Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Más is van így rajtam kívül a...

Más is van így rajtam kívül a karácsonnyal és az év végével?

Figyelt kérdés

Korábbi években vártam az ünnepeket és készültem rá. Idén azt veszem észre magamon, mintha nem érdekelne az egész.

Így év végén összegez, számot vet az ember, legalábbis én. Ezt az évet kész katasztrófaként éltem meg. Többekben kellett csalódnom,rájöttem, a szüleimen kívül szinte senkire nem számíthatok az életben. Bár sokszor mondtam magamnak, "ébresztő, ez itt a való világ", meg kell barátkozni a gondolattal, hogy ez egy bunkó világ, ami a karácsony kedvéért sem fog megváltozni, legfeljebb egy-két napra.Ennek ellenére próbálok kedves, segítőkész lenni.

Letelt az év, nem sikerült állást találnom sem, és így barátnőt sem, mert úgy érzem, mivel ilyen helyzetben vagyok, nincs jogom ismerkedni.

Szóval azt érzem nem lesz valami jó ez az ünnep, ami rámszakadt, azt nehéz félretenni, nem gondolni rá.


2012. dec. 14. 06:52
 1/2 anonim válasza:

Nem vagy ezzel egyedül. Ne keseredj el, mindig van tovább, és mindig lesznek lehetőségek. Sokszor napról-napra kell önmagamba lelket önteni, hogy csináljam tovább. Az élet közdelem. Én azt az elvet vallom, amíg a szívem ver, és bírok még mozogni, addig küzdeni fogok, és sosem adom fel. Bennem is megfogalmazódtak hasonlók, mint amiket le írtál. Megerősítettek abban, hogy azokkal kell törődnöm és igazán foglalkoznom, akik fontosak számomra, és én is nekik. Egy kezemen megtudom számolni, hogy hány emberről van itt szó. Igen, ez egy bunkó világ, de te épp attól lehetsz nyugodt és békés, ha nem állsz be a sorba.

Ne kényszerként éld meg, hogy jónak, segítőkésznek kell lenned. Légy felszabadult, gondolj arra, hogy tényleg azokkal lehetsz együtt, akik megérdemlik a társaságod, és akiknek te megérdemled a társaságát. Tudom hogy nem vigasz az, ha mások nyomorát látjuk, de arra jó, hogy rádöbbenjünk, nekünk azért mégsem annyira rossz, mint gondoljuk. Láttam szörnyű, elkeserítő életeket, olyan családokat, akiknek nem az a legnagyobb bajuk, hogy milyenné lett a világ, hanem az, hogy másnapra nem fagynak-e meg, vagy lesz-e mit enniük. Veregesd vállon magad képzeletben, és mondd azt, hogy igenis haladok tovább és nem adom fel, sok mindent elértem, és még sok mindent fogok is az életben. Azoknak adj a szeretetedből és boldogságodból, akik megérdemlik. :)

A korábbi problémákat tanulságként éld meg, és úgy gondolj rájuk, mint az élettapasztalat fontos kellékeire. Tanultál belőlük, és erősebbé tettek. Összeszeded magad, igyekszel minden tőled telhetőt megtenni. Hidd el, meg lesz az eredménye, csak sose add fel! :) Szeretetben gazdag, boldog karácsonyt, és minden jót kívánok a továbbiakban :)

2012. dec. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mi van, ha mégis elmégy, eljársz olyan helyekre, ahol ismerkedni tudsz. És mi van, ha pont olyan valakivel ismerkedsz meg, aki szintén ugyanilyen helyzetben van?

Ettől kezdve már együtt keresitek a munkahelyet, együtt keresitek a megoldást, és együtt élitek az életet, a való világot.

Ne hidd, hogy egyedül vagy ezzel a problémával, lépj ki a kis zárt világodból, menj emberek közé, és kismillió másikkal fogsz találkozni, akik szintén ugyanebben a cipőben járnak.

Ne gubózz be, mert akkor még a munkahely sem fog rádtalálni. Társaságban, emberek között, utcán és akárhol kaphatsz olyan infót, fülest, hogy valahol van munkahely.

2012. dec. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!