Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mennyit költöttetek az idei...

Mennyit költöttetek az idei ünnepekre?

Figyelt kérdés

mindent beleértve, ajándékok, ételek, alapanyagok, díszek...

én most számoltam, 90.000.- lett a vége, igaz 25 emberre főzök és 3 kisgyerek van, de akkor is nagyon sokallom :(

nálatok mennyi lesz a vége?



2014. dec. 23. 15:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
Én ajándékokra 40 ezret, fa, dekoráció 20 ezer, kaja + pia 15 ezer. Vagyis 75 ezer. Magammal együtt 2 emberre van a főzés.
2014. dec. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%

Mivel még nincs gyerekünk, így ma megyünk. Így sok mindent megúszunk :) Az ajándékokra összesen 7000 ft-ot költöttem, ebbe benne van az én családom, meg a párom családja. Ennyi embernek veszünk csak.

Szentestét albérletbe töltjük, az kb. kemény 1000 ft :D Mivel steak lesz, ahhoz kaptunk marhahúst apuéktól, krumpli van. Meg lesz gesztenyeleves.

Díszeket házilag készítettem, plusz amit már pár éve vettünk.

A karifa talppal együtt 7000 ft volt.

Plusz utazás, hétvégén előkarácsonyoztunk szüleimnél, oda eljutni fejenként 2000 ft oda-visza, tehát az 4000 ft.

Meg 25.-n indulunk Miskolcra rokonokhoz, az valami 4000 ft nekem, a páromnak kifizeti utólag a cég, így azt nem számolom.

2014. dec. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
Mi csak ketten unenpelunk, vendegeink sincsenek, mert kulfoldon leunk, csak a nagynenem csaladja el itt, oda mi megyunk vendegsegbe. Kb. 300 fontot koltottem en, plusz az ajandek, amit a parom vesz nekem (nyilvan annak nem tudom az arat.) Ebben benne van ket napi unnepi kaja (kacsamell, lazac...) rendes italok, minosegi borok, az ajandekok, illetve a csomagszallitas haza, az otthonmaradtaknak. Kb. Ez kb. 115 ezer ft. Tudni kell, hogy a ferjem ajandeka kicsit dragabb, kb. 40 ezer, es nalunk az elelmiszerek is dragabbak! Szoval szerintem nem estel tulzasba. Es oszinte leszek (nagyon nem elunk nagy labon egyebkent, es ebben az orszagban gazdagok se vagyunk- nagyon messze vagyunk attol), de ilyenkor nem sajnalom a penzt. Van egy par nap az evben, amikor penzszamolas nelkul veszem azokat a dolgokat, amikrol tudom,hogy masoknak oromet okozok. Ilyenkor nem az ar szamit. Ha az adott konyv 500 ft, akkor is megveszem, ha tudom orulnek neki, ha 10500 akkor is. Szoval ugyes vagy, egesz jol kihoztad, plane ennyi fore! Kellemes Unnepeket Nektek!
2014. dec. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%

Étel+ajándék mindenkinek+díszek,fa stb.

150 ezerre jött ki.

De nagy család vagyunk,mindenkinek ajándékozunk,nálunk ez hagyomány.Szóval csak ajándékokra költöttünk kb. 100 ezret.

Főzni olyan sokat nem fogok,mert alig leszünk itthon.

2014. dec. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
2%
Ez nagyon szép,ha ennyit megengedtetek magatoknak.Viszont januárban ugyanugy lesz az asztalon minden, vagy le kell spórolni,amit lehet?
2014. dec. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

mi családunkban mondjuk csak a gyerekek kapnak, nem is bánom :)


5ös, ezt nem gondolod komolyan? :O azért ez nem az az összeg amiért nem fog enni a gyerekem, elhiheted :)

2014. dec. 23. 16:54
 7/17 anonim ***** válasza:
73%

én is épp ma gondolkodtam ezen, még pontosan nem mertem összeszámolni, de 100e nekünk is lesz. De mindenkinek értelmes ajándékot vettünk, csináltam sütiket, kaját.

és valaki írta januárban is kerül az asztalra minden, szerencsére.

2014. dec. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
21%

4-es vagyok.

Megnyugodhatsz, januárban is telik mindenre,sőt még többre is. Havi 6-700 ezer forintos fizetésből,azért nem kell nélkülöznünk. :)

2014. dec. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
20%

16:47.-es vagyok.


Nem sértésnek irtam,higgyétek el,nem élek otthon,csak tényleg jó látni, hogy mégiscsak van pénzük a magyaroknak.Akkor hol van az a nagy szegénység,amiket lehet olvasni.Nem akarom offolni a topikot, de tényleg.

2014. dec. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
56%

9-es. Akik eddig ideírogattak, az a lakosság kisebb része.

A többség nem engedhet meg magának ekkora összeget karácsonyra.

Nálunk évek óta csak a gyerekek kapnak kisebb ajándékot, a kajával együtt kb.50.000.- Ft ment el. 4 felnőtt, és 6 gyerek van.

2014. dec. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!