Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Más is utálja a Karácsonyt?

Más is utálja a Karácsonyt?

Figyelt kérdés

Szerintem a Karácsony három napja az év legképmutatóbb, legaljasabb időszakának számít. Az emberek felveszik az álarcot erre a kis időre és mosolyognak egymásra, mintha muszáj lenne. Az üzletek már hónapokkal előtte "karácsonyi lázban" égnek, mindenki be van zsongva, mint valami izgatott óvodás.


Olyanoknak kell ajándékot venned, akiknek kést kívánnál a hátába, és ez visszafelé is igaz, olyanok jönnek "ünnepelni", akikről egyébként tudod, hogy hasonlóan utálnak. Apropó ajándék: mi köze az ajándékozásnak az állítólagos Krisztus születéséhez, ami egyébként köztudottan nem Karácsonykor történt? Ja, hogy kedveskedünk a szeretteinknek?


Feldíszítenek egy szerencsétlen fenyőt, amit tömegszámra vágnak ki mindenhol emiatt az idióta "hagyomány" miatt, vagy csak mert "hangulatos". Fizetik a tízezres villanyszámlákat, de nem baj, mert legalább színesen világít a ház. Taligaszámra viszik a pénzt a plázába, hogy olyan vackokat vegyenek, amik aztán 1-2 hónap után a szekrény alján vagy a kukában végzik.


Szerintem inkább az év többi napján kellene ilyen húdenagy szeretetet kimutatni egymás iránt, vagy legalább egy kicsit odafigyelni a másikra, nem pedig gyártani egy 3 napos ürügyet arra, hogy miért szeretjük egymást. Én alig várom, hogy vége legyen ennek az időszaknak, és túllegyek a "kötelező" (haha, nevetséges) ajándékosztáson.


Nem a szeretettel van gondom, mert ha őszinte, akkor minden rendben, csak ez az undorító képmutatás és zsongás ami ilyenkor megy...


Más is hasonló véleményen van, vagy csak én vagyok "ünneprontó"?


2011. dec. 8. 14:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretem a karácsonyt. Talán mert őszinte vagyok? Nem veszek ajándékot annak, akit nem szeretek, nem veszek gagyi értelmetlen sz*rokat. Fenyőt se vágatok ki, van saját, cserépben :)


A karácsony az év legszebb ünnepe számomra. Sajnálom azokat, akik elszúrják, mert egy szép élménytől fosztják meg magukat, de csak magukra vethetnek. Aki "felveszi az álarcot", az hazudik. Aztán csodálkozik, hogy nincs szép, őszinte ünnepe?

Külön jó, hogy ezek az emberek úgy gondolják, mindenki hibás, csak ők nem. Holott csakis ők tehetnek arról, hogy elrontották maguknak az ünnepet!

2011. dec. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%

Azt hiszem alapvetően egy kicsi ünneprontó vagy...


Vagy nem is ez a jó kifejezés hanem az, hogy negatív vagy mi bizony probléma.


Valószínű rossz környezet rossz családi körülmények.


A karácsony jó dolog. Sose veszek olyannak ajándékot akinek kést kívánnák a hátába. Sőt alig vszek ajándékot. Jellemzően csinálunk készítünk ajándékokat. Teszem azt mi főzzük a Karácsonyi vacsorát vagy sütünk sütiket eg készítünk szép ajándékokat. Persze veszünk is ezt azt ,de nem ez a lényeges rész...


Abban természetesen igazad van, hogy az egész Karácsony dolog túl van lihegve túl van szőve üzleti és egyéb megfontolással. De ez sajnos a mai világ lélektanához tartozik. Ezzel sokat nem lehet kezdeni max annyit, hogy szembemész vele és megéled a karácsonyt valóban.


Karácsonyfa. Lehet cserepes fenyőt is kapni, de tegyük hozzá amiket kivágnak fenyőket azok erre vannak termesztve. Mint egy saláta vagy egy vágott virág. Így ezen problémázni felesleges dolognak gondolnm... De ez is divat. És vesznek helyette műfenyőt ami zseniális, mert a műanyag az aztán környezetkímélő... Na mindegy.

A villanyszámla ettől meg nem lesz sokezres...:) Pár égősortól semmiképpen...


Az meg hogy máskor is kéne egymásra figyelni az persze alap dolog...:) De az emberek rohannak és sokszor semmire sincs idejük, de ezt csak te irányítod, hogy hogy is legyen...:) Mindenkinek ez a saját elhatározásán és életén múlik.


A Karácsony szép dolog és hidd el ha úgy lesz már neked is tetszeni fog. Mindenki aki "nem hisz benne+" at akkor változik meg legkésőbb mikor gyermeke lesz. Amikor látja a gyermeki szemnek a csillogását és az izgalmat. Majd akkor ismét értékeli az életet. Addig meg az ember azért próbálja ezt meg is élni ha tudja..:)


Lesz ez még jobb is!

2011. dec. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem szeretem a Karácsonyt, már nincsenek szüleim, gyerekem sincs és párom sem.
2011. dec. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én sosem szerettem, már kisgyerekként sem.. Szüleim és a testvéreim a nappaliban együtt beszélgettek, játszottak én a szobámban voltam és tanultam, játszottam. Minden évben kaptam ajándékot, a legtöbb még bontatlanul áll az egykori gyerekszobámban.. Szüleimnek nem esett soha ez jól, de elfogadták..Egyszerűen nem érzem át az ünnep lényegét, és vallásos sem vagyok. Szeretem nagyon a családom, és ezt az év minden napján éreztettem velük. De én egyszerűen semmit nem ünneplek. Sem Karácsony, sem névnap, sem szülinap, semmi.. Születésnapomon már kezdem megszokni, hogy a "Boldog születésnapot" elmaradhatatlan, de ennyi.

Nem érzem magam sem ünneprontónak, sem semmi ilyennek. Párom családja ezt nehezen fogadja el, őket nem szeretném megbántani azzal, hogy nem fogadom el az ajándékot, amit vesznek/készítenek. Nekik veszek én is, de csak olyat, amit tudnak is használni. Náluk vagyunk Karácsonykor, ünnepekkor, mert nekem már nem élnek a szüleim, így hozzánk már nagyon nem tudnánk menni. Mivel nem szerettem volna náluk sem úgy viselkedni, ahogy egyéként tenném, meg erre lehetőségem sem volt, így bele mentem abba, hogy ajándékozás és egyebek. Nekem ez nagyon kellemetlen érzés, idegen és cseppet sem jó. Olyan semmilyennek érzem, hogy van ez az ünnep és most ezért ekkora felhajtást. De nem bántanám meg őket, mert nekik hiába mondtam el, hogy nálam mi a helyzet, megértették, látszólag elfogadták, majd jöttek az ajándékok, és én éreztem magam kellemetlenül..

De azt már elértem náluk, hogy cserepes fenyőt vegyenek, és házilag készített díszeket használjanak.


Olyan személyeknek minek kell ajándék, akiknek kést kívánsz a hátába? Most ne haragudj, de itt nem az ünnep a képmutató, hanem te.

2011. dec. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Sok mindenben igazad van,főleg a képmutató részben. Nálunk az a szokás,hogy csak a szülök,testvérek kapnak ajándékot. (még nincs saját családom). Én valahogy mindig is imádtam a karácsonyt. Kell ilyennek is lenni,amikor az ember kilép a szürke hétköznapokból és kicsit lecsendesedik. Persze az előtte való napok-hetek nem ennek tükrében zajlanak,de ebből kilehet maradni.Én nem szoktam figyelni a sok birkára,akik idegbajosan járják egyik boltot a másik után. Ezt a részét én is utálom. De azt a 3 szép napot szeretem.
2011. dec. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Eddig én is igy voltam.

Drága karácsonyfa,ajándék mindenkinek,nagy mosoly,jópofi,dugig kajával,aztán karácsony után a folyamatos veszekedés,hogy te ezt,te azt rontottad el,meg egymás kibeszélése,stb stb...


Idén viszont elegem lett,nem csinálom tovább.Párommal lelépünk 23-án,és csak jan 2-án jövünk haza.Igy kimarad minden,csak egymásnak veszünk apróságot,meg egy 10 centis kis műfenyőt viszünk magunkkal

2011. dec. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#4-es válaszoló: Azért veszek, mert muszáj, elvárják tőlem. Az illető olyan, hogy szóvá teszi, de legalábbis megjegyzi magának, és később a fejedhez vágja, hogy nem voltál képes felköszönteni születésnapján, vagy nem vettél neki ajándékot karácsonykor. Ráadásul nem is a családom része, legalábbis én nem tekintem annak, hiszen se nem anyám, se nem apám, és most szándékosan beszélek rébuszokban. Szóval ha nincs neki ajándék, akkor én vagyok a rossz, ez a lényeg.


Egyébként jól rávilágítottál, hogy az egész ajándékozás olyan kellemetlen érzés. Valahogy nem látom benne az őszinteséget, csak azt látom, hogy na tessék, megint Karácsony, muszáj venni valamit, lássuk csak, mi is legyen, ja igen ez az n+1-edik dezodor vagy csomag zokni jó lesz, boldog karácsonyt. Talán kissrác koromban kaptam úgy utoljára ajándékot, hogy a meglepetés erejével, és pozitívan hatott, DE akkor is olyan mű, olyan színlelt volt az egész ünnep, hogy mindenki felveszi a mosolyt, de közben a háttérben olyan családi veszekedés és gyűlölet folyik, mint amilyet ritkán lát a világ. Sajnálom, én így éltem meg az eddigi Karácsonyaimat, valószínűleg ezért ilyen a véleményem róla.

2011. dec. 9. 16:22
 8/14 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy muszáj venni valakinek ajándékot. Megmondod neki, hogy ne haragudj, de nem veszek, te se vegyél. Vagy, ne foglalkozz azzal, hogy megjegyzi.. Jegyezze. :)
2011. dec. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
^ Bárcsak ilyen egyszerű lenne. Na de mindegy, ehhez ismerni kéne a dolgokat.
2011. dec. 9. 22:50
 10/14 anonim válasza:

Szia!

Nekem kicsit semleges a karácsony. Nálunk általában megy a vita, hogy ki mit főz, hogy főz... bár nem is értem minek annyi kaját csinálni, mint egy átlagos ebédnél.

Az ajándékozást nem nagyon szeretem, mert sose tudom mit vegyek, minek örülnek.(de mindíg adok valami apróságot).

Egyébként meg jó dolog, hogy otthon vagy a családdal, kint havazik (ha havazik), világít a feldíszített karácsonyfa.

Ellenben ki nem állhatom, a birkákat akik, mint a robotok menetelnek az ajándékokért, olyan mintha a világvégére készülnének. Néha nagyon felidegesítem magam rajtuk, de van amikor csak kinevetem őket. Persze, fontos, hogy az ember vásároljon az ünnepekre, de én nem tudom miért kell megőrülni. A tereket is úgy feldíszítik, hogy sírva tudnék fakadni, kész giccsparádé az egész. Mert oké, hogy ide-oda feltesznek égőket az még szép, de évről évre egyre több és több van és ez már szerintem túlzás.

Összeségében jó dolog a Karácsony, csak az emberek nem értik a lényegét, mert be van az agyukba programozva, hogy ajándék,kaja,bevásárlás,világvége és mennek mint a robotok meg díszítenek agyba főbe.

2011. dec. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!