Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ti hogyan készültök a karácson...

Ti hogyan készültök a karácsonyra? (családi munkamegosztás, ilyenek)

Figyelt kérdés

#karácsony-készülődés
2013. dec. 21. 16:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát megosztjuk a munkát.

Én elég sok mindent csinálok idehaza. Fadíszítés az alap szaloncukor kötözés, de azt a barátnőm átvállalta, ő jobban szereti mint én. Film nézés közben csinálja. 22-23 án fogja elkezdeni idehaza csak mert nagy fánk lesz. Én anyámnak besegítek a sütésben főleg a begyúrásban mert az nekem nagyon megy. Meg hát péknek tanultam így értek is hozzá.

bejgli tésztáját én csinálom az 100% annak holnap állunk neki. Plusz a barátnőm mézeskalácsot akar, így az is lesz majd 23-án. Meg kidekoráljuk majd a házat is, mert így őszintén szólva még szinte semmi díszítés nincs meg az idő hiány végett volt sajnos, de kivilágítani csak 21-22 körül szoktuk mert sokba kerül az áram meg így nem unjuk meg olyan hamar. Mert nekem ez a bajom hogy sokan már adventkor elkezdik a díszkivilágításokat. Gyerek koromban ez tetszett de már akkor is mire karácsony lett már majdnem untam ezt a hangulatot. Nekem így jó, barátnőmnek is. Bár ő már gyártja nagyüzembe a díszeket.

2013. dec. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. dec. 21. 17:23
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk abszolút munkamegosztás van.

Apukám még hétfőn dolgozik, anyukám már nem. Nővérem nem itthon él, vizsgaidőszak is van, dolgozik is, úgyhogy ő csak holnap tud hazautazni. Az utóbbi néhány évben többet vállaltam magamra a készülődés során, mert nővérem későn ér haza, fáradt, amit meg is értek. Idén én is nagyon fáradt vagyok, már sem én sem a laza középiskolás éveimet tengetem, de ez nem számít, próbálok minél többet segíteni a szüleimnek - nővérem helyett is, aztán majd Karácsonykor és utána kipihenem magam.


Tegnap már 80%-ban megcsináltuk a nagytakarítást, még pár apróság lesz. A terítőt kivasalni és feltenni az asztalra, a fenyőfa felállítása és díszítése után egy utolsó porszívózás, meg ilyesmi.

A konyhában imádok segíteni, minden évben ott tüsténkedek a legszívesebben. A mézeskalács sütésben mindig sokat segítek. Én szoktam kinyújtani a tésztát, kiformázni, beletenni a tepsibe, berakni a sütőbe stb.

A bejgli készítésben is szívesen segítenék, de azt anyukám inkább egyedül szereti csinálni. A sós, sajtos süti többnyire az én reszortom, mivel azokat elég jól meg tudom csinálni.

Ma egyébként fasírtot fogok sütni, holnap töltött káposzta készül, abban is segítek majd.

A fa díszítését nagyrészt nővéremmel és anyukámmal szoktuk csinálni.


Ezenkívül még az apróságokban szoktam segíteni amiben éppen kell pl. zöldséget, krumplit pucolni, szaloncukrot akasztani a fára, elpakolni a ruhaszárítóról stb.

18/L

2013. dec. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!