korom óta nem állít fát. Volt műfenyőnk, de azt is elajándékoztuk. Sőt, ami botránkoztató lehet manapság, mi még ajándékot sem veszünk egymásnak. Nincs gyerek a családban, én vagyok a legkisebb a 21 évemmel. Egyszerűen mindenünk megvan ami kell, ami nincs az meg olyan, hogy senkinek nincs rá keret. (pl.: saját lakás nekem, anyáéknak kocsi...)

Amiért viszont imádom a karácsonyt az a közös kajálás, meg a karácsonyi illatok, sütik, utcai fények. :) Nekem ennyi elég is, nem kérek a hajcihőből, mert a társadalmi nyomásból, hogy agyba-főbe vásároljak.

2012. dec. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen állítunk. Ha csak egy kicsit is, de én mindig fogok állítani, mert szeretem a szertartását. Nem kell csillárleverően magasnak lennie, a kicsi is megfelel. És jobb szeretem magam díszíteni. Van pár díszem, amiket én csináltam meg különféle vásárokon vettem. Ha majd saját lakásom lesz, ezeket viszem magammal, meg fogok újakat is készíteni. Nekem ez kell, hozzátartozik az ünnephez.

Persze akinek nyűg, az ne csinálja, de én élvezem!

2012. dec. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!