Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Kézzel készítésű ajándék...

Kézzel készítésű ajándék karácsonyra vélemények vagy tippek?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy idén kézzel készítem el az ajándékokat... ti minek örülnétek a legjobban vagy ti mit készítetek? esetleg linkelnétek honlap címet ha tudtok? de a legfőbb kérdés, hogy te örülnétek-e kézzel készített ajándéknak... :)
2012. dec. 16. 18:47
 1/6 anonim válasza:
52%
ízléses, szalmából, termésekből készített ajtódíszt, karácsonyfadíszt elfogadnék
2012. dec. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

Én minden évben készítek van jó pár ötlet az interneten.

[link]

[link]

[link]


[link]

2012. dec. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Én örülnék neki :)

Például dekupázs technikával rengeteg mindent tudsz dísziteni. (szalvéta technika). Olcsón lehet venni papírboltban vagy barkács boltban natúr kis dobozokat, ékszeres ládikókat, képkereteket, amiket szép szalvétával nagyon izlésesre meg lehet csinálni. Nehéznek tűnhet elsőre, de nem az. Ajánlom kezdőknek is, de nem árt ha utána nézel, hogy is csináld. Vagy írj, segítek szívesen. :)


Aztán készíthetsz képeket is, amiket képkeretben adhatsz ajándékba. Ez lehet préselt levelekből, levélkép, festés/rajz, ragasztásos technika, hajtogatásos, esetleg varrhatsz is kis képet. (goblein, keresztszemes)


Ott vannak még a karácsonyfa díszek, idén nagy kedvencem az origamis díszek papírból, ezek közül is különös kép a "kusudama" kis virágokból gömböt lehet formálni, nagyon mutatós. :) Ehhez csak papír/színes papír, (lehetőleg puha), olló ragasztó.

Gyöngyből is készíthetsz csillagokat, angyalt, harangot, amit csak el lehet képzelni, ehhez viszont kell gyöngy és gyöngyfűző drót.

Előttem már írták a szalmadíszeket, rafia, különböző szalagok, fonások.

De például nagyon jópofa dolgokat lehet mézes sütiből is csinálni, ha szeretsz sütögetni. Nagyon sokáig el áll, ugyan ugy meg lehet oldani, hogy fára fel lehessen lógatni. Lehet névre szólóra csinálni, hisz a mázdíszítéssel, bármilyen mintát szöveget, felrajzolhatunk.

Aztán olcsón lehet venni gipszhez való kis öntőformákat, különböző mintával, nekem rengeteg féle van. Gipszel kiöntöd, mielőtt megkötne lógatsz bele egy kis zsinórt hogy fel lehessen akasztani, és megvárod megköt. Ezután ha kiveszed a mintából, nagyon szépen lehet rá festeni, vízfestékkel, temperával.


Ha mondjuk kicsit komolyabbat akarsz, akkor varrhatsz különböző anyagokból, mondjuk telefon / szemüveg tokot. Zsebkendőt, vagy tolltartót. De láttam például olyat is hogy veszel egy kemény fedeles jegyzetfüzetet/határidő naplót és arra varrsz textilből borítót. Vagy bármilyen technikával díszítheted.


uh. most hirtelen egyszerre ennyi jutott eszembe :) ha van kérdésed írj nyugodtan, meg ha jut eszembe még valami, írok. :) remélem tudtam segíteni. :)

2012. dec. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Még a gyertyakészítést akartam írni, az sem nehéz dolog, de oda kell figyelni. A gipszformáknál említettem kiöntő formákat... gyertyákhoz is jó, vagy mártogatós technikával. Ehhez csak viasz kell, de barkácsboltban rengeteg félét lehet kapni. :) vagy gyertya zselét, ez még talán mutatósabb. Mondjuk egy szép üvegpohárba teszel akármit, kavicsokat, kerámia díszt, bármit, azt leöntöd vele, egy kanóc. és kész a díszgyertya. :)
2012. dec. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
huh hát nagyon szépen köszönöm a válaszokat és hálás vagyok annyi ihletet kaptam :) tényleg köszönöm és Boldog Karácsonyt
2012. dec. 16. 20:07
 6/6 anonim válasza:
Nagyon szívesen, ha elakadsz valahol szívesen segítek. :) Boldog Karácsonyt!
2012. dec. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!