Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Van aki utálja a karácsonyt?

Van aki utálja a karácsonyt?

Figyelt kérdés

Tudjátok, mint pl Grincs.....

És ha valaki utálja, annak mi az oka?



2013. nov. 23. 23:55
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
100%
Bár nekem nincs okom panaszra, mivel minden évben a rokonokkal (anya, mama, papa, tesóm, keresztszülők, unokatesók) ünneplek egy nagy közös vacsora és egy másnapi ebéd keretében, de meggyőződésem, hogy akkor is lehet nagyon szép a karácsony, ha éppen nincs pénz ajándékra vagy finom kajákra. Az elmúlt években azt hiszem ezen gondolkoztam a legeslegtöbbet és rájöttem, hogy az egyetlen, amit igazán tudok szeretni a karácsonyban az az, hogy a szeretteimmel lehetek, addig amíg vannak. Mindegy, hogy van-e valami a fa alatt (ha van fa), nekem az az egész ajándék, amit év közben kapok - legyen az szeretet vagy bármi. Például egyik nagymamám évek óta nem vesz senkinek ajándékot, mert nincs pénze rá, viszont főz, süt, varr és segít nekünk, ha megkérjük. És ez a legnagyobb ajándék, amit kaphatok, a folyamatos szeretet. Ezért utálom, hogy telik az idő, mert a nagyszülők és szülők is öregszenek és bele sem tudok gondolni, milyen lesz majd nélkülük a karácsony. Azt hiszem, hogy akkortól fogom utálni a karácsonyt.
2013. nov. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim válasza:
100%
Első vagyok! Azért nem szeretem már annyira,mert régen összejött a közeli család,rokon, karácsonykor.Sajnos már sok mindenki elköltözött,és meghalt.Így már nem jön össze a család.így rossz..A barátommal tavaly még karácsonykor együtt csavarogtunk a karácsonyi vásároknál,most ,hogy összevesztünk,csak a régi szép emlékek jutnak eszembe karácsonyról,és ezért nem is vagyok kiváncsi a karácsonyra,mert fájó emlékeket idéz elő.
2013. nov. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim válasza:
ÉLn sem szeretem. nem jó egyedül ennyi.
2013. nov. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim válasza:
100%
Én is utálom, mert másról sem szól csak a képmutatásról. Olyan távoli rokonok jönnek össze ilyenkor, akikkel minden évben csak karácsonykor találkozunk és nem az őszinte szeretetről szól, hanem az emberek átlátszó színészkedéséről, álnevetésről, álboldogságról, álkönnyekről , mert karácsonykor szeretni KELL egymást. Ajándékot KELL venni, versenyezni kell...kötelező körök egymásutánja. Nyilván nem ugyanaz a szintű probléma, mintha nélkülöznünk kéne, szerencsére nem kell, de ennek ellenére sem tudunk normálisan karácsonyozni és ez elszomorító.
2013. nov. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim válasza:
100%

Nem utálom, szimplán nem jövök lázba tőle, mert

- teljesen elvesztette a jelentőségét.

Visszanézve gyerekkorom karácsonyaira, a mostaniak már a fasorban sincsenek. Minden bevásárlóközpont október közepén felrakja az undorító csicsás díszeit, hogy sulykolja az emberekbe: irány vásárolni. A tévék ontják a 0% THM-es szar elektronikai kütyüket ránk sózó reklámjaikat, amik megerősítik az emberekben az érzést, hogy tényleg az ajándék értéke számít, szóval ha csóró vagy, adósodj el.

- mert képmutatás.

Ezt mindig is így gondoltam. A karácsony nem igazán a szeretetről szól - legalábbis nagyon kevés helyen - hanem arról, hogy az emberek pár napra ráhúznak egy hamis mázat a hétköznapi gondjaikra, veszekedéseikre, vitáikra, haragjukra. Amint vége az ünnepnek, ez újra előkerül. Ebből látszik hogy az egész

- csak hagyomány.

Ha megkérdeztem valakit már gyerekkoromban is, hogy miért adunk ajándékokat, miért kell puccosan felöltözni, miért díszítünk fát, mi volt az első válasz? "Azért mert így szokás." Gyűlölöm, ha valamit csak azért kell csinálni, mert úgy szokta meg az ember, és különben ég-föld összeszakadna. Ezért erőltetik az emberek, hogy minden karácsony nagyjából ugyanúgy menjen le, mint az összes többi, és ha valaki bedob egy ötletet valami változtatásra, lesz legalább egy ember, aki összehúzza a szemöldökét és csóválja a fejét.

- mert magából adódóan vitákat és idegességet szül.

Minden ünnep idegességet szül, mert egyikre sem úgy készül az ember, mintha ünnepelne, hanem úgy, mintha egy színházi repertoárt készülne előadni. Mindenki ideges, mert nem passzol a fa a talpba / belefaragva ferde / eltűnt a talp / eltört a talp / odaégett valami a konyhában / elfogyott valami hozzávaló persze a boltok zárva / elromlott az égősor / a szomszédék díszvilágítása szebb / az xy több ajándékot kapott mint én / az xy nagyobb ajándékot kapott mint én / miért kell kiöltözni / anya 5 órája áll a konyhában, az idegei mind elszakadtak / apa és a gyerekek vacsi előtt befalták a sütit / a kis xy-nak azt mondták az óvodában, hogy a Jézuska nem létezik, meg kell nyugtatni és meggyőzni / törnek az üveggömbök / a gyerek majdnem felborítja a fát / a gyerek leette az ünnepi ruháját / a rokonok késnek, mindjárt kihűl a kaja / semmire sincs idő / stb. stb.

2013. nov. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim válasza:
Én szeretem... de apám minden évbe , csak ilyenkor baszik be és kiskoromba nagyon féltem tőle akkor... de mégegyszer elkezdene basztatni én tuti leütném :DDD 15F
2013. nov. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:
67%
Nagyon szomorúan olvasom a válaszokat, és rá kell jönnöm, hogy rengeteg családnál tényleg teljesen elvesztette a jelentőségét és a valódi mivoltát ez a szép ünnep. Én viszont megnyugodhatok, mert nálunk nem az ajándékokról szól ez az egész, hanem arról, hogy üljünk együtt az asztalhoz, beszélgessünk, meg ilyesmi. Általában ilyenkor jönnek legjobban a poénok :) . Sőt, ajándékbontás előtt még énekelni is szoktunk valami szép karácsonyi dalt a családdal. De hogy válaszoljak is a kérdésre: szerintem az olyan emberek "utálják" a karácsonyt, akiknek valamilyen rossz élményük volt ezzel az ünneppel kapcsolatban, ami minden évben visszatérő alkalom lehet. Nem hiszem, hogy bárki is magát az ünnepet, és a szokásokat utálja (azaz magát a karácsonyt), csak azt, ahogyan náluk zajlanak ilyenkor az események. Mondjuk nem ülnek le beszélgetni meg hasonlók. Összegezve: szerintem azok utálják a karácsonyt, akiknél nem a szeretetről szól ez az ünnep. 14/L.
2013. nov. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Ahogy így olvastam a válaszokat ledöbbentem, elgondolkoztam....

Már jó ideje úgy vagyok a karácsony dologgal, hogy szinte írtózok tőle....a sok kamutól,a dicsekedésektől stb. Nem a szeretetről szól már szinte sehol (vannak kivétlek)...sajnos. A suliban/munkahelyeken én voltam/vagyok a csodabogár mindig, mert én nem szeretem a karácsonyt, nem értették mért...

azért tettem fel ezt a kérdést,mert szerettem volna tudni vajon egyedül vagyok e azzal az érzésemmel hogy a karácsony hidegen hagy. De látom, nem vagyok egyedül.

Mikor kisebb voltam, azért nem szerettem karácsonyozni, mert vagy nem kaptam semmit ajándékba/nm volt fa stb. vagy nem azt kaptam amit akartam...akkor ezek a dolgok rosszul érintettek. Most, hogy már benőtt ilyen téren a fejem lágya, azért nem szeretem ezt az ünnepet, mert nem arról szól amiről kellene. Ahogy írtátok, arról szól hogy költsd a pénzt, rádtukmálják még a csillagos eget is és megy a vetélkedés hogy ki költött többet, kinek vannak szebb dolgai. Herótom van a sok giccses, csicsás dísztől minden üzletben, a sok kamutól, meg a karácsonyi daloktól, amik csak erősítik a kontrasztot hogy milyennek kellene lennie az ünnepnek, és milyen most az ünnep.

Habár nálunk együtt a család, és persze vannak apróbb ajándékok (habár most már csak a kisebb gyerekek kapnak), fa is van...de már csak jelképes, mert nem érdekel senkit, csak egy megszokás.

De az év többi részében is elég sűrűn ül össze a család, így nem igazán fontos ez a karácsonykor összeülünk dolog.

Igen, általában azok nem szeretik a karácsonyt, akiknek rossz élményük van vele kapcsolatban, nos, akiknek nincs rossz élményük ezzel az ünneppel kapcsolatban, azt üzenem nekik hogy örüljenek neki,és értékeljék.

Én sem szeretem ha rám erőltetnek valamit, csak azért mert hagyomány....sok hagyomány az egy hülye százat csinál alapon működik....nem értem mért nem lehetne változtatni a hagyományokon.

2013. nov. 24. 17:49
 19/24 anonim válasza:
100%
Nálunk már egy ideje úgy alakul, hogy NINCS jelentősége valamennyi ünnepnek. Húsvét, pünkösd, összes állami/nemzeti ünnep, sőt úgy igazából a karácsony se játszik. Azaz semmilyen ünnep nem játszik, ha meló úgy jön ki (gondoskodnak róla) akkor az mindent visz, mert verseny van. 1ébként se veszek/kérek ajándékot, magamnak veszek mindent év közben, mások úgysem találnák ki mi volna ideális, kacatra meg nem adunk.
2013. nov. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:

Én sem szeretem már a karácsonyt. Szerintem is az egész a pénzköltésről szól, hogy vásároljunk minél többet. Régebben én is azt a részét szerettem leginkább amikor együtt volt a család, de az elmúlt 3 évben nagyon közeli hozzátartozóimat (Édesapám, papám, mamám) vesztettem el, és emiatt sokszor csak az jut eszembe, hogy milyen jó lenne ha még ők is velünk lehetnének. :')

19/F

2013. nov. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!