Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Saját készítésű ajándék:...

Saját készítésű ajándék: lehet hogy ez esetben kínos lenne?

Figyelt kérdés

Egyik nap támadt egy nagy ötletem. Mivel már évek óta bajban vagyok a családomnak való ajándékozással, eszembe jutott hogy, hogy több legyet is ütnék egy csapásra ha készítenék egy családfát. Ez lenne mindenki (anyám, testvéreim, az ő családjuk) közös ajándéka.

Már ki is találtam hogy hogy, mivel rajzolnám le, elég zsírul nézne ki. A családfát is pár generációra vissza tudom vezetni, max. az évszámoknak kéne utánajárni. A testvéreim közül az egyiknél gyerek is van, így már lennének "új hajtások" is.

Egy a gond: az apánk nem közös. Most ha anyámat kétszer szerepeltetem elágaztatva, az hülyén is néz ki, és neki is kínos lehet, meg akár a mostani párjának is (aki egyikőnknek se apja), bár nem sértődős típus.

Ha csak önmagában anyámat rajzolom mint a fa törzse, az megint furán is néz ki, a valóságnak se felel meg, a testvéreim is arra gondolhatnak hogy miért tagadom le az ő apjukat :D

Összességében is lehet hogy jobb nem bántani ezt egész ügyet, gondoltam a végén. Vagy igen? Vagy nem?



2013. nov. 17. 03:57
 1/4 anonim válasza:
A családfa tényeken alapul. Miért sértődne meg bárki a tényeken. Ha kétszer házasodott akkor kétszer. Ez van.
2013. nov. 17. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, a tények viszont sokak számára fájdalmat okoznak. Ők azok akik inkább elkennének dolgokat. És ki szeretne fájdalmat ajándékozni?
2013. nov. 17. 20:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Készíthetnél ilyet is, és ebből nem lesz vita, nekem most nagyon megtetszett:

[link]

Vízszintesen vannak a betűk hogy j, f, m.... ezek a hónapok január, február...

És pl az első név ami lóg, Cory január 17-én született, ezért ott a 17-es. Így mindenki szülinapja rajta lesz, és kicsit családfa szerű is, mármint h ugye rajta van mindenki, és nem számít, ki az igazi apa és ki nem.

És ha sokan vagytok a családban, ez szerintem tök jó ötlet. Esetleg barátok, vagy távolabbi rokonok nevét is fel lehet tenni, hogy több legyen. :)

2013. nov. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Egy kicsit lányos a kivitelezése, de köszi, az ötlet jó! Közben rájöttem hogy 1 hón valszeg nem lenne elég, ha családfát rajzolnék akkor azt a lehető legtökéletesebben szeretném, legalább a dédnagyszüleim pontos születési dátumaival, aminek azért utána kéne járni különféle falvakban.
2013. nov. 23. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!